Skocz do zawartości

Baldur's Gate 3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bg1 bardzo lubiłem i kiedyś z przyjemnością skończyłem. Jednak teraz ciężko się w to gra a 2 była bardzo usprawniona gameplayowo i wg mnie o wiele lepsza fabuła. Też relacje między npc były dopiero w 2 rozbudowane porządnie. Też myslę o zmodowaniu 2 i pojechaniu jeszcze raz z dodatkiem. 

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Na chwilę obecną gra jest zapowiedziana wyłącznie na PC i Stadię, więc konsolowe edycje znów mogą poczekać dłużej jak w przypadku DOS i DOS2. Ogólnie i tak pewnie Baldur nie zadebiutuje w tym roku, chociaż oddałbym wszystkie inne tytuły żeby było inaczej. ;) Dawno na nic tak nie czekałem.

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, teddy napisał:

Ja jak zmienilem na polski to nic nie dociagalo więc możliwe że wszystkie wersje od razu pobiera. Języki można zmieniać z poziomu gry a nie steama tylko. Zresztą ile masz do zaryzykowania? Z 5 euro?

No akurat 54 euro bo chce wersje na PS4. Do Wiedzmina np. jest normalny dodatek jezykowy do pobrania a do tej gierki nie ma, w opisie jest tylko language: English.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wzialem jednak te EE na PS4 i wszystko dziala jak nalezy, jest polski dubbing, chociaz teraz gram w 1 i tam akurat on jest slaby, chyba zmienie na angielski. 

Widze ze dodali nowych NPC, tyle ze zli sa bardzo mocni i klimatyczni a dobrzy tacy nijacy. Jest nowy mega trudny poziom, ktory trzeba przejsc do platyny ale nie wiem czy bede to w ogole robil bo zasady sa idiotyczne (hp x3 + 80) przez co poczatek 1 bylby koszmarem.

Odnośnik do komentarza
Teraz, Dr.Czekolada napisał:

Icewinda to się nie dziwię bo to bardziej bitewniak. Fabułę ma ale żeby ją rozpamiętywać to nie bardzo.

Dokładnie. Chociaż z IW więcej pamiętam. Pierwsze miasto. Jakieś drzewo, druidów i tyle :) w B2 to pierwszą lokację i ostatnią walkę. Mam na PC gdzieś BG2 to może będzie bardziej zjadliwe. Bardzo też chciałem ograć Planescape, bo ta gra mnie całkowicie omineła. Za dzieciaka jakoś nie przepadałem za RPG.

Odnośnik do komentarza

Nie bedziesz w stanie wylapac pozniej nawiazan ogladajac fabule na youtube. 

Juz lepiej sie na tego PT szarpnac niz tak kombinowac, chociaz tez niewiadomo czy ci podejdzie. PT to jest gra powod dla ktorego wszystkie dzisiejsze oldschoolowe RPGi maja pseudogleboka fabule, co czasami konczy sie tragicznie.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Il Brutto napisał:

Nie bedziesz w stanie wylapac pozniej nawiazan ogladajac fabule na youtube. 

Juz lepiej sie na tego PT szarpnac niz tak kombinowac, chociaz tez niewiadomo czy ci podejdzie. PT to jest gra powod dla ktorego wszystkie dzisiejsze oldschoolowe RPGi maja pseudogleboka fabule, co czasami konczy sie tragicznie.

 A BG3 będzie kontynuacją poprzednich części?Jakiś czas temu ograłem Torment Tides Of Numenera na PS4 i było całkiem dobre ( po za walka, bo to jakaś porażka była), a PT podobno dużo lepsze. Pillars of Eternity też mi podeszło. ?

Edytowane przez SetoPL
Odnośnik do komentarza

Jak ci Pillarsy podeszły to może dałbym jednak szansę BG, bo to piękny kawał crpg ze wszystkimi jego wadami i zaletami. Fabuła, postacie i ogólnie klimat jest kwintesencją D&D.

PT zawsze będzie dla mnie jednym z najważniejszych pctowych rpgów, nie jest dla każdego ale warto go sprawdzić za tą jego inność, no i zdecydowanie lepszy od Numenery. 

 

Z tego co czytałem BG3 będzie miał nową historię i słusznie, po dwójce i (słabym) dodatku nie widzę jak mieliby to dalej kontynuować.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie ma bata, muszą w lutym pokazać gameplay. :xboss:

 

Jak wyżej, dałbym szansę BG - jak dla mnie ta seria nic się nie zestarzała, a nawet zyskała. Jakoś pół roku temu zrobiłem sobie 50-godzinną rundkę z pierwszą częścią. W tym czasie zrobiłem zdecydowaną większość questów. Na dwójkę to już trzeba liczyć z lekko 80h. Warto. ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, SetoPL napisał:

A ile Ci zeszło?

Nie pamiętam już dokładnie to było wiele lat temu ale z 2-3 miesiące jakoś poświęciłem na wszystko. Wymiękłem chyba na końcowej walce w dodatku ale tak, to przeleciałem wszystko włącznie z każdym questem. Pamiętam że dwójka była najmasywniejsza.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.