Skocz do zawartości

Baldur's Gate 3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

Toc nie zniechecajcie goscia.

 

 

wyrob sobie nawyk start + trojkat do robienia autosejwa. Jak wczytasz przed walka to skup sie na tym aby madrze rozstawic swoich ludzi.

 

gra jest mocno losowa, wiec jak raz walka nie pojdzie to za drugim razem moze byc inaczej.

 

ja w weekend nabilem jakies 12h, rozwiazalem problem gaju.

 

na plus:

- walka, nigdy nie lubilem aktywnej pauzy

- ekipa, wszystkie postacie ciekawe

- questy i „wydarzenia”, drobne interakcje gdzies na szlaku

 

na minus:

- klasyczne erpegowe „mam 1000 rzeczy w ekwipunku”

- moze to smieszne, ale czasem za duzo sie dzieje. wolalbym chyba spokojniejszy poczatek a tu bombardowanie informacjami (tu jakis sen, tu watek kazdego z bohaterow itd)

Odnośnik do komentarza

I to jest najpiekniejsze. W zasadzie to gra ma "normalny" poziom trudnosci jakie gry dzisiaj powinny miec. Piekne jest to, ze scenek takich mega wyrezyserowanych (jak rozpierdol w tutorialu) jest niewiele. Cala reszta to dzialania gracza. Ja wczoraj w koncu dotarlem do aktu 2. Niby bylem OP bo 6lvl ale ostatnia walka zrobila mi wyzwanie bo bylo z 8 chlopa i prawie kazdy z kusza lub czarami wiec trzeba bylo sie mocno kitrac po katach zeby ich wywabiac i mordowac efektywnie.

 

Donatello tak bez zlych intencji i zlosliwosci ale serio, to moze nie byc gra dla Ciebie. Najwyrazniej jestes faktycznie przyzwyczajony do wspolczesnych AAA ktore stawiaja minimalne wyzwania przed graczem i nagradzaja efekciarstwem. Moze lepiej odpusc bo dalej latwiej nie bedzie. Na pewno nie tak ze podczas swojej tury bedziesz mogl biegac na pale w strone najblizszego przeciwnika i atakowac mieczykiem myslac ze trafisz bo jest napisane ze masz z 75% na to ze siadzie.

 

38h za mna, podoba mi sie praktycznie wszystko. Brakuje tylko moze wiekszych miast ale to juz wiem ze dostane bo wiem gdzie dzieje sie akt 3. Nieziemsko przeladowany grami rok 2023.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, pawelgr5 napisał:

I to jest najpiekniejsze. W zasadzie to gra ma "normalny" poziom trudnosci jakie gry dzisiaj powinny miec. Piekne jest to, ze scenek takich mega wyrezyserowanych (jak rozpierdol w tutorialu) jest niewiele. Cala reszta to dzialania gracza. Ja wczoraj w koncu dotarlem do aktu 2. Niby bylem OP bo 6lvl ale ostatnia walka zrobila mi wyzwanie bo bylo z 8 chlopa i prawie kazdy z kusza lub czarami wiec trzeba bylo sie mocno kitrac po katach zeby ich wywabiac i mordowac efektywnie.

 

Donatello tak bez zlych intencji i zlosliwosci ale serio, to moze nie byc gra dla Ciebie. Najwyrazniej jestes faktycznie przyzwyczajony do wspolczesnych AAA ktore stawiaja minimalne wyzwania przed graczem i nagradzaja efekciarstwem. Moze lepiej odpusc bo dalej latwiej nie bedzie. Na pewno nie tak ze podczas swojej tury bedziesz mogl biegac na pale w strone najblizszego przeciwnika i atakowac mieczykiem myslac ze trafisz bo jest napisane ze masz z 75% na to ze siadzie.

 

38h za mna, podoba mi sie praktycznie wszystko. Brakuje tylko moze wiekszych miast ale to juz wiem ze dostane bo wiem gdzie dzieje sie akt 3. Nieziemsko przeladowany grami rok 2023.

To nie przyzwyczajenie, bo grałem zawsze we wszystko oprócz właśnie turówek. Myślałem, że tutaj załapie bakcyla, ale ni hu hu. Będę męczył te grę i tak. To ze się wkurzam nie znaczy że odpuszczę. 

 Gaj 

Spoiler

Wybrałem stronę goblinów xd 

 

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Daffy napisał:

Jak Ty dopiero tam to krzyż na drogę z walkami potem

A gdzie mam być jak gram dopiero 4h?

 

Żeby nie było, oprócz walki całą resztą mi się bardzo podoba i to że mogę sobie właśnie być złym w grze, a nie jedyny słuszny wybór. To jest w pytkę. 

 

Nie odpuszczę gry bo przez jedną mechanikę, której na razie nie ogarniam. Gry nie skreślam. 

 

Edytowane przez Donatello1991
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Donatello1991 napisał:

Na najłatwiejszym to powinny chyba padać jak muchy a nie na odwrót. Męcząca gra.

 

czytaj dokładnie co robią skille i czary, zwracaj uwagę na koszta, pamiętaj że są rzeczy co się wyczerpują i trzeba iść na długi odpoczynek żeby się odnowiły

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, messer88 napisał:

 

czytaj dokładnie co robią skille i czary, zwracaj uwagę na koszta, pamiętaj że są rzeczy co się wyczerpują i trzeba iść na długi odpoczynek żeby się odnowiły

 

Maksymalizuj każdy ruch - przed końcem tury sprawdź, czy nie masz jakiej dodatkowej umiejętności w zanadrzu (są inne formy ataku oprócz głównej, masz także np. możliwość zepchnięcia oponenta z wysokości). Warto też poszperać w czarach i zwiększyć liczebność drużyny - na początek zwykły chowaniec czy kapłańska broń wystarczą. Zadbaj także o to, aby każdy miał leczącą flaszkę w zanadrzu. Do pokonywania dystansu używaj sprintu. Walka jest naprawdę świetnie zrealizowana - trzeba się tylko wgryźć.

Odnośnik do komentarza

Jak się akt kończy to pisze ,że jest drugi? Bo mam 50h xd a chyba dalej jestem w pierwszym akcie. 

2 minuty temu, messer88 napisał:

Macie Shadowheart w teamie to jaka domena? Ja dziś już 3 respec jej zrobię chyba, bo ta startowa trickery to w ogóle słaba jest na początku z tego co widzę. 


 Ja mam początkową i super się sprawdza. Głównie ona mi dupę ratuje leczeniem. 

Odnośnik do komentarza

Akt 1 walka z githyanki pod mostem.

 

no, totalny mur. Kazdy z nich ma minimum dwa ataki na ture i to w kurwe silne. A ta ich dowodczyni leje mieczem 4 (!) razy (np w jednej turze zabila mi dwie w 100% zdrowe postacie). Wlasciwie tylko raz udalo mi sie doturlac do drugiej tury i to tylko jedna postacia.

 

w koncu ogarnalem to skill checkami i obeszlo sie bez walki.

 

poziom trudnosci jest ok, ale sa takie spajki nagle, ze chuj. pewnie da rade to ogarnac jakimis super sposobami, ale tak z buta to nie wiem jak mozna z tego wyjsc ;)

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, GSPdibbler napisał:

Ta gra jest piękna. Zacięły mi się 

  Ukryj zawartość

Pomniki w szkółce, bo każda postać oblała test i nie wiedziałem co zrobić. Ale na logikę olej na pomnik i poszło. W Ogóle zdobycie tego morgensterna daje zajebista satysfakcję.

 

tez oblalem, przyjebanie mlotem (rowniez na logike) pomoglo :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Ölschmitz napisał:

Akt 1 walka z githyanki pod mostem.

 

no, totalny mur. Kazdy z nich ma minimum dwa ataki na ture i to w kurwe silne. A ta ich dowodczyni leje mieczem 4 (!) razy (np w jednej turze zabila mi dwie w 100% zdrowe postacie). Wlasciwie tylko raz udalo mi sie doturlac do drugiej tury i to tylko jedna postacia.

 

w koncu ogarnalem to skill checkami i obeszlo sie bez walki.

 

poziom trudnosci jest ok, ale sa takie spajki nagle, ze chuj. pewnie da rade to ogarnac jakimis super sposobami, ale tak z buta to nie wiem jak mozna z tego wyjsc ;)

Bo z tymi Githayanki to raczej nie powinno się walczyć, tzn. można, ale raczej to jest by pokazać, że walka to nie zawsze najlepsze wyjście. 

 

Poza tym możesz ich podejść juz później, tzn. Po tych innych lokacjach w 1 akcie. 

 

Pamiętajcie też o rogu w 1 akcie :). Można go użyć kilka razy, jak się dobrze do tego podejdzie. To najpotężniejszą broń/skill w 1 akcie xD. A na Tacticianie to już w ogóle. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...