Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

A w co chcesz grać?

 

W nowe produkcje nie ma szans, choćbyś włożył w trupa mnóstwo Zików. Jedyne wyjście to kupno nowego. To comasz to się teraz nazywa " komputer do internetu" ;)

 

Potrzebuje kupić nowy procek, płytę główną, grafikę oraz ram + zasliacz tak do 750 zł. Wymagań wielkich nie mam, nie interesuje mnie oc, oraz granie w najnowsze gry na high detalach, od tego mam konsolke, jedynie ważne aby starsze gry pokroju wiedzmina / lineage 2 działały płynnie w medium na mass pvp ;) Sugestie mile widzane :)

 

 

E2160 - 190 zł

MSI P45 Neo-F - 199 zł

A-Data Extreme Edition 2x 1GB 800Mhz - 135 zł

Palit 2600XT Sonic 256MB DDR3 - 140 zł

 

 

. z PClaba. Do tego po prostu możesz dobrać lepszą grafę i po OC proca pójdzie Ci wszystko.

 

 

Co masz w budzie? Tracer'a ?

 

Nowe grafy mają dekodery HD które odciążają praktycznie proca w tych zadaniach.

Poleć jakąś jakbyś mógł, ale w rozsądnym przedziale cenowym, bo zasadniczo komp tylko do filmów jest, od gier mam konsole.

Jeśli pod PCI-E, to chyba najtaniej będzie Radeon HD3450. Wydasz na niego okolo 60-70zł, a będzie do tego pasywny, wiec cisza :)

 

Sprawdziłem,

 

Możesz kupić nawet Radki HD2400 / HD 2600 , mają pełne wsparcie dekodowania x264

Odnośnik do komentarza

Stona:

głownie chodzi o to żebym mógł w miarę bezstresowo poszarpać, w taką dziwna grę jak World of Warcraft (tzn teraz też mogę ale... niestety FPS jest daleki od ideału, teoretycznie mógłbym się o to zapytać na forum poświęconym wow'owi z tym, że z tego co tutaj <i tam> wyczytałem- ludki na forum PE maja _znacznie_ większą wiedzę w temacie.

oraz poodpalać gry z PS2gdy znajomi wpadną z płytami =)

Odnośnik do komentarza
Jeśli myslisz o emulacji PS2 to zapomnij, choćbyś mial rakietę :) Ten temat ciężko nawet raczkującym nazwać

 

 

Oj, widzę że zakończyłeś swą edukację na etapie wczesnego emu? Bo gry z PS2 działają ładnie.

 

Polecam się zapoznać PCSX2

 

Stona:

głownie chodzi o to żebym mógł w miarę bezstresowo poszarpać, w taką dziwna grę jak World of Warcraft (tzn teraz też mogę ale... niestety FPS jest daleki od ideału, teoretycznie mógłbym się o to zapytać na forum poświęconym wow'owi z tym, że z tego co tutaj <i tam> wyczytałem- ludki na forum PE maja _znacznie_ większą wiedzę w temacie.

oraz poodpalać gry z PS2gdy znajomi wpadną z płytami =)

 

Emu PS2 potrzebuje dobrego proca przede wszystkim.

 

Sprzedaj swój sprzęt i kup sobie to co proponowałem z PClaba. Do WoWa spokojnie starczy.

Odnośnik do komentarza

CPU

mobo+GPU

RAM

HDD

 

Po odliczeniu przesyłek zostaje Ci ok 50pln na obudowę a za tyle kupisz jakiegoś Mustanga; jeśli masz budę to za zaoszczędzony grosz kupujesz AC 64 pod AM2. Taki zestaw bezproblemowo przebije Della stony a do tego ma w sobie pewien potencjał i z 3800+ jednym ruchem zrobisz przynajmniej 4200+

 

btw

lubię składać takie zestawy - przynajmniej są jakimś wyzwaniem a nie ciągłe e2120+4850+2x1A-Data+ip35-e

Edytowane przez greah
Odnośnik do komentarza
Sprzedaj swój sprzęt i kup sobie to co proponowałem z PClaba. Do WoWa spokojnie starczy.

ciężko bo... jestem na etapie nauki (a to dobre ;p) w liceum i dorwać 600 PLN "z powietrza" jest dość trudno, natomiast tak 200 z hakiem- miesięcznie jestem w stanie przeznaczyć na pieca

rozumiem, że jeżeli jako 1 wymienię płytę główną to stare podzespoły będą działać bez większych problemów i będę mógł co miesiąc dokupywać coś nowego (tak ?)

Acha, wszystko przez allegro o ile się nie mylę (tja ?)

 

PS: pisząc tego posta przypaliłem sobie barszcz ukraiński :<

Odnośnik do komentarza

kupując nowe mobo odcinasz się od tego co masz teraz. Bo teraz masz socket A [bez szans na rozbudowe [sensownych szans]].

 

grah. haha, szczerze, wrzuciłem tego della tak se, bo mi się rzucił w oczy stary komp z pracy XD

Twój zestawik go zjada :) Przyznam że mi się nie chciało szukać i składać.

Odnośnik do komentarza
CPU

mobo+GPU

RAM

HDD

 

Po odliczeniu przesyłek zostaje Ci ok 50pln na obudowę a za tyle kupisz jakiegoś Mustanga; jeśli masz budę to za zaoszczędzony grosz kupujesz AC 64 pod AM2. Taki zestaw bezproblemowo przebije Della stony a do tego ma w sobie pewien potencjał i z 3800+ jednym ruchem zrobisz przynajmniej 4200+

 

btw

lubię składać takie zestawy - przynajmniej są jakimś wyzwaniem a nie ciągłe e2120+4850+2x1A-Data+ip35-e

O kurde nie wiedziałem, że za taką kasę można złoyć takiego potwora. Dzięki, bo pewnie kupiłbym pentiuma trzy ;)

Odnośnik do komentarza

Potrzebuje kompa na którym bez żadnych problemów będę w stanie odpalic filmy w HD (raczej 720p max.). Jak narazie poskładałem cosik takiego:

 

MOBO

CPU

RAM

HDD

GRAFA

 

Sprzęt ma być wykorzystywany do oglądania filmów, netu, słuchania mp3. Podoła tym zadaniom taki przykładowy zestaw powyżej ?

Nie mam pojęcia jaką kartę graficzną do tego dobrać, a że chcę kompa podpiąć do tv lcd więc dobrze by było żeby karta miała albo hdmi albo 2xdvi.

Da się ewentualnie poskładać zestaw sprostający takim wymaganiom w niższej cenie ?

Edytowane przez Lucass
Odnośnik do komentarza

Lucass, ten komp pociągnie Ci bez problemu 1080p. Nie wiem jaki tam proc chcesz wstawic, bo pokazuje mi link do ramu, ale ta grafika niemal w pełni odciąży procek. Do filmów złożysz kompa już znacznie taniej. Osobiscie, jeśli nie masz zamiaru grac, to chyba kupiłbym MOBO na 780G i do tego Athlona X2 4850e 45Watt. Komp byłby cochszy bez jakiejś zabawy, bo cooler tylko na procku i zasilaczu w zasadzie, a zużywałby pewnie niecałe 100Watt. Na płycie masz zintegrowany GPU (wyjścia HDMI, DVI, D-Sub) i audio z wyjsciem optycznym. Do HTPC imo lepiej. Z 1080p spokojnie podoła. Osobiscie na wiosnę bedę se takiego budował w obudowie od NESa :P

 

Jeśli myslisz o emulacji PS2 to zapomnij, choćbyś mial rakietę :) Ten temat ciężko nawet raczkującym nazwać

 

 

Oj, widzę że zakończyłeś swą edukację na etapie wczesnego emu? Bo gry z PS2 działają ładnie.

 

Polecam się zapoznać PCSX2

 

Stona:

głownie chodzi o to żebym mógł w miarę bezstresowo poszarpać, w taką dziwna grę jak World of Warcraft (tzn teraz też mogę ale... niestety FPS jest daleki od ideału, teoretycznie mógłbym się o to zapytać na forum poświęconym wow'owi z tym, że z tego co tutaj <i tam> wyczytałem- ludki na forum PE maja _znacznie_ większą wiedzę w temacie.

oraz poodpalać gry z PS2gdy znajomi wpadną z płytami =)

 

Emu PS2 potrzebuje dobrego proca przede wszystkim.

 

Sprzedaj swój sprzęt i kup sobie to co proponowałem z PClaba. Do WoWa spokojnie starczy.

No już dosć dawno jak nie wnikałem w emulację. Jak widzę kilka gier jest grywalnych. Zwracam honor, chociaż i tak imo taka emulacja nie ma sensu przy obecnej cenie PS2 :P.

Odnośnik do komentarza
Osobiscie, jeśli nie masz zamiaru grac, to chyba kupiłbym MOBO na 780G i do tego Athlona X2 4850e 45Watt. Komp byłby cochszy bez jakiejś zabawy, bo cooler tylko na procku i zasilaczu w zasadzie, a zużywałby pewnie niecałe 100Watt. Na płycie masz zintegrowany GPU (wyjścia HDMI, DVI, D-Sub) i audio z wyjsciem optycznym. Do HTPC imo lepiej. Z 1080p spokojnie podoła.

 

 

Odnoszę się do tego posta.

Odnośnik do komentarza

MOBO na chipsecie 780G o którym pisałem ma zintegrowanego Radeona HD3200. Jest to coś w rodzaju okrojonego trochę HD3450. Po podkręceniu tej integry osiąga wydajność podobną do HD3450. Ma sprzętowe dekodowanie takie jak w HD3450. Jest to w obecnej chwili chyba najlepsza płyta pod HTPC. Jest nawet wersja w formacie mini ITX (17x17cm i taką chcę wstawic z czasem do obudowy od NESa). Chipset w spoczynku ciągnie niecały 1Watt jesli dobrze pamiętam, a pod obciążeniem cos koło 12 Wattów. Z Athlonem X2 4850e (2x2.5GHz, 45Watt TDP), 2GB ram, HDD Sata ciagnie niecale 100 Watt w stresie. Imo świetna płyta, szczególnie pod HTPC. GPU się kręci bardzo łatwo, z małm fanem na chipsecie GPU w testach wyciągał nawet cos pod 1GHz (standardowo 600MHz). Wersja mini ITX ma nawet na plycie zintegrowane 128MB dla GPU, zeby nie ciagnęło z ramu, w zwykłych nie ma tego, pamięć dla GPU jest przydzielana z RAMu. Plyta jest świetnie wyposażona. Do tego format microATX i jedna miniITX.

 

http://allegro.pl/item437155806_foxconn_a7...an_sata_ra.html

 

http://cgi.ebay.com/J-W-Minix-780G-SP128MB...1QQcmdZViewItem

 

Test:

http://pclab.pl/art32241.html

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...