Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

do tego dodatkowe chłodzenie też na razie możesz sobie darować - dokupisz kiedyś. Na pewno nie pożałujesz.

 

Dobra, to jeszcze tak dla pewności - to -> http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-spartan-pro-he924-518093/ mi nie jest potrzebne?

Odnośnik do komentarza

Ok, mam takiego rzęcha:

- procek: Intel Core 2 Duo E6750 @2.66 GHz

- płyta: Gigabyte EP35-DS3

- karta: GeForce 8600 GTS

- 2 GB ram

 

Chciałbym wymienić procka na dobrego intelowego quada i kartę na lepszego geforce, dzięki którym pograłbym sobie w nowsze gierki (wiedźmin 2, batman: arkham city itd.) w przyzwoitej oprawie. Poza tym planuję dokupić 1GB ramu (mam XP SP2). Doradziłby ktoś jaki procek, karta i zasilacz najlepiej nadawałyby się do sprzężenia z tą płytą?

Odnośnik do komentarza

 

do tego dodatkowe chłodzenie też na razie możesz sobie darować - dokupisz kiedyś. Na pewno nie pożałujesz.

 

Dobra, to jeszcze tak dla pewności - to -> http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-spartan-pro-he924-518093/ mi nie jest potrzebne?

 

Nie jest niezbędne. Chłodzenie zawsze można dokupić później, na początek warto zainwestować w procka. i5 mają wydajne i ciche chłodzenie, więc jest okej.

 

 

 

 

 

 

 

Generalnie wygląda to tak, że i5 pobierają dużo mniej prądu i są wydajniejsze w grach (poza nowym Crysisem). 

i5 mają fizycznie 4 rdzenie, natomiast procesory AMD mają moduły, zatem FX nie mają fizycznie 8 rdzeni tylko 4. 

Ja sam ostatnio zaopatrzyłem się w FX-8320, bo wydaje mi się, że patrząc na nadchodzące konsole te "8 rdzeni" będzie lepszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem.

najpierw gry musiałby się nauczyć wykorzystywać 4 rdzenie zanim przejdą na 8.

 

Widziałeś testy w Crysisie3? W ciągu roku wyjdą konsole, które na pewno ten proces przyspieszą.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

 

 

Generalnie wygląda to tak, że i5 pobierają dużo mniej prądu i są wydajniejsze w grach (poza nowym Crysisem). 

i5 mają fizycznie 4 rdzenie, natomiast procesory AMD mają moduły, zatem FX nie mają fizycznie 8 rdzeni tylko 4. 

Ja sam ostatnio zaopatrzyłem się w FX-8320, bo wydaje mi się, że patrząc na nadchodzące konsole te "8 rdzeni" będzie lepszym i bardziej przyszłościowym rozwiązaniem.

najpierw gry musiałby się nauczyć wykorzystywać 4 rdzenie zanim przejdą na 8.

 

Widziałeś testy w Crysisie3? W ciągu roku wyjdą konsole, które na pewno ten proces przyspieszą.

akurat sredni przyklad bo np 4 watkowy i5 ma srednio cale  5-6 fps mniej niz 8 watkowy  8350.

wiec nie widac tego zysku z 2x wiekszej ilosci watków.

na tym forum wiekszosc nie widzi roznicy miedzy 30 a 60 co pokazalo niedawno console wars. a co dopiero roznica miedzy 60 a 55

Odnośnik do komentarza

hej nietypowa sprawa -  

komp dla starszego gościa ktory praktycznie tylko sprawdza poczte i program TV na kompie, - jest jakiś gotowy zestaw do wzięcia o średnich parametrach jeśli chodzi o moc? jednak sensownej jakości wykonania żeby już mógł starczyć na pare lat i sie nie zepsuł (tak jak mowilem jego moc nie musi byc wielka wiec "starczanie na kilka lat" tylko w kwestii jakości a nie mocy)

 

w miare możliwości fajny by był jakiś gotowy zestaw ze sklepu w warszawie żeby mozna bylo pojsc i kupic bez chrzanienia sie, to starsi ludzie są i nie potrzbują kłopotów

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Taki laptop:

- Intel T2300 1.66 GHz

- 1GB ramu (nie wiem co tam dokładnie siedzi, nie mam narzędzi żeby do bebechów się dostać)

- Mobile Intel® 945 Express Chipset Family

 

Mniejsza o twardziela. Sprzęt nieco zamula. Czyściłem CCleanerem, bo myślałem, że zasyfiony rejestr robi swoje, ale to nie to. Jak zamontuję 2GB ramu, to czy laptop w zauważalny sposób przyspieszy?

Odnośnik do komentarza

Przejedź go Combofixem może to pomoże ale musisz brać pod uwagę fakt, że programik się nie cacka i może wywalić jakiś mały ale ważny plik. Tak przynajmniej słyszałem, bo ja go puszczam jak mi się podejrzanie mało miejsca robi i też przymula, a efekt taki,że wszystko potem chodzi jak nówka bez żadnych efektów ubocznych i usuniętych ważnych plików systemowych. Ogólnie polecam.

Edytowane przez Paliodor
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Okej panowie, chcę złożyć nowego kompa, ale jestem mocno do tyłu z nowościami sprzętowymi i będę jednak potrzebował trochę pomocy przy wyborze części  Mam do wydania 5k z hakiem, komputer głównie do grafiki, modelowania no i oczywiście gierek :) będę wdzięczny za jakieś rady ( greah jeszcze jest na forum ? ;p ) 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Aktualnie mam taką płytę główną: http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-h61m-s1-460555/

I wsadzone 4 GB tego RAM-u: http://www.morele.net/pamiec-geil-gd34gb1333c9sc-459247/

 

Mam jeszcze jeden wolny slot, trochę kasy na koncie więc myślę, że czas zrealizować pierwszy z trzech ostatnich etapów składania kompa, czyli dokupić więcej RAM-u. No i zastanawiam się, czy kupić po prostu drugi raz to samo, czy może wziąć to:

 

http://www.morele.net/pamiec-geil-ddr3-8-gb-1600mhz-dual-geil-dragon-ram-cl-11-gd38gb1600c11dc-459250/

 

(bo mam nadzieję będzie pasować i nie ma problemu by połączyć 4 z 8 GB RAM?). Właściwie na 4 GB nie czuję żadnych braków (wolałbym kartę z 2 GB VRAM zamiast mojego marnego 1 GB), 8 GB wydaje się super a 12 GB wręcz kosmiczne, no ale przyszłościowo patrząc to pamięci nigdy za mało. Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
modernizuje wlasnie mojego peceta:

 

-i5-750 2,6GHz

-A Data PC-1333 4GB RAM (2x2gb cl8 ddr3)

-Gigabyte Mainboard GA-P55-USB3 (LGA1156, DDR3, ATX)

-OCZ 600MXSP ModXStream Pro 600 Watt EU - "R"

-Samsung HDD 500GB  (3,5", 7200rpm, 16MB Cache, S-ATA II)

-Sapphire ATI Radeon HD5770 (PCI-e, 1GB GDDR5, HDMI, DVI, 1 GPU)

 

dokupilem niedawno kilka nowych czesci:

 

-Arctic CPU  Freezer XTREME Rev. 2 (socket 1156)

-Corsair XMS3 PC-1333  8GB RAM (2x4gb cl9, ddr3)

-Samsung 2,5" 120GB SSD S-ATA III MZ-7TD120BW

 

zastanawiam sie jeszcze nad wymiana karty graficznej, w oko wpadl mi ASUS Nvidia GeForce GTX660-DC2O-2GD5.

czy  do 800zl-900zl jest to najlepszy wybor?

Edytowane przez basbot11
Odnośnik do komentarza

Obejrzałem E3 no i tylko umocniłem się w przekonaniu, że pora złożyć PC. Mam 3000 zł na budę. Na googlach znalazłem coś takiego:

 

2919363600_1369401022.jpg

 

 

Obleci? Chciałbym komfortowo grać w gry takie jak BF4, W_D czy Witcher 3. 

 

Aha, ceny mogą być delikatnie mniejsze, bo znajomy, który ma sklep komputerowi sprowadziłby mi części po cenach hurtowych.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Cholera wie jak to będzie z tymi gierkami z next-genów. Na razie GTX 660 Ti łyka wszystko w 1080p/60fps noskiem, ale czy to wystarczy na watchdogsy i BF4? Pewnie tak, ale kto wie co oni tam wymyślą. Nie od dziś wiadomo, że nowe gierki mają napędzać sprzedaż nowych kart graficznych ;).

 

Jak na moje oko PC-towego n00ba spoko zestawik, jakbym miał kupować coś dzisiaj to coś podobnego bym złożył. Moja GTX 650 Ti to jednak średniawka jest :/.

 

Aha, przemyśl ten dysk. Mam to (pipi) i żałuję, że nie dołożyłem 300 zł i nie wziąłem jakiegoś SSD 320 GB. Nie wiem czy to mój egzemplarz ma jakąś wadę czy to tak normalnie, ale hałasuje to cholerstwo tak, że w nocy w ciszy nie da się wytrzymać. Nie chodzi o to charakterystyczne cykanie kiedy głowica zczytuje dane, a własnie o hałasy w idle - brzęczy to (pipi) tak głośno, ch,uj wie co się tam dzieje. Już wolę jak jest w stresie niż w idle, bo potrafi taki koncert odegrać, że masz ochotę od razu iść spać ;/.

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie tak chcę zrobić, SSD 120 GB czeka w szufladzie na koniec zapier,dolu na uczelni i wezmę się za grzebanie. Móc oczywiście można, ale jak to będzie? Jeśli dysk i tak będzie na chodzie nawet podczas nieużywania go (czyt. idle i brzęczenie), to ja dziękuję za taką robotę ;D.

Odnośnik do komentarza

Z takimi tanimi płytkami głównymi miałem same problemy. Chociaż takie tanizny są promowane teraz na forach to ja nie polecam. Wiele takich tanich nagrywarek również chodzi jak czołg , kupiłbym coś lepszego.

 

Poszukaj czy GeForce GTX 670 teraz się opłaca kupić lub Radeon HD 7970. Zwiększyłbym trochę moc zasilacza, tak na wszelki wypadek na 530W. Oczywiście markowy. 

 

 

 

Tak czy siak ja bym teraz nie brał nowego kompa. Kupiłem swojego za 3500zł gdy wskoczyła aktualna generacja i zestarzał się okropnie szybko. Trochę nie wiadomo jak to będzie z wymaganiami gdy wejdą nowe konsole. Zależy również kto jak jest wyczulony na klatki animacji. 

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...