Skocz do zawartości

Baldur's Gate 3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

Mi na pewno trochę schodzi na to, że lubię z każdym pogadać, do wszystkich npców podchodzę i zagaduje co mają do powiedzenia i staram się sprawdzać każdy zakamarek, może to w sumie błąd, bo w 3 akt wszedłem z 10 levelem i nawet na tacticanie idzie dość łatwo póki co. Na drugie przejście dark urgem chyba jakiś modzik tactican+ będzie musiał wlecieć.

Odnośnik do komentarza

Underdark mi sie najbardziej podobalo, ale jednak tytulowe miasto to jest kop w morde na dzien dobry. Ogromne (wiadomo nie ma tyle dzielnic co w jedynce itd), swietny klimat i w koncu ciuchy z ubraniami, odpierdolilem ekipe i sie biore za questy.

 

absolutnie wybitna gra. i co mi sie podoba - sporo wyborow jest trudnych. czasem naprawde nie wiadomo jaka decyzje podjac, nie ma czerni i bieli.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

To jest typ gry, którą można grać kilka razy i za każdym razem będzie się grało inaczej. Mało jest już takich gier. Cała seria też ostatnio na Reseterze została uznana za najwybitniejszą trylogię RPG, wygrywając z Mass Effectami https://www.resetera.com/threads/so-with-bg3-do-you-think-baldurs-gate-surpassed-mass-effect-as-the-greatest-trilogy-in-the-rpg-genre.761571/page-5. W moim osobistym rankingu jeszcze pomiędzy te dwie wrzuciłbym Wiedzminy. 

 

Larian z niszowej gierki z licencją lekko zapomnianej serii zrobil grę z 1kk subow na Reddicie. Top. 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Ölschmitz napisał:

Co do spoilera to mam podobnie, chcialem odmowic ale kostka nie pozwolila.

 

70 godzin w pierwszym akcie to serio nie wiem co tam robiliscie. Mi tam pasuje, ze wszystkiego nie powachalem, bedzie wiekszy sens zaczynac od nowa.

Każdy gra inaczej, mi też zajęło mniej, ale grałem trochę w EA i znałem 1 akt. Na Sonce akurat ten czas gameplayu to czasami nie działa i zacina się co którąś sesje, taki offtop do przemyślenia :). 

Odnośnik do komentarza
10 minutes ago, ogqozo said:

To samo co film bez koloru mdr. Nie no, to forum trzeba będzie już przemianować na FPS Extreme.

Wiesz daleko mi do walki o roznice miedzy 30 a 60 fpsow, mam to gdzies. Bardziej zwracam uwage na to, ze gra dzialajaca w 15-20 fpsach, na najnowszej konsoli to jednak pewna patologia ktora wydaje mi sie nie istnieje w zadnym innym medium.

Odnośnik do komentarza

Dosyc latwa byla dla mnie, chyba za 2 razem go zabilem.

Spoiler

Po pierwsze musisz zniszczyc filary. Po zniszczeniu kazdego z nich boss dostaje stagger i nic nie robi. Przez caly poczatek walki nie powinien nawet zaatakowac. Ta kobieta ktora uratowales i ktora przylacza sie do ciebie na czas walki ma spell typu banish, nie pamietam jak sie dokladnie nazywal ale on kasuje calkowicie wybranego przeciwnika, mozesz go uzyc 2 razy, najlepiej na te kambiony. Poza tym ona ma dobre leczenie. 

Najlepiej rozstaw od razu postaci przy filarach zeby niszczyli, na wlasnego maga polecam rzucic takie zaklecie co tworzy zlota kopule i daje calkowita niewrazliwosc na magie. 

 

Odnośnik do komentarza

A jak robiliście z grzybami? 

Spoiler

ja przyniosłem łeb drowa dla tego chudego co siedział na kapeluszu, później zagadałem z grubym i po tym jak poszedł ze mną na brzeg zobaczyć trupy krasnali i odmowie jego też musiałem ubić. 

 

Jeszcze spytam jest takie miejsce z zielonym teleportem, nic tam narazie nie mogę zrobić, a ta drzewna ściana z 

Spoiler

twarzą wyglada jak przejście 

 

Odnośnik do komentarza

Mi brakuje kawałeczka do 6 a jestem po paru questach w podmroku. Npc nie zabijam, gdzieś tam się kręci parę goblinów po wiosce ale teraz to się nie opłaca ich zabijać bo pewnie po 1xp będzie dawać tylko. 

 

 

to będzie jakaś dalsza część z Wiedźma? 

Spoiler

u mnie pozwoliłem jej uciec 

 

czy wcześniej są jakieś opcje żeby tam się dostać z jej chatki? 

Odnośnik do komentarza
9 hours ago, Ölschmitz said:

Tak wlasnie zrobilem, ustawilem madrze przed walka i poszlo. Tak czy siak najtrudniejsze co bylo do tej pory imo.

Ale jaka muzyka :banderas:

 

Spoiler

Ja sie pilarami za bardzo nie zajmowalem, w sumie tylko dwa zniszczylem. Same ataki z Radiant neguja jego buffy. Do tego mialem Hope i Yurgira do pomocy. Pomogl tez amulet of greater health, ktory zwieksza Constitution do 23. Mozna go znalezc w jednym z pomieszczen w House of Hope. Imo moja ulubiona walka w calej grze.

 

 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Donatello1991 napisał:

Jest szansa wbić 6lvl w pierwszej lokacji? Bo juz chyba wszystko zrobiłem i jestem przy windzie do podmroku.

Jest szansa wbić 6lvl w pierwszej lokacji? Bo juz chyba wszystko zrobiłem i jestem przy windzie do podmroku.

Podmrok to nadal 1 akt. Ja wbilem 6 zaraz po wejsciu do niego ale ostatecznie jal bym chcial to spokojnie w klasztorze lub okolicach moglem spokojnie dobic expa. 

Odnośnik do komentarza

Ja pierdziele, ale OP przedmioty.

 

rekawice ktore dobijaja z automatu do 23 sily i amulet co dobija do 23 kondycji.

 

dalem je karlach i zrobilem respec. na kondycji nie ma co oszczedzac bo jak sprawdzilem to co level jej dochodzilo 6 hp, to jednak za malo jak na kogos kto stoi w srodku zadymy.

 

ale sile obnizylem do 8 i reszte rozsmarowalem po wiedzy i inteligencji zeby miec lepsze rzuty obronne.

 

Sprawdzilem, ze sa jeszcze rekawice 23 dex, ale niestety je ominalem i dupa.

 

 

przy okazji ja i astariona zrobilem na nowo. Karlach z okazji 23 str dostala ten skill +10 dmg -5 rzuty.

 

astarion z kolei zlodziej 3, lowca 5 (cos tam mroczny) i wojownik 2. dalem mu strzelca wyborowego i dwie male kusze. przy dobrych wiatrach potrafi sie kolo 100hp zakrecic na ture:

atak dwiema kuszami, potem dodatkowy atak jedna kusza (to co lowca dostaje na 5lvl) i ewentualnie jeszcze ten skill od wojownika ktory akcje dodatkowa zamienia na zwykla (raz na krotki odpoczynek). no i jesli zaczne strzelac z ukrycia poza walka to przy 1 turze wszystko sie odnawia (to chyba lotrzykowy skill), wiec w najlepszym ukladzie strzelam na dzien dobry 6 razy. wchodze w starcie razem z drzwiami.

 

mialem jedno proste starcie od tego czasu ale przy dobrych rzutach to masakra.

 

z kolei moj PC zaklinacz kula ognia na 5 poziomie, potem metamagia i druga kula na 5 poziomie to wlasciwie przy zwyklych przeciwnikach to smieciarka podjezdza.

 

mowie oczywiscie o zwyklych starciach, z bossami to sie okaze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...