Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

chce sie pozbyc mojego 3dfxa (czyt 8600gt 512) i kupic cos takie do 300zl. Zalezy mi aby nowe gry dzialaly w miare dobrze bo na tej karcie to ja juz w COd4, beta COD5, nawet na very low nie moge grac ze stala liczba klatek, jak patrze w ziemie mam te growe 120fpsow zas jesli juz wyzej poniose celownik gra dropuje zazwyczaj :/ (probowalem reinstal gry, kilka roznych sterow ale nowe dodaly troche fps ale nie jest to zadowalajace). Sprzedam go za ok 200zl, doloze 100 i chce cos fajnego. Da rade?

Odnośnik do komentarza

8600gt nie puścisz za 200pln

Obecnie wstrzymaj się z zakupem karty do wyborów prezydenckich - po nich dolar powinien wrócić do normalnego stanu i za sumę rzędu 320pln kupisz 8800gt albo wspomnianego przez stone 3870 tyle, że nie od Palita, bo ostatnimi czasy ich autorskie pcb nie są demonami wydajności.

Edytowane przez greah
Odnośnik do komentarza
HD 3870 lub HD 4760

 

Wychodzi chyba to samo, ale ten nowszy ssie mniej prądu. Choć na tą chwilę nie powiem Ci jak to dokładnie wygląda, bo nie chce mi się szukać testów.

Potwierdzam. Mam tego HD 4670 za 300 zł i chodzi jak marzenie. Z łatką i najnowszysmi sterami 8.10 nawet far cry 2 chodzi bez najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza

A wiesz dlaczego FC2 chodzi bez problemu? Bo sterowniki identyfikując plik wykonawczy narzucają niższy priorytet na niektóre tekstury przez co po wgraniu "łatki" w grze znikają kamienie odciążając przy tym gpu. Wszystko wracało do normy po zmianie nazywy farcry2.exe.

 

Oczywiście AMD tłumaczy to niedopatrzeniem ale tylko oni wiedzą ile w tym prawdy :)

Edytowane przez greah
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ile trzeba by bylo co najmniej wydac na komputer, na ktorym chcialbym komfortowo pracowac w rozdzielczosci 1920x1200(np. na monitorze Samsung T260HD)? Nie mowie, zeby od razu grac na nie wiadomo jak wysokich detalach(o ile w ogole bym gral), ale o swobodnej pracy, ew. obejrzeniu filmu.

Edytowane przez w07t3k
Odnośnik do komentarza
Ile trzeba by bylo co najmniej wydac na komputer, na ktorym chcialbym komfortowo pracowac w rozdzielczosci 1920x1200(np. na monitorze Samsung T260HD)? Nie mowie, zeby od razu grac na nie wiadomo jak wysokich detalach(o ile w ogole bym gral), ale o swobodnej pracy, ew. obejrzeniu filmu.

 

Ja na swoj zestaw wydalem 1,5k zł i gram, ogladam filmy, pracuje normalnie na nawet tej rodzialce :)

 

A nic specjalnego nie mam

 

AMD x2 5200+, 2GB ram, GF 8800GTS 512MB, 160GB HDD ;)

Odnośnik do komentarza

8800 jest bardzo wydajną i podatną na o/c kartą więc pewnie we wszystko nie licząc Crysis. Wszystko oczywiście w medium ale nie stanowi to chyba większego problemu, bo w wielu przypadkach różnice między medium a high ograniczają się do filtrowania i zmiany bloom na hdr

 

inna kwestia to to, że nikt nie zabrania zrobić downscalling i grać w high na 1440. różnica objawia się blurem no ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma

Edytowane przez greah
Odnośnik do komentarza

Karty typowe do farcy2 i crysisa nie sa po 300 zł:] Kazdy chwali to co ma, ale własciwie czemu nie jak dobrze sie spisuje. Mam te karte co klega wyzej hd 4670 za 300 z groszami i nie jest zle. W Crysisa i far cry 2 grałem bez problemow mimo, że gry same w sobie mi sie nie podobły.

Odnośnik do komentarza

Witam.

 

Chciałbym nieco zmodernizować mojego dinozaura, tak aby pograć na nim w BioShocka, Wiedźmina i kilka innych gier (nie max detale).

 

Obecnie mam:

 

Płyta główna: MSI jakaś :P

Procesor: P4 3.0 ghz (socket 775)

Ram: 2x256mb ddr

Grafika: Radeon x800GTO 256mb/256bit

 

Chciałbym te 4 części wymienić i kupić coś do 700zł. Co byście polecali? Oczywiście mam w zamyślę zakup jedynie używanych części ;)

Edytowane przez diesvindu
Odnośnik do komentarza

IP35 to obecnie unikat więc musisz polować

9600GT sprawdza się lepiej w wyższych rozdzielczościach, jeśli będziesz grał na 19" to 8800 będzie lepszym rozwiązaniem tyle, że tutaj musisz polować na EVGA, BFG albo Zotac aby mieć trochę mocy w zapasie. W przypadku 9600GT różnic w referencyjnym pcb nie ma więc jakość będzie zbliżona. Jedyne co to unikaj Palita na autorskim pcb - najczęściej kosztem lepszego rozmieszczenia coś ucinają.

Odnośnik do komentarza

Czytam sobie testy kart graficznych, recki, ale kazda mowi co innego. Chcialbym fajna grafike do pogrania w gry, ktore wyszly do tej pory.

 

No i zastanawiam sie glownie nad tymi

1. GF 9800 GX2

2. Radek HD 3870 X2

3. Radek HD 4870

 

Ewentualnie troche biedniejsze rozwiazania

GF 8800 ultra

GF 9800 GTX+

 

 

Mam panoramiczny LCD 21", czytalem ze GF 9800 x2 spisuje sie lepiej w wyzszych rozdzialkach niz radek x2. Z 4870 roznie bywa, zalezy od strony na ktorej sprawdzam :)

 

Odnośnik do komentarza

witam

w styczniu kupuje nowego kompa. wypadlem troche z obiegu, bo od 4lat siedze na laptopach, zmusila mnie jednak do tego moja praca. bardzo bym prosil o pomoc w zlozeniu sprzetu, ale osob ktore naprawde sie na tym znaja i ktore uzywaja PC nie tylko do gier.

komputer bedzie mi sluzyl jedynie do obroki grafiki 2D, czasami drobne 3D. istotne jest jednak aby dzialal mi super plynnie.

a wiec takie sa moje zalozenia.

-komp bedzie dzialal na 64bitowym Windows Vista Ultimate

-max cena to 4000-4500tys

-na razie wybralem tylko procesor - Intel Coreâ i7 Quad Processor i7-920 Socket 1366 (koszt to 243.80euro)

-komp musi miec 8GB Ram DDR3

-monitor nie wchodzi w cene zestawu, ten juz obecnie posiadam

-HDD to max 500GB ale wolalbym zdecydowanie bardziej cos mniejszego ale szybkiego

-karta grafiki musi byc GeForce (nigdy wiecej ATI)

-karta graficzna ma byc wydajna w OpenGL, wydajnosc w DirectX nie jest az tak istotna. Prawdopodobnie komputer nigdy nie zobaczy zadnej gry na HDD

-ostatnia sprawa to markowy zasilacz. tu nie bede zbyt oszczedzal i moge wydac na niego do 600zl

-nagrywarka DVD jak najtansza

-karta muzyczna - wystarczy mi zintegrowana

 

za dobra rade zapraszam do pubu na piwo - w warszawie w styczniu :)

serio

Edytowane przez Jazdaone
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...