Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

@BieŃ

BFG to okob EVGA producent najbardziej luksusownych wydań Geforce przeznaczonych dla overclockerów.

 

Odpuść serię 88xx i kup Radeona 4850 ale nie w wersji proponowanej przez Metala ponieważ jest to okrojone pcb z dwoma miast czterech faz a to przekłada się na odpowiedni oc.

 

Mobo jest jak najbardziej ok - sam na niej siedzę i płyta naprawdę ma potencjał (szkoda, że Abit splajtował); kości i cpu również ok ale polecam zmienić psu na Enermax albo w przypływie gotówki na Seasonic/Corsair

Odnośnik do komentarza

Kupiłem sobie jakies 9 miesiecy temu pc ze zintegrowana grafa i wlasnie przyszedl moment zeby kupic jakas normalna. Moj komp to athlon x2 4440 2 gb ddr ocz i plyta glowna gigabyte gama69g-s3h. Z poszukiwan na necie wyszlo ze chce kupic ati 4850 i troche zbilo mnie z tropu to co wyzej greah napisal o tych fazach :>, w związku z czym nie wiem ktora wersje kupic (od sapphira, palit?) i jakas pomoc od forumowych ekspertow by sie przydala.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak teraz bo daaaaawno nie zaglebialem sie w ten temat ale na poczatku radeony 4850 mialy zwalona regulacje obrotow wentylatora i jedynym sensownym rozwiazaniem bylo kupienie najtanszego referenta i dolozenie innego chlodzenia. Standardowe chlodzenie zreszta jest nieciekawe wiec lepiej kupic cos madrzejszego. Teraz pewnie sa juz jakies spoko wersje z zalmanem.

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza

Chłodzenie na referentach jest wystarczające a jeśli chodzi o regulację to wystarczy fan fix, ustawienie defaultowych na 40% i wszystko jest ciche i relatywnie chłodne. Nie widzę sensu kupowania 4850 na Zalmanie bądź jakimś przekombinowanym chłodzeniu; jeśli nie kręcisz to można zostać przy standardowym natomiast przy oc lepiej kupić Powercolor i za ok 60pln dokupić Accelero rev2 i dwa fandery 120mm. Całość wyniesie ok 520pln a będzie stabilniejsze i bardziej wydajne niż wynalazki Palita czy Sapphire

Odnośnik do komentarza

Zamierzam kupic cos takiego;

 

- Intel Core 2 Duo E8400, 3GHz, 1333FSB, 6MB Cache, LGA775, 45nm, BOX

- ASUS P5Q, P45/ICH10R, DualDDR2-1200, SATA2, RAID, GBLAN, FW, ATX

- Patriot Extreme Performance ViperSeries DDR2 2x2GB 800mhz 4-4-4-12

- Palit XpertVision Radeon HD 4850 Sonic 512MB DDR3 PCI-E BOX

- CHIEFTEC CFT-560A-12S 560W ATX 12V 2.2/EPS-12V DUALXEON box

 

Co sadzicie, moze cos innego? Zastanawiam sie czy procek bedzie smigac odrazu bez zabaw z biosem i nie jestem pewien czy ramy stykna, ktos sie orientuje?:P

Odnośnik do komentarza

Co myślicie o tym zestawie ?

http://www.allegro.pl/item438966424_zestaw...9_dell_lcd.html

Potrzebuję kompa na mieszkanie studenckie, bez większych wymagań. Zastanawiam się tylko, czy w tej ofercie nie ma jakiegoś haczyka (nigdy nie wiadomo jak to jest z używanymi). Jedynie co chciałbym odpalić to Far Cry i Splinter Cell Chaos Theory, które są nieosiągalne dla mojego dotychczasowego kompa.

 

Jeszcze ten model biorę pod uwagę:

http://www.allegro.pl/item440563970_sempro...b_dvdrw_gw.html

 

Odnośnik do komentarza

Własnie kupilem zestam ale jeszcze nie odebrałem ten sam procek ale zastanawiałem sie nad płyta głowna by niebyło problemów wziołem Gigabyte GA-45-DS3R

$gb ram 800hz i grafe geforce 260 846ramu, pozatym system vista 46bit, pozatym mozesz CHIEFTEC CFT-560A-12S 560W ATX 12V 2.2/EPS-12V DUALXEON zmienic na cos 500w spokojnie, niewiem a jestes zdecydowany na Radka 4850?

Odnośnik do komentarza
Planowałem wydać na kompa ok. 450-500 zł max, bez monitora (akurat w tej ofercie się trafił ;) ).

Pod uwagę biorę jeszcze tego typu Dell'a - http://www.allegro.pl/item438994053_dell_g...v_gratisyy.html

do którego dokupiłbym sobie jakąś lepszą grafikę.

Tanio można kupić duzo lepszego niz te Delle, ale Dell ma kilka plusów. Jest mały, mało awaryjny dosyć i z Radeonem HD3450 nadaje się na fajny HTPC. Ładnie wygląda imo, ale mocy mu brakuje. Jeśli brać to GX280, jak masz miejsce i ne przeszkadza Ci wielka buda, to lepiej cos zlożyc.

 

Nie wiem tylko, czy nie lepiej poszukać jakiegos laptopa taniego, ale więcej wtedy wyniesie na pewno.

Odnośnik do komentarza

Ze mną coś jest nie tak ale kompletnie nie rozumiem dwóch powyższych postów.

 

Gadacie o laptopach, nowych GF;ach i w ogóle weź mi to ktoś przetłumacz. No i ten 46bitowy windows , to musi być coś :)

 

 

Nie bierz kompa opartego na celeronie...

Odnośnik do komentarza
Zamierzam kupic cos takiego;

 

- Intel Core 2 Duo E8400, 3GHz, 1333FSB, 6MB Cache, LGA775, 45nm, BOX

- ASUS P5Q, P45/ICH10R, DualDDR2-1200, SATA2, RAID, GBLAN, FW, ATX

- Patriot Extreme Performance ViperSeries DDR2 2x2GB 800mhz 4-4-4-12

- Palit XpertVision Radeon HD 4850 Sonic 512MB DDR3 PCI-E BOX

- CHIEFTEC CFT-560A-12S 560W ATX 12V 2.2/EPS-12V DUALXEON box

 

Co sadzicie, moze cos innego? Zastanawiam sie czy procek bedzie smigac odrazu bez zabaw z biosem i nie jestem pewien czy ramy stykna, ktos sie orientuje?:P

4 GB Ramu to stanowczo za mało w dzisiejszych realiach.

Odnośnik do komentarza
Zamierzam kupic cos takiego;

 

- Intel Core 2 Duo E8400, 3GHz, 1333FSB, 6MB Cache, LGA775, 45nm, BOX

- ASUS P5Q, P45/ICH10R, DualDDR2-1200, SATA2, RAID, GBLAN, FW, ATX

- Patriot Extreme Performance ViperSeries DDR2 2x2GB 800mhz 4-4-4-12

- Palit XpertVision Radeon HD 4850 Sonic 512MB DDR3 PCI-E BOX

- CHIEFTEC CFT-560A-12S 560W ATX 12V 2.2/EPS-12V DUALXEON box

 

Co sadzicie, moze cos innego? Zastanawiam sie czy procek bedzie smigac odrazu bez zabaw z biosem i nie jestem pewien czy ramy stykna, ktos sie orientuje?:P

4 GB Ramu to stanowczo za mało w dzisiejszych realiach.

A ile ma mieć, 8GB? Bez przesady, 4GB w zupełności wystarcza do aktualnych najnowszych gierek.

Odnośnik do komentarza
Zamierzam kupic cos takiego;

 

- Intel Core 2 Duo E8400, 3GHz, 1333FSB, 6MB Cache, LGA775, 45nm, BOX

- ASUS P5Q, P45/ICH10R, DualDDR2-1200, SATA2, RAID, GBLAN, FW, ATX

- Patriot Extreme Performance ViperSeries DDR2 2x2GB 800mhz 4-4-4-12

- Palit XpertVision Radeon HD 4850 Sonic 512MB DDR3 PCI-E BOX

- CHIEFTEC CFT-560A-12S 560W ATX 12V 2.2/EPS-12V DUALXEON box

 

Co sadzicie, moze cos innego? Zastanawiam sie czy procek bedzie smigac odrazu bez zabaw z biosem i nie jestem pewien czy ramy stykna, ktos sie orientuje?:P

4 GB Ramu to stanowczo za mało w dzisiejszych realiach.

 

A co on kupuje kompa do renderingu i obróbki zdjęć w kilkunastu tysiącach pikseli ? Bez przesady...

Odnośnik do komentarza
Greah się ostatnio podniecał że może składać budżetowego kompa, to pewnie z radością złoży coś za 500 zików ;)

pfff... :<

 

 

Zestaw taki jak poprzednio tylko zamiast jednej kości dwie a do tego można wyłączyć gpu na płycie i zamontować x1800gto albo zostać przy 1gb i zamontować x1950pro/8600gt. Na takim zestawie ruszy Crysis, CoD4 czy też Wiedźmin (chociaż ten ostatni z chęcią by przyjął drugą kostkę)

 

PC wybrany przez Wojtq w częściach nie jest wart nawet 300pln a 6100 to nie karta graficzna tylko "wejście dvi/rgb z obsługą obrazu". Przemyśl to - jeśli wiesz jak złożyć to wszystko do kupy to bierz w kawałkach a lepiej na tym wyjdziesz.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...