Skocz do zawartości

Baldur's Gate 3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Il Brutto napisał:

Co mi sie nie podobalo najbardziej to UI i sterowanie, gierka jakby zrobiona pod pada, niepotrzebnie zupelnie jest pionowa, powinna byc tylko jedna plaszczyzna pozioma i wtedy by nie bylo problemow. 

 

UI? Na M&K obsługuje się wszystko w mig, wszystko pod ręką, szybko i intuicyjnie, jedynie brak możliwości zaglądania do inventory i plecaków w obozie ludkom, których nie mamy w teamie jest trochę problematyczne. To samo kamera, nie wiem z czym tu można mieć problem na M&K, poza kilkoma przypadkami przez ponad 100h gry, gdzie się zablokowała na jakimś elemencie jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, tjery napisał:

 

UI? Na M&K obsługuje się wszystko w mig, wszystko pod ręką, szybko i intuicyjnie, jedynie brak możliwości zaglądania do inventory i plecaków w obozie ludkom, których nie mamy w teamie jest trochę problematyczne. To samo kamera, nie wiem z czym tu można mieć problem na M&K, poza kilkoma przypadkami przez ponad 100h gry, gdzie się zablokowała na jakimś elemencie jest wszystko ok.

Tez się nie zgadzam z opiniami, że UI jest pod konsole. Ta gra ma dosłownie 2 zupełnie inne UI, gralem na obu i też konsolowy jest ok, ale pecetowy do K+M jest po prostu lepszy i na pewno nie odstaje od innych tego typu gier. A właśnie- tak rozbudowanych gier po prostu nie ma, więc w zasadzie to nie ma z czym porównać ;(. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Il Brutto napisał:

Wlasnie skonczylem, rowne 90 godzin.

 

W nic lepszego w tym roku juz nie zagracie. Calkiem dobra gra mimo, ze nawet na nia nie czekalem bo myslalem ze bedzie w niej malo Baldura i Divinity bylo dla mnie srednie. Calkiem niezla fabula, mimo, ze mogli jednak zrobic jakiegos magicznego hitlera zamiast lupiezcow umyslu ale na szczescie nie bylo odpalow jak w Divinity albo Pillarsach. Dobre questy poboczne, chociaz brakowalo takich nieco krotszych bo wiekszosc to sie rozciaga na pol gry. Walka tez dobra, wymagajaca, przynajmniej na poczatku.

Co mi sie nie podobalo najbardziej to UI i sterowanie, gierka jakby zrobiona pod pada, niepotrzebnie zupelnie jest pionowa, powinna byc tylko jedna plaszczyzna pozioma i wtedy by nie bylo problemow. 

Szkoda tez ze miasto jest dopiero w ostatnim akcie bo wtedy sie zaczyna dopiero gra jak wjezdzaja te nawiazania, postaci, miejscowki z poprzednich czesci. 

Wolalbym tez zeby gierka nie byla turowka, autopauza najlepsza w tego typu grach. 

No i kompletnie lezy brak balansu, brak jakichs ciekawych przedmiotow, nie ma jakichs zapadajacych w pamiec rzeczy typu Crom Fayer, Karsomir itp. Juz wczesniej pisalem, ze dostalismy taki ugrzeczniony nowoczesny swiat, gdzie drowy chodza sobie po miescie, wszyscy chca uprawiac z wami seks niezaleznie od plci i doslownie trzeba sie odpedzac zeby nie romansowac. Strasznie zenujaca kwestia. Mozecie zapomniec o takich postaciach jak Korgan czy Edwin, chyba w sumie na zawsze.

W 3 akcie sa bardzo fajne walki ale koncowa akurat slaba i chaotyczna. 

A no i na plus sa realne wybory ktore wplywaja na rozgrywke. 

 

Teraz bede lecial solo na tacticianie. Zobacze jeszcze czy wersje PC czy moze kupie na PS5 za 2 tygodnie.

Nie byłeś zapewne w ukrytej lokacji w akcie 3cim, patrząc na czas spędzony z grą, tam są 3 najlepsze artefakty w grze. Jest też kilka wcześniej legendarek, rozumiem nie są +5 i +6, tylko +3, bo to inne D&D :), ale niech nie zwiedzie Cię nostalgia, te itemy są do zapamiętania i będą legendarne któregoś dnia, jak te z Baldura 2:). 

 

Edwina i Korgana to były złe postacie, ale jest Astarion i np. Podobno niezła Minthara (którą olałem w grze, bo gralem dobrą postacią) ale akurat NPCe nie są zupełnie ugrzecznieni i są ogólnie nawet lepiej napisane niż Ci z BG2 (ale jest ich z kolei mniej). 

 

Gra ma też jedną znaczna przewagę nad BG2, NPC, który jest zły może być na końcu dobry, w BG2 charakter miałeś przypisany do postaci i w zasadzie nie bardzo mozna bylo na nie wplynac, poza kilkoma wyjatkami.

 

W 1 przejściu nie da się też sprawdzic każdego z wiadomych względów. 

 

Temat drowów chodzących po mieście to nie wiem co mam napisać, ale Drizzt też chodził w BG1 i BG2 xDD. 

 

Na ogół przeciez w grze miałeś drowy skurwysyny, czyli dokładnie tak jak w starych D&D. 

 

Z twoich wypowiedzi wyszło, że to grzeczna gierka, a to chyba jedyny przypadek od 10 lat gry RPG, która jest totalnie niegrzeczna i ma w doopie stereotypy. 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza

 

Co do seksu niezaleznie od płci, to nie wiem nawet co mam napisać, zawsze masz opcje dialogowe, jak w życiu, żeby do takich sytuacji nie doprowadzić, to trochę co innego niż wprowadzanie wątku na siłę, jak robią to inne gry... Ale wiadomo to bardzo subiektywna twoja opinia, jednak z nią też się nie zgadzam, to właśnie te 20 lat różnic, które o dziwo Larian ładnie spiął i nie wrzucił nachalnej agendy jak inne duże gry w ostatnich latach :). 

 

Brak autopauzy - też tęsknię i patrząc na sukces BG3, to już nie dostaniemy aktywnej pauzy, ostatni gry na aktywnej to szroty sprzedażowe, to już chyba nie wróci, niestety. 

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, KrYcHu_89 napisał:

 

Co do seksu niezaleznie od płci, to nie wiem nawet co mam napisać, zawsze masz opcje dialogowe, jak w życiu, żeby do takich sytuacji nie doprowadzić, to trochę co innego niż wprowadzanie wątku na siłę, jak robią to inne gry...

Ja osobiście się zdziwiłem jak Gale posiedział mi, że chce mi pokazać sztuczkę magiczną, na co się zgodziłem (myślałem że to część jego questa), w wyniku czego cały obóz miał mnie za pedała i teksty w stylu "co kto lubi". A ja myślałem, że zobaczę kolorowe (nie tęczowe) fajerwerki. :notlikethis:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, KrYcHu_89 said:

Nie byłeś zapewne w ukrytej lokacji w akcie 3cim, patrząc na czas spędzony z grą, tam są 3 najlepsze artefakty w grze. Jest też kilka wcześniej legendarek, rozumiem nie są +5 i +6, tylko +3, bo to inne D&D :), ale niech nie zwiedzie Cię nostalgia, te itemy są do zapamiętania i będą legendarne któregoś dnia, jak te z Baldura 2:). 

 

Edwina i Korgana to były złe postacie, ale jest Astarion i np. Podobno niezła Minthara (którą olałem w grze, bo gralem dobrą postacią) ale akurat NPCe nie są zupełnie ugrzecznieni i są ogólnie nawet lepiej napisane niż Ci z BG2 (ale jest ich z kolei mniej). 

 

Gra ma też jedną znaczna przewagę nad BG2, NPC, który jest zły może być na końcu dobry, w BG2 charakter miałeś przypisany do postaci i w zasadzie nie bardzo mozna bylo na nie wplynac, poza kilkoma wyjatkami.

 

W 1 przejściu nie da się też sprawdzic każdego z wiadomych względów. 

 

Temat drowów chodzących po mieście to nie wiem co mam napisać, ale Drizzt też chodził w BG1 i BG2 xDD. 

 

Na ogół przeciez w grze miałeś drowy skurwysyny, czyli dokładnie tak jak w starych D&D. 

 

Z twoich wypowiedzi wyszło, że to grzeczna gierka, a to chyba jedyny przypadek od 10 lat gry RPG, która jest totalnie niegrzeczna i ma w doopie stereotypy. 

Ktora lokacje? Pieklo? Zrobilem w 30 minut, na 12lvl walka juz praktycznie nie stanowila wyzwania na normalu.

 

Drizzt nigdy nie chodzil po miastach, zawsze spotykales go w lesie. Na widok drowa wszyscy srali po gaciach i dlatego chcieli palic Viconie na stosie a jak ja przylaczales do druzyny to dostawales -2 do reputacji. A tutaj wchodzisz do burdelu w srodku miasta i masz 2 drowy oczywiscie chcace trojkat z toba. To co bym chcial zobaczyc to jakies miasto w Podmroku jak w BG2 i te drowy ktore sa kompletnie zdegenerowane i maja taka matriarchalna strukture spoleczna. Npc ktorzy rzucaliby pogardliwe teksty np. w strone elfow jak w Athkatlii, ze smierdza itp. To, ze tam jest troche gore to nie robi wrazenia tak jak mogloby robic dobre ukazanie swiata. No ale tak musialo byc, prawdopodobnie to jest kwestia polityczna.

 

Btw odpalilem nowa gre na tacticianie i o kurwa ale mnie teraz uderzyla plynnosc i szybkosc loadingow w porownaniu do tego co bylo w 3 akcie.

Edytowane przez Il Brutto
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, wojtas011 napisał:

Wersja xbox do końca roku, brak splita na series s ale będzie crossave ze steamem
 

 

 

 

a to jak w tym roku będzie na xboxie to pewnie żaden z niego hit

 

a poważnie to jakiś absurd ten split screen w crpg, pomyśleć że przez takie coś gra mogłaby nie wyjść w ekosystemie asaxa, kto to widział

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Bielik napisał:

Zwolniłi hamulcowego, beka z MSu i xss, ale tak między bogiem, a prawda ilu z was ogrywalo chociażby takie divinity w lokalnej kooperacji ?

Divinity OS 1 i 2 ograłem na 100% w kanapowym coopie. :) I Baldur’s Gate 3 będę ogrywał w ten sam sposób. :)

  • This 1
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, pawelgr5 napisał:

Ale to ze tacy ludzie sa to jest oczywiste. To, ze stanowia malutki procent graczy to co innego. 

Tu chyba bardziej chodzi o precedens, było mydlenie oczu latami, że gry beda takie same na oba sprzety i beda sie roznic tylko rozdziałka czy iloscia fps. Jak jednym teraz odpuscili, to czemu nie kolejnym?

Odnośnik do komentarza

@kislawa Nie, ale swiat tak dziala ze jak cos jest mega popularne to jest wpychane wszedzie. Tym czasem zabawe w taki sposob oferuje bardzo niewiele gier. Z roznych powodow oczywiscie, ale nadal jest to raczej niszowa sprawa. Wyzej wspomnieliscie jak sami to robicie albo wasi znajomi. Ja mam wrecz odwrotnie - moi znajomi wola online. Sam z ziomeczkami mam prosciej sie zdzwonic na online niz ustawic na mieszkaniu (mieszkamy w roznych miastach). Lokalne granie moze i jest dalekie od tego zeby zdechnac ale nie oszukiwalbym sie ze to ma jakas swietlana przyszlosc.

 

@Shen zgadzam sie, ale tutaj wiekszy problem dla Phila to pewnie brak najlepszego cRPG ostatnich lat, ktory pomimo nie bycia gowno cinematiciem jest mega popularny. Nas pewno polityka MS musi byc doprecyzowana co wolno a czego nie. Sam okreslibym to jako funkcje a nie tryb gry. Wiec jak ktos by wycial z Tekkena 8 Survival czy Time attack to mialbym wiekszy problem niz z tym ze ktos wycial splita w BG3. Nadal bedzie mozna kupic BG3 na XSS i zobaczyc wszystko co w tej grze jest, zagrac kazda klasa i zdobyc kazdy achievement (tzn nie wiem jakie sa bo nie chce dostac spoilera w ryj ale spodziewam sie ze nie ma nic za splita na PC?). Na pewno MS nalezy sie karny kutas do mordy za to co sie stalo. Jak bym kupil XSS to pewnie bym mogl poczuc sie oszukany. 

Edytowane przez pawelgr5
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...