Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy chciał coś takieo złożyć. Głównie chodzi o przedział cenowy do 1500 zł. Co zostawić, ewentualnie co wymienić, albo zastapić czymś tanszym/lepszym?

 

 

Karta graficzna - Gainward 9600GT 512 DDRIII - 312 zł

Płyta Główna - GA-M56S-S3 - 204 zł

Dysk Twardy - 500 GB 7200 Seagate SATAII 32MB - 201 zł

Procesor - IntelDUAL-CORE E5200 2.5 box - 248 zł

Zasilacz - PENTAGRAM SF PSF-460 WAT-P12S - 145 zl

Pamięć RAM - 4GB kingstone 800MHz - 180 zł

 

Jakaś obudowa - 100 zł

Jakaś nagrywarka DVD - 100 zł

 

razem 1490

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

No i nikt mi Panowie nie pomoże? Złozyłem sobie ten zestaw, ale czekam az ktoś mi cos doradzi, bo w temacie nie siedze, a na pewno ktos madrzjszy sie znajdzie. Komp do 1500zł.

 

Karta graficzna - Gainward 9600GT 512 DDRIII - 312 zł

Płyta Główna - GA-M56S-S3 - 204 zł

Dysk Twardy - 500 GB 7200 Seagate SATAII 32MB - 201 zł

Procesor - IntelDUAL-CORE E5200 2.5 box - 248 zł

Zasilacz - PENTAGRAM SF PSF-460 WAT-P12S - 145 zl

Pamięć RAM - 4GB kingstone 800MHz - 180 zł

 

Jakaś obudowa - 100 zł

Jakaś nagrywarka DVD - 100 zł

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

 

pierwszy raz skladam komputer stąd moje pytanie czy taki zestaw:

 

Płyty Główne Gigabyte MA770-DS3 (AM2/+)

 

Procesory Athlon X2 5400+ 2.8GHz AM2 BOX 89W 1

 

Chłodzenie Procesora Pentagram Freezone HP-120 AlCu Karakorum

 

Pamięć RAM A-Data Dual Gaming Ed. 2x2 GB DDR2 800MHz

 

Dyski Twarde Seagate Barracuda 7200.10 250GB 16MB Cache S-ATA 2

 

Karty Graficzne Palit Radeon 4850 512MB DDR3 (256-bit) (PCI-E) 1 szt.

 

Zasilacze Modecom Feel III 500W 1 szt.

 

Obudowy Codegen Midi 6023 Black

 

Nagrywarki DVD Samsung SH-S223Q 22x DVD +/-RW Lightscribe S-ATA Oem black

 

Inne Czytnik Kart 18in1 zew/wew

 

 

ma prawo funkcjonowac ? Dodam ze komputer chce zlozyc na pcprojekt.pl . To dobry wybor ? A moze polecacie inną stronę ? Zalezy mi na ratach.

 

Martwie sie troche o zasilacz ale do wyboru są tylko modele Chieftec,corsair,enermax,modecom,OEM i Tagan. Ktory bylby najlepszy i nie wiem czy 400 czy 500 W ;/

 

Co do karty graficznej to lepiej Geforce'a ? Chociaz slyszalem ze te radeony są dobre. Lepiej jest wziąć kartę z 512MB czy 1024MB do takiego procka ? Dodam ze Geforce 9600GT 1024Mb jest tanszy od tego radka o jakies 60 zicos.

 

Czy chłodzenie procesora przydaje się ?

 

Będę wdzięczny za wszystkie rady i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Nie bierz Athlona do tej karty. Bierz jakiegoś intela "eXXXX" [dochodzi zmiana płyty]

Wybierz większy dysk.

Grafa może być [ jest lepsza od tego GF] , wystarczy 512MB.

Obudowa ..za takie pieniądze znajdziesz ładniejszą.

Zasilacz.. NIGDY NIE BIERZ Feel'a! Lepiej weź 500 lub 450.

Z nagrywarek podobno dobra jest Pionier 216 , sam taką kupiłem do kompa którego teraz składałem.

Chłodzenie jak najbardziej się przydaje, jest cichsze i lepsze niż BOXowe, no i jeśli chcesz się bawić w O/C to raczej na BOXie za dużo nie poszalejesz.

 

Żeś se wybrał moment na składanie kompa , ceny akurat skaczą jak oszalałe :<

Odnośnik do komentarza
I co , kupiłeś coś? Bo ceny pewnie poszły w górę

Ano jutro kupić ide do sklepu, bo po allegro nie chce mi sie czesci zamawiać. Nie wiem tez czy podrożalo, slyszałem o tej aferze, ale jej nie odczułem. Jak skaładałem ten zestaw 2 tyg. temu tak teraz kosztuje tyle samo :]

 

A i tego GT9600 zmieniłem na Radka 4670.

Odnośnik do komentarza

A juz wiem. Dzięki za hinta.

 

Faktycznie, był błąd w nazwie. Jasna sprawa, że gf 9500 a nie gf 9600. Roznica w cenie jest o 100zł, a takim maniakiem gier znowóż nie jestem ;]

 

 

 

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

ok Panowie, zamierzam kupic kompa. Wprawdzie skladac beda ludzie z jakies firmy bo sam sie na tym nie znam, ale chce miec jako-takie rozeznanie co mi beda chcieli wcisnac.

 

Wiec tak, budzet skromny - ~1600zl. Monitora nie potrzebuje bo mam, chodzi o sama stacje. Komp bedzie glownie mi sluzyl do internetu etc. ale chce go zbudowac by nadawal sie do tworzenia muzyki. Karte muzyczna juz mam wybrana (klik), reszta jest do uzgodnienia;] Napewno RAMU sporo (chociaz bede dzialal na XPku wiec ile on tam max obsluguje? 2,5?) karta graficzna jakas typowo srednia, procek tak samo (bo w nowe gry napewno nie bede gral, co najwyzej w jakiegos KOTORa), dysk to zalezy ile kasy zostanie, ale raczej dosc pojemny (300GB? 250?).

 

Mógłby ktoś dopomóc z konkretnymi modelami? ;]

Odnośnik do komentarza
ok Panowie, zamierzam kupic kompa. Wprawdzie skladac beda ludzie z jakies firmy bo sam sie na tym nie znam, ale chce miec jako-takie rozeznanie co mi beda chcieli wcisnac.

 

Wiec tak, budzet skromny - ~1600zl. Monitora nie potrzebuje bo mam, chodzi o sama stacje. Komp bedzie glownie mi sluzyl do internetu etc. ale chce go zbudowac by nadawal sie do tworzenia muzyki. Karte muzyczna juz mam wybrana (klik), reszta jest do uzgodnienia;] Napewno RAMU sporo (chociaz bede dzialal na XPku wiec ile on tam max obsluguje? 2,5?) karta graficzna jakas typowo srednia, procek tak samo (bo w nowe gry napewno nie bede gral, co najwyzej w jakiegos KOTORa), dysk to zalezy ile kasy zostanie, ale raczej dosc pojemny (300GB? 250?).

 

Mógłby ktoś dopomóc z konkretnymi modelami? ;]

No masz wyżej 2 zestawy z czego jeden moj za 1500. Teraz to juz pewnie 1700 ;/

 

A własnie, fuksa miałem strasznego, bo jak pisałem wczesniej. Byłem dzisiaj zamawiać ten komputer w sklepie i okazało się, że z tych czesci co wybrałem mają jeszcze zapas na magazynie w sklepie więc sprzedali po cenie normalnej, ale już procesor, ktory musieli zamawiać poszedł w gore z 290 zł na 340 zł ;/ No ale pocieszam sie faktem, że pozostałe częsci po starych cenach, bo jak mi szacowałto ceny sprowadzanych czesci wzrosły o ok 30%

Odnośnik do komentarza

Szczurek, nie bierz tego Creative'a. Do tworzenia muzyki nie będzie toto najlepszym rozwiązaniem. Przytoczony Audiotrak Prodigy 7.1 to porządny kawał krzemu (wiem, bo mam), ale przede wszystkim do słuchania. Warto pomyśleć nad dołożeniem do czegoś takiego:

E-MU 0404 (dużo softu w pudełku)

ESI MAYA 44

kosztem innego podzespołu, skoro i tak dźwiękówka będzie dla ciebie najważniejsza. Warto też obczaić specjalistyczne fora, np konkretnego programu do grania i zobaczyć na czym ludzie tworzą.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...