Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

3 minuty temu, maciucha napisał:

Przecież już podobno według ostatnich statystyk Polska jest najszybciej laicyzującym się obecnie państwem na świecie.

Po tym filmie może tu za kilkanaście lat być jak w obecnie w Irlandii po skandalach pedofilskich z lat 90.

Oby tak bylo ale ja tego nie widze. Jakis czas temu, chyba za rzadow PO kiedy kazdy zamiast "walczacego patrioty" byl "prosperujacym liberalem" pojawilo sie info, ze wiecej ludzi odwraca sie od kosciola. No ale pozniej co przejezdzalem kolo swiatyni gdzie konczyla sie msza, to raz ze tlumy a dwa, ze nie tylko starzy ludzie. I tak to sie kreci i bedzie krecic. Moze bedzie mniej ofiar pedofilii ale dla tych dzieciakow, co za jakis czas tego doswiadcza to raczej marne pocieszenie. Za rok o tym filmiku nikt nie bedzie pamietal, moze tvn przypomni na okragla rocznice bo nie bedzie co na strone wrzucic.

 

9 minut temu, milan napisał:

Wsadzają korek w czajnik i się dziwią później ze niektóre eksplodują

Tylko co ma nieruchanie do pedofilii. Napiecie seksualne to jedna sprawa ale to w czyim kierunku jest kierowane to druga. Gdyby to sie tak latwo "leczylo" to watykan serio by potajemnie wprowadzil ten talon na ku.rwe i balon. Balon dla dzieciaka a u ku.rwy poruchac zeby nie bylo czarnych mysli.

Odnośnik do komentarza
Teraz, milan napisał:

Przestańmy tytułować ich, zamiast prosze ksiedza - proszę pana, do mnie nikt nie zwraca się "panie magistrze inzynierze". A jak ktoś poprawi to po prostu trzeba wyjaśnić że to taki sam człowiek i należy się taki sam szacunek, nie wiekszy, nie mniejszy.

całe liceum mówiłem do księdzą per 'proszę pana', na początku się grzał, ale potem już odpowiadał 'dzien dobry' :pawel: 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Mejm napisał:

 

 

Tylko co ma nieruchanie do pedofilii. Napiecie seksualne to jedna sprawa ale to w czyim kierunku jest kierowane to druga. Gdyby to sie tak latwo "leczylo" to watykan serio by potajemnie wprowadzil ten talon na ku.rwe i balon. Balon dla dzieciaka a u ku.rwy poruchac zeby nie bylo czarnych mysli.

 

Sądze że jakiś wpływ ma.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Mejm napisał:

Oby tak bylo ale ja tego nie widze. Jakis czas temu, chyba za rzadow PO kiedy kazdy zamiast "walczacego patrioty" byl "prosperujacym liberalem" pojawilo sie info, ze wiecej ludzi odwraca sie od kosciola. No ale pozniej co przejezdzalem kolo swiatyni gdzie konczyla sie msza, to raz ze tlumy a dwa, ze nie tylko starzy ludzie. I tak to sie kreci i bedzie krecic. Moze bedzie mniej ofiar pedofilii ale dla tych dzieciakow, co za jakis czas tego doswiadcza to raczej marne pocieszenie. Za rok o tym filmiku nikt nie bedzie pamietal, moze tvn przypomni na okragla rocznice bo nie bedzie co na strone wrzucic.

https://oko.press/polska-globalnym-liderem-w-spadku-religijnosci/

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, milan napisał:

Z 2 strony wyobrażam sobie że po takich filmach mnie ludzi zacznie wysyłać dzieci do misji ministranta, tym bardziej na jakieś wycieczki z bitą smietaną.

Najważniejsze żeby ludzie zaczęli traktowac księdza jak przeciętnego kolwaskiego który moze być diabłem i który przede wszystkim jest facetem który ma swoje potrzeby.

Wsadzają korek w czajnik i się dziwią później ze niektóre eksplodują. Dlatego tak jak nie pozwalasz przebywać gościowi z ulicy sam na sam ze swoim dzieckiem tak samo  z ksiedzem. Nie można ich rozróżniać, ksiadz murarz, sprzedawca odkurzaczy, jeden gatunek.

 

Zgadzam się i do tego potrzeba by też dodać porządną edukację seksualną w szkolnictwie. Weźmy na przykład tego gościa z małej wioski co został ofiarą w wieku 13 lat.

To jest kur.wa tragedia jak był nieświadomy szacunku do swojego ciała. Nikt w bliskiej rodzinie nie interesował się dojrzewaniem nastolatka, bo tak tam po prostu jest.

Jak ruch.anie to przy zgaszonym świetle i tylko po ślubie, jak dać buzi to żeby nikt nie widział, a już w ogóle rozmawiać przy stole z dzieciakami o intymnych sprawach to grzech, bo to przecież niemoralne.

A potem przyjeżdża taki wyedukowany klecha z większego miasta, wszyscy na wsi kur.wiki w oczach, bo mają szczęście, że dostali tak wspaniałego księdza.

Pewnego dnia wychodzi afera, że jest to pedofil to staną za nim murem bo to niemożliwe, że gwałci dzieci, przecież on tak zawsze pięknie mszę odprawia i się uśmiecha.

 

 

Edytowane przez Bartolinsky
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, milan napisał:

No edukacja w szkole to nie za tych rządów, w zasadzie każda edukacja zaczyna kwiczeć.

https://wmcm.uksw.edu.pl/kierunek-lekarski-juz-od-pazdziernika-2019/

w tym roku pierwszy nabór na medycynę w uniwerku wyszynskiego

z góry mówią że będą kształcić k a t o l i c k i c h lekarzy   ( http://idziemy.pl/spoleczenstwo/kierunek-lekarski-na-uksw-prezydent-podpisal )

 

:banderas:

Edytowane przez maciucha
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, milan napisał:

Przestańmy tytułować ich, zamiast prosze ksiedza - proszę pana, do mnie nikt nie zwraca się "panie magistrze inzynierze". A jak ktoś poprawi to po prostu trzeba wyjaśnić że to taki sam człowiek i należy się taki sam szacunek, nie wiekszy, nie mniejszy.

 

Pamiętam jak byłem mały, pierwszy raz miałem okazję odezwać się do księdza powiedziałem "proszę pana", dostałem zje,bę. Chyba wtedy zostało zasiane ziarnko nienawiści do kościoła :smutas:.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Problemem jest to, że od lat PRL-owskich kościół jest mocno uwikłany w politykę, a co za tym idzie politycy ciągle traktują kościół jako maszynkę do urabiania elektoratu. Jest to w pewien sposób zaklinanie rzeczywistości i błędne koło. Inną sprawą, jest specyfika polskiego społeczeństwa, które bardzo nie lubi gwałtownych zmian. Pewnie gdyby nie zmiany na świecie, dalej tkwilibyśmy w PRL-u, taka prawda. Jednak widzę pewną nadzieję, bo jednak nowe pokolenia są bardziej elastyczne, kwestia tylko aby je aktywować mocniej i niech będą sternikami nowego społeczeństwa. Nie wiem jeszcze czy lepiej jest zrobić terapię szokową i j*bnać lewacki rząd reżimowy, bo chyba Polacy tak lubią być ruchani w pupala. Albo dyskretnie, sączyć idee i liczyć, że ich przepływ będzie cichaczem zmieniał społeczeństwo. Raczej na rewolucję w stylu Irlandii nie ma co liczyć, nam po prostu brakuje stanowczego, pospolitego ruszenia - musi dopiero ktoś przyjść i zrobić coś wbrew wszystkim, a reszta ponarzeka, ale przywyknie...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...