Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad wymianą procesora. Opłaca się inwestować w Quada? Bo jak mam dopłacać do komputera tylko po to, żeby 2 rdzenie były tylko 'dla bajeru' to podziekuje. Mam 4gb RAM i grafike 512 ddr3 256 bit.

 

 

Odnośnik do komentarza

W grach 4c będzie wykorzystane dopiero jak nadejdzie Nehalem. Obecnie quady biorą albo profesjonaliści siedzący na wszelkiej maści illustratorach, 3ds i pochodnych albo dzieci bogatych rodziców dla których drożej zawsze znaczy lepiej.

 

 

 

krótka piłka - jak zapatrujecie się na "pojedynek" Xonar D2 vs X-Fi Music Gold (non refurb)?

Pytam, bo Creative powioli zaczyna mnie irytować swoją polityką a z tego co widzę (i słyszę) Xonar D2 to obecnie duchowy następca Prodigy tyle, że nastawiony na umiarkowane audiofilstwo

Odnośnik do komentarza

Co myślicie o tym kompie? Chcę zamawiać na dniach. Budżet 2500zł (z monitorem) i tak lekko przekroczony więc sugestie w ramach odpowiedników cenowych danej części plis. A więc:

 

C2D E5200 + Karakorum (w planach OC na 3.0-3.2)

MSI P35 NEO-F

2x 1GB OCZ 800MHz Platinium Rev 2

Samsung F1 250 GB

Chieftec (GPS-450AA-101A) 450W

Radeon 4850 Asus 512MB

 

 

Odnośnik do komentarza

Czy podczas odtwarzania na komputerze muzyki zapisanej w formacie .mp3, zauważę znaczącą różnicę w jakości generowanego dźwięku in plus przy przesiadce ze zwykłej, shitowej no-name karty dźwiękowej 16-bit/44kHz na taniego i rzekomo wpąsiu SB Audigy SE? Pokój ma jakieś 10 metrów kwadratowych, a głośniki to Logitech Z-4e (czarne!!!). Osiągnę coś?

Odnośnik do komentarza
Ale mnie właśnie interesuje, czy jest sens zmieniać kartę za 15zł na kartę za 65zł.

Wiem, że szału nie będzie. Ciekawi mnie, czy nawet ta okrojona wersja coś polepszy.

150zł nie mam zamiaru płacić za dobrą kartę muzyczną.

Za dobrą kartę płacisz +- 400pln idąc albo w 0404 albo Xonar D2 ;).

Przy powyższych odczujesz różnicę (głównie za sprawą EAX 2.0 i redukcji szumów) jednakże nie będzie to cudo więc odpowiadając na Twoje pytanie - nie, nie warto. Lepiej te 65pln zostawić na następny miesiąc i kupić Augidy 2 ZS jeśli chcesz wydać mało a dobrze.

Odnośnik do komentarza

Przy odtwarzaniu hurtowej ilości filmów w 720p i większych warto zainwestować w szybszy procesor, czy lepsza kartę graficzną, zakładając, że nie stać mnie na oba na raz i że mam wystarczająco ramu. Pewnie procek, ale w sumie się nie znam, więc pytam.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Potrzebuje kupić nowy procek, płytę główną, grafikę oraz ram + zasliacz tak do 750 zł. Wymagań wielkich nie mam, nie interesuje mnie oc, oraz granie w najnowsze gry na high detalach, od tego mam konsolke, jedynie ważne aby starsze gry pokroju wiedzmina / lineage 2 działały płynnie w medium na mass pvp ;) Sugestie mile widzane :)

Odnośnik do komentarza
Nowe grafy mają dekodery HD które odciążają praktycznie proca w tych zadaniach.

Poleć jakąś jakbyś mógł, ale w rozsądnym przedziale cenowym, bo zasadniczo komp tylko do filmów jest, od gier mam konsole.

Jeśli pod PCI-E, to chyba najtaniej będzie Radeon HD3450. Wydasz na niego okolo 60-70zł, a będzie do tego pasywny, wiec cisza :)

Odnośnik do komentarza

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że moja wiedza nt hardware jest znikoma, a przy okazji mam strasznie starego kompa którego chciałbym zmodernizować (albo przynajmniej poprawić FPS w grach).

oto parametry:

Procek: AMD athlon XP 2000+

Płyta główna: MSI MS-6712 Via KT400A

Ram: DDR 768 MB

Karta Graficzna: Radeon 9200 64mb

i twardy 160 giga

 

Jak już wspomniałem kompletnie się na tym nie znam, a jakby tego było mało nie dysponuje zbyt wielkimi funduszami.

Wiec gdyby jakaś dobra dusza się nudziła i mogła doradzić co wymieniać, w jakiej kolejności i dodatkowo podała dokładnie na co (oraz +/- cenę tych podzespołów) to byłbym wdzięczny ^^

Edytowane przez Advo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...