Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

lub ta:

http://www.novatech.co.uk/products/components/cases/cases/z5plus.html

 

Ma mniej wentylatorów w pakiecie, ale za to ma zatoke na 2.5 cala dyski ( idealnie na ssd) i z tego co tam pisze ma wyprowadzone usb 3.0

ta bedzie jak najbardziej OK .  Nie patrz na ilość wentylatorów  najważniejsze  to   z przodu  nawiew i  z tyłu wyciąg  ,reszta  to opcjonalne rozwiązania .  Co do USB 3.0 jak  masz  np pena na 3.0   to fajna sprawa  jak    nie masz urządzen obsługujących 3.0 to zbędny bajer .

Zasilacz montowany na dole w  dodatku z możliwością  wentylem  w dół .... rozwiązanie banalne ale  robi różnice kolosalną w budzie jeśli chodzi o temp . mam tak samo montowany  zasilacz w brutusie  410

Edytowane przez canuks
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A takie durne pytanie. Nie kupywalem nigdy tak kompa, zawsze skladaka. System juz zawsze mialem jakis, a jak teraz bedzie to wygladalo? Do tego czy to dobry pomysl ze zrezygnowalem z zewnetrznego dvd bo mam zewnetrzny? W sumie z napedu wiele sie nie korzysta jak wszystko w sumie online funguje.

 

Aaaa doczytalem sie ze winde 8 daja.

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

Sam na początku tygodnia składałem nowy komputer.Wszystko fajnie części na miejscu ale jak zobaczyłem kable od obudowy z dziwnymi oznaczeniami wolałem się nie bawić i dać 20 zł w serwisie brame obok.Za drogi sprzęt bym od tak go zepsuł.

Odnośnik do komentarza

No co Wy :). Jak do mnie kurier przyjechał z wielkim pudłem wszystkich części to przez pół dnia miałem zabawę :D. I to uczucie kiedy się nie włącza, bo źle podłaczyłeś zasilanie karty graficznej. Dużo się człowiek uczy, polecam.

Odnośnik do komentarza

Kompów mi wystarczy na kolejne kilka lat, a jeśli chodzi o składanie to dziękuję za pomoc, ale moje doświadczenie w tej kwestii pozwala mi być w całości samowystarczalnym ;).

 

No i come on, nie ma tutaj wielkich możliwości popisu, najwyżej czegoś nie podłączysz i się nie włączy, nie wiem jak możnaby coś "opłakanego w skutkach" zrobić.

Odnośnik do komentarza

Naprawdę   nie można złożyć źle komputera   .... poprostu się nie da :)  wszystkie elementy pasują  tylko w jeden określony   slot  i inaczej ich nie zamontujesz . Podłączenie kabli do mobo  również banalne  ,każda plyta   głowna ma mini guide    z rozpiską  podpięcia kabli od  power /reset /hdd /usb  itp itd . Kabli zasilających również źle nie podłączysz bo wtyczki  pasują tylko do  okreslonych gniazd .

 

Składanie komputera   to max 20min( w moim przypadku ,ale robie to od  ponad 10 lat  )  jak ktoś nie wprawiony i robi to  pierwszy raz  to fakt ma  ubaw na  pół dnia  i na prawdę jest to przyjemne doświadczenie  .

 

Ludzie równiez panikują   jak trzeba zainstalować  windowsa  .... ale to również  banalnie proste , instalator  sam przeprowadza nas  przez proces instalacji  wystarczy tylko czytać i myśleć  i po 15 min mamy zainstalowanego windowsa . A  kto nie  umie czytać i myśleć  płaci   50-120zl  za instalację  .

 

Naprawdę  panowie nie taki diabeł straszny  ,radzę spróbować :)

Odnośnik do komentarza

@Canuks

no jest może jeden podchwytliwy moment: dobre nałożenie pasty.

 

ale w 99% przypadków odpada poniewaz pewnie wiekszosc siedzi na wentylatorze z pudelka, który ma firmowo rozprowadzona pastę.

Nie koniecznie   ... to żanda filozofia   ,ale  jest tak jak piszesz     pasta jest już nałożona fabrycznie na   coolerach dostarczanych  z  CPU  o wystarcza w zupełności .

 

Ja to z checia sa, sprobuje poskladac, choc z moim szczesciem pewnie cos pokrece :)

 

 

Do tego czy to dobry pomysl ze zrezygnowalem z wewnetrznego dvd bo mam zewnetrzny na usb? W sumie z napedu wiele sie nie korzysta jak wszystko w sumie online funguje.

??

No jak masz już DVD  to po  co Ci kolejne  w budzie ? pewnie ze dobry jak będzie potrzebny czytnik to podepniesz ten pod USB i gitara

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zmienilem w swoim zamówieniu obudowe na ta ktora poleciliście i wzialem zasilacz 600 zamiast 500, na wszelki wypadek. Dzieki wielkie Ragusowi i reszcie ekipy. Rozdalem ile plusow mialem hehe. Prawie jak bym paczki dawal za free ;)

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

Do zabawy w Photoshop i video potrzeba lepszego kompa niż do gier. Windows 7 to jakieś 200-300 zł. Złożenie mocnego kompa za 2k może być trudnawe.

jako, że nie śledzę tematu za mocno i jestem trochę out of date, to nie będę tu nic starał się wymyślić.

Edytowane przez Kazuun
Odnośnik do komentarza

Do zabawy w Photoshop i video potrzeba lepszego kompa niż do gier. Windows 7 to jakieś 200-300 zł. Złożenie mocnego kompa za 2k może być trudnawe.

jako, że nie śledzę tematu za mocno i jestem trochę out of date, to nie będę tu nic starał się wymyślić.

To jesteś  dość mocno    out of date ... za 2 k spokonie złożysz kompa  do obróbki  video/foto  (nawet poniżej 2 k).

Jutro postaram się dać propozycje zestawu

Odnośnik do komentarza

Zainstalowalem wszystko i chyba dziala. Choc nie obylo sie bez problemow, z tymi malymi pinami z obudowy. Opisane byly tak jakos niejasno. Do tego z obudowy, w srodku z lacza usb3 wychodzi gruby, niebieski kabel zakonczony wlasnie wejsciem usb. Nie mam pomyslu gdzie niby w srodku to mialo by byc podlaczone :nea:

Dzieki za pomoc chlopcy :thanks:

 

Jeszcze pytanie. Mam dysk WD Red 2TB. I tak czytam o tej technologi NAS itd, ale mam pytanie. Czy mi, zwyklemu uzytkownikowi, moze cos pozytecznego przyniesc? Jesli tak to co i jak to osiagnac?

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

Jako że nie dostałem odpowiedzi zapytam tak taki zestaw będzie w sam raz do obróbki video w 1080p i wyższych ? (Nie do gierek)

CPU: i5-4570 3.2ghz BOX

Mobo: Gigabyte GA-H81M-D2V

Ram: GoodRam DDR3 8 GB 1333mhz CL9
HDD: Seagate Barracuda 1TB 64MB
PSU: SilentiumPC Deus M1 80+ Bronze 550W
Case: SilentiumPC Gladius M40 Pure Black + dodatkowe wentylatory SilentumPC Zephyr 120mm
OS: Windows 7

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza

Witam, planuje mojego naprawde starego pc wlozyc do szuflady pod tv (w sensie, same bebechy), zapewnie odpowiednia wentylacje itd itp, ale w trakcie przymiarek, dziwnym trafem szlag trafil stary zasilacz (i tak dziwne ze tak dlugo dzialal... z 11 lat co najmniej). Tak wiec potrzebuje nowego, naprawde taniego, 350W zastanawiam sie czy po prostu na allegro nie wziac takiego samego modelu (take me 350)... doradzicie cos?

Odnośnik do komentarza

Jako że nie dostałem odpowiedzi zapytam tak taki zestaw będzie w sam raz do obróbki video w 1080p i wyższych ? (Nie do gierek)

CPU: i5-3470 3.2ghz BOX

Mobo: Gigabyte GA-H81M-D2V

Ram: GoodRam DDR3 8 GB 1333mhz CL9

HDD: Seagate Barracuda 1TB 64MB

PSU: SilentiumPC Deus M1 80+ Bronze 550W

Case: SilentiumPC Gladius M40 Pure Black + dodatkowe wentylatory SilentumPC Zephyr 120mm

OS: Windows 7

 

Bardzo dobry wybór, ewentualnie można by zainwestować w ciut lepszą płytę główną ( http://www.agito.pl/plyta-glowna-msi-b75a-g43-79-568928.html?attr=264-488572 ), ale nawet bez tego to będzie bardzo dobry komputer. Dobrym rozwiązaniem jest również dysk SSD.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...