Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Całkiem sporo osób to widziało z mojego kręgu znajomych. Sam jeszcze nie oglądałem bo nie miałem wczoraj czasu i chęci na coś ciężkiego. W pracy też ożywiona dyskusja przy kawie o historiach z tego dokumentu. Sam to zobaczę w tym tygodniu ale pewnie na raty. Także te wyświetlenia raczej z czapy nie są. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 13.05.2019 o 13:32, Mejm napisał:

Bo zyjemy w czasach mediow spolecznosciowych i takie info rozchodzi sie bardzo szybko? Sam wkleiles to na forum. Szczerze to gdyby nie ty to bym pewnie przeczytal o tym dopiero na tvn24. A lud linkuje na fb czy tt z podpisem "obrzydliwe, szokujace, plakalam jak patrzylam" i ludzie klikaja i przekazuja dalej.

 

Mnie tez to nie ruszylo. Ot, kolejny film mowiacy ze jest problem, pokazujacy ofiary a zycie bedzie toczyc sie dalej. Nie wiem czy jak pokaza dokument z faktycznego gwaltu ze szczegolami to ludzie sie ockna. Nie bardzo wierze w ten gatunek zwierzat.

 

A mnie tak. Dokument jest o tyle interesujacy, ze oprocz "opowiadania" o problemie, pokazuje go niemalze palcem. Malo narracji ale bardzo duzo materialu z tzw ukrytej kamery. Tego rodzaju prowokacje dziennikarskie i robienie materialu w formie sledztwa nie sa moze najsubtelniejsza forma dokumentu, ale w tym przypadku dzialaja na wyobraznie mocniej. Ogladajac te dwie rozmowy z udzialem ofiar i oprawcow, nie mialem wrazenia, ze ktos chce tych ludzi wylacznie napietnowac. Zwlaszcza w przypadku pierwszego ksiedza. Trudno mi powiedziec, na ile jego zal i skrucha wynikala z poczucia winy, a na ile z obawy o ujawnienie i konsekwencje, ale jestem w stanie uwierzyc, ze oba po rowno. Druga konfrontacja skonczyla sie niefortunnie/tragicznie - zgonem ksiedza. Ja widzialem w tych ludziach zarowno oprawcow, przestepcow ale troche tez i ofiary wlasnych zboczen/chorob. Nie umniejszajac ich winy oczywiscie. Wiem, ze moze sie to wydac kuriozalne i nie do konca na miejscu, ale wieksza zlosc i poczucie niesprawiedliwosci, wzbudzili we mnie ksieza w roli adwokatow diabla, zwlaszcze ten cynik z jego wymownym - "co wyscie sie (pipi) dziennikarze tak tego kosciola uczepili". Sam film tez mierzy dziala bardziej w kierunku osob i mechanizmow ukrywajacych/broniacych/udajacych, ze jest okej, niz samych denatow dopuszczajacych sie pedofili. No bo sorry, ale powtarzanie w kolko jak bardzo to jest obrzydliwe i jak bardzo ktos chcialby tych ludzi wykastrowac, niczego nie rozwiazuje, ani nawet nie pomaga sprawie. To znaczy cos tam moze i pomaga, ale bardziej na zasadzie ziobrowego - hej podniesmy kare za pedofilie bo to ich nauczy, ze tak nie wolno. No super. Oczywiscie wszystko jak zwykle samo sprowadzi sie do durnej polityki, tym bardziej biorac pod uwage wybory i daty w kalendarzu. I niestety znowu zadziwiajaco duze poparcie dostana ludzie nierozrozniajacy homoseksualizmu od pedofili i przypadlosci od choroby. Tymczasem 20 miliardow co roku splywa na kosciol. To wystarczajaco duzo pieniedzy na poradzenie sobie z nie jednym problemem. Potrzebne sa checi, ktorych brakuje. Wiec moze zwykle odciecie...no, nie badzmy zachlanni....25% z tego na jakalwiek dzialalnosc dobroczynna pomogloby w nabraniu tych checi. Wbrew niektorym krzykacza kosciola nie trzeba wcale atakowac. Wystarczy sprawic, zeby troche zbiednial, a cuda same sie dokonaja. 

 

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
W dniu 12.05.2019 o 20:45, milan napisał:

oczywiście ze jakoś działa budzeniu się tego zboczenia

 

W dniu 12.05.2019 o 21:28, Bzduras napisał:

Psycholog w filmie wypowiada się na temat działania tego mechanizmu w KK i jako jedną z przyczyn wskazuje właśnie na to, że jest to tzw. pedofilia zastępcza, która wypełnia lukę stworzoną przez życie w celibacie (tak w dużym uproszczeniu), więc chyba w tym przypadku jest trochę racji w tym zdaniu.

 

A sam materiał ciężki, nóż otwiera się w kieszeni praktycznie przez cały seans.

 

Zwracam honor po części, bo jakkolwiek by to nie zabrzmiało molestowanie sekusualne dzieci może faktycznie wynikać z celibatu ale niekoniecznie musi być pedofilią defacto

 

Cytując profesora  University of New Hampshire, Davida Finkelhora

 

Cytat

It is very important for the public to understand that most child molesters are not pedophiles," Finkelhor told me over the phone. "[Many people] have the impression, when you talk about someone being a pedophile, that they have a permanent and unalterable sexual interest in children and, therefore, they are going to be dangerous under any circumstances and under any form of management—and that's not true," he says, adding that pedophiles constitute a minority of those who sexually abuse children, or who are child molesters.

While pedophiles are, specifically, primarily attracted to prepubescent children, the majority of child molesters need not be. But why, then, would they abuse kids? The reasons are myriad, according to Finkelhor. "Because they don't have other access to sources of sexual gratification is the main reason—or that child may be very readily accessible, so someone who is a member of their family, for example," he says, adding that it has a frequent occurrence amongst those who might be primarily attracted to mature individuals as well. According to Finkelhor, it's also important to consider the age of the abuser; the population of juveniles who commit sexual abuse on other juveniles includes almost no pedophiles, per se, but constitiutes either one third or half of child sexual abuse cases.

 

Odnośnik do komentarza

Film oczywiście bardzo potrzebny i gratuluję autorom takiego zainteresowania.

 

Problemem jest częste zamiatanie spraw pod przysłowiowy dywan. Ofiary, które zgłosiły sprawę w kuriach (choć powinny to zgłosić do prokuratury) zwykle nie mogą liczyć na dostęp do akt, co dzieje się w ich sprawie, jakie wyniesiono konsekwencje wobec oprawcy. Samo stwierdzenie: "sami zajmiemy się sprawą i zostaną poniesione konsekwencje" nic mi nie mówi. Ofiary oczekują konkretów. Uważam również, że przedstawiciel kurii powinien przedkładać takie wnioski do prokuratury z tzw. "automatu" i do tego w trybie natychmiastowym.

 

Nie sądzę, jakoby zaostrzenie kar coś poprawiło w tej kwestii. Dużo ważniejsza jest nieuchronność kary. Argument, że takie rzeczy dzieją się w każdym środowisku nie trafia do mnie zupełnie, ponieważ ksiądz pełni rolę "nauczyciela moralności" i często w mniejszych miejscowościach czy wsiach jest uznany za wielki, wielki autorytet. Prawdopodobnie znalazłyby się takie osoby, które po zobaczeniu nagrań (w których ksiądz przyznaje się do swoich grzechów) wciąż twierdziłyby, że jest to sfałszowane.

 

Jestem zwolennikiem konkretnych działań (przepraszanie jest potrzebne, ale to za mało) - wypłat odszkodowań ofiarom i powołania grupy składającej się z niezależnych (maksymalnie niezależnych..) ekspertów, którzy będą mieli dostęp do akt.

Edytowane przez SunaShigure#1GamingGuides
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...