Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Olej płytę z wifi, juz lepiej chyba kupic dodatkowy przedni panel z usb, a te z tylu przeznaczyć na klawe, mychę i wifi.

Ja mam płytę z wifi i słaby zasięg, nie ma to jak antenka po usb. A takie wifi, co mam, to i tak podłącza sie zewnętrzna antenkę (nie pod usb).

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja mam taką płytę:

https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-h97n-wifi-h97-dualddr3-1600-sata3-raid-2xhdmi-dp-mitx-ga-h97n-wifi-641687/

W tej co Ty podałeś, może Wifi jest tak wbudowane jak w lapkach i działa lepiej.

Ale polecam w sumie coś tego typu:

http://allegro.pl/panel-modecom-cr-110-czytnik-kart-esata-usb-3-0-i5434580729.html

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Dobra chyba bude też wymieniam , do 100e znalazłem ethoo pro . Co prawda miałem wcześniej mid tower ale większa obudowa = więcej przestrzeni co da chyba lepsze tempy do tego 5 wentylatorów z obecnego gladiusa wejdzie do enthoo pro. Do całego zestawu dorzucają gratis asus rog front base gaming panel , którym będę mógł je regulować . Jak mówisz że jakość wifi słaba to zostaję przy tej płycie co wrzucałem. 

PS. Jak ktoś będzie chciał odkupić i5 4670k/msi z87 g43 i 8gb ddr3 pisać dla forumowiczów jakaś lepsza cena z tym że wysyłka z Hiszpanii.

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie. Z tego co czytam, to widzę, że znacie się na rzeczy. Pytałem wcześniej o komputer do gier. Zajrzałem na stronę Komputronika. PC ma pociągnąć najnowsze tytuły przez co najmniej 2 lata. Pytanie - czy to się opłaca?

  • procesor Intel Core i7-4790
  • płyta główna MSI H81M PRO-VD
  • karta graficzna Nvidia GeForce GTX 960 2 GB
  • 16 GB pamięci Kingston HyperX DDR3-1600
  • nośnik SSD 120 GB
  • dysk twardy o pojemności 2 TB (SATA III 6 Gb/s)
  • nagrywarka DVD+/-RW
  • obudowa Corsair Carbide Series SPEC-01
  • zasilacz Chieftec o mocy 500 W

Cena = 4.000pln

Odnośnik do komentarza

No właśnie porównałem sobie tę specyfikację z tą, którą podaliście wcześniej i jest blado. Ale Komputronik tani nie jest. Sprzęt chcę zakupić w Poznaniu. Raczej wybiorę coś na Allegro. Stety czy nie, ale muszę kupić złożony zestaw. Kompa poskładam, ale takiego sprzed 10 lat...

Czyli ta karta odpada. Dzięki, szukam dalej ;)

 

Raczej nie ma nic lepszego: i7-2600, 8 GB (DIMM DDR3, 1600 MHz), GeForce GTX970 4GB DDR5 + Win 7. 3.400pln

Lepiej to wygląda?

Edytowane przez Lucky77
Odnośnik do komentarza

Ale po co komputronik? Zamow na esc - wybierasz sobie części jakie chcesz, oni to składają i kurier przywozi gotową budę. Nie musisz się nawet z domu ruszać.

Jak patrzysz na zestawy to na purepc mają całkiem ok i w różnych przedziałach cenowych
http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_maj_2016?page=0,15

tylko gtx 970 w wersji msi gaming 4g a nie msi armor weź

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

i5 do gier jest wystarczajacy, ale zwroc uwage czy ma zablokowany licznik czy bedziesz mogl sobie w przyszlosci podkrecic wedle uznania.

 

Odnosnie GTX 1070 w Twoim przypadku i progu cenowego mysle ze jedynym sensowym powodem poczekania na czerwiec jest TEORETYCZNA obnizka cen gtx 970, ale i tak pewnie zaoszczedzisz max 100-200zł wiec sam sobie odpowiedz czy warto siedziec tyle czasu bez kompa i liczyc ze sie przyoszczedzi troche grosza.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Na razie tak jak inni poleciłbym I5 zamiast I7 bo i tak rzadko kiedy gra wykorzysta potencjał I5 a jak wrzucisz chłodzenie i mocno wykręcisz to i 970 nie da rady wykorzystać pełni mocy , może zmieni się coś pod tym kątem z nowymi kartami( przynajmniej na to liczę bo dopiero co procesor wymieniłem). I5 + 970 da ci to o czym śni każdy konsolowiec .

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Premiery test na PurePC Pascala 1080 i podsumowanie, że na tej karcie nie ma sensu już grać w full hd bo nawet podkręcony procesor ogranicza karte.

Do tego cena 3600 za referenta i można się spodziewać 3800-4000zł za customowe wersje z lepszym chłodzeniem.

Founders Edition kosztuje +/- 3600zl

Normalna edycja 599$ pewnie 650€ czyli 2800zl wiec nie wiem skad ci sie 4k wzielo, :blink:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...