Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Il Brutto napisał:

Nie no zeby twierdzic ze to jest lepszy open world niz RDR2 to trzeba byc niespelna rozumu. W sumie to brzmi tak groteskowo ze nawet mi sie nie chce z tym dyskutowac.

 

A co w tym RDR2 niby jest poza ładnymi widoczkami i fajną fabułą? Przecież gejplejwo to raczej przeciętniaczek.

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Powoli chyba odchodzi się też od "obiektywnego" oceniania gier, bo niby co to oznacza? 

Czy Bloodborne to 10/10 GOTY, czy gówno nie nadające się do grania przez problemy z wydajnością? Max 7/10 i tylko dla masochistów? 

 

Skoro Elden Ring jest dla wielu wydarzeniem życia, to jak to ocenić? Najlepsza gra ever, czyli mocne 8/10? 

 

Odnośnik do komentarza

Jak chcesz, tylko pozniej nie czekaj z wypiekami na oceny recenzentow czy oceny na meta bo dostajesz takie cos. Przykladowo mimo ze dla mnie Days Gone to top 3 poprzedniej generacji to nie biegam po internecie i nie gadam ze to 10/10 tylko zdaje sobie sprawe ze to 7/10 max 8, bo wiekszosc ludzi tak te gre odbiera i ma ona swoje wady.

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Il Brutto napisał:

Ja nawet nie przepadam za RDR2. Po prostu obiektywnie stwierdzam ze ER jest tak ubogi w porownaniu do tej gry ze tutaj nie ma co dyskutowac bo to jest zwyczajny fakt, a to ze ktos woli jedno od drugiego nie ma znaczenia bo osobiste preferencje to chyba najgorsze czym sie mozna zasugerowac oceniajac dowolna gre.

giphy.gif

 

Nie ma czegoś takiego jak OBIEKTYWNA RECENZJA. Ja mogę lubić grę i może mi się coś podobać tobie nie. A OPEN WORLD w ER jest dojebany i ma mase sekretów i jest o wiele większy od RDR 2. A poza tym to zupełnie inne open worldy. RDR 2 idzie w realizm epoki a elden ring to mroczne fantasy nastawione na wyzwania zagadki etc. Ja tylko mówiłem o tym ile zabawy mi daje akurat ten open world. A ty o czymś zupełnie innym. I każda OCENA gry będzie subiektywna. Twoja , moja i innej osoby z forum. Szczerze szkoda strzępić już ryja wracam do rozmowy o zajebistej gierce. 

 

 

 

Spoiler

Days Gone to parujące gówno dla mnie 

 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Gry FROM i sam Elden Ring to akurat dobry materiał do dyskusji o "obiektwynym" vs "subiektywnym" ocenianiu gier. 

Osobiście nie lubię tych ocen, które starają się być obiektywne. Wolę oglądać i czytać recenzje pasjonatów i ich osobiste doznania z gry. Obejrzę kilka takich szczerych recenzji i mam bardziej prawdziwe wyobrażenie jak dużo frajdy daje gra. 

 

Dostałbym do recenzji taki Elden Ring, w którym się zakochałem. Gra życia. Jednak naczelny każe mi "obiektywnie" napisać o grze. No i co? Zakochany piszę, że gra zmiotła z powierzchni ziemi. Że nigdy w nic podobnego nie grałem. Czuć przygodę i przez cały dzień człowiek nie może o niczym innym myśleć. Nie może też normalnie funkcjonować, bo takie braki snu mu się już porobiły.

 

Jednak gra czasem chrupnie, a tekstury są tylko 2x lepsze od tych z Bloodborne.

Czyli 6/10 na pastgeny.

7+/10 na ps5

8+ ma series X, ale tylko jeśli mamy TV z VRR.

A na PC to 0/10 i absolutnie unikać jak ognia.

 

Gra życia. 

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam RDR2 i jego otwarty, bardzo realistyczny świat w połączeniu z rockstarową dbałością o szczegóły. Tylko że realizm jest często po prostu...nudny.

W Elden Ring na każdym kroku jesteśmy zaskakiwani, a im dalej w las tym te lokacje są coraz bardziej niesamowite i pokręcone. Ciężko znaleźć inną grę, którą potrafi w taki sposób połączyć typowy dla From level design z otwartym światem. Tu zamki, lochy, jaskinie, tam szkoła magii, podziemne miasto, znienawidzone przez wszystkich bagna. Takie miejsca można wymieniać bez końca. I każde warto odwiedzić bo zostajesz odpowiednio wynagrodzony lub trafiasz na zagadkę czy bossa.

 

Przy okazji gra nie traktuje cię jak debila i każe samemu pilnować celu, questów i szukać sposobów na dostanie się do sekretnych miejsc. A gdy nagle do takiego trafiasz to masz szczękę na dole, bo okazuje się, że jakimś cudem jesteś w podwodnym mieście z rekinoludźmi, a bossem lokacji jest statek z głową węża na dziobie.

 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Elden Ring ma jedną przewagę nad innymi grami open world. 

 

Po prostu jest zagadkowy, wciąga, podobnie jak w Zeldzie: BoTW możesz iść wszędzie i robić wszystko od pierwszych minut, a system walki jest po raz kolejny w soulsach niedościgniony, wszystkie inne elementy to tylko dodatek potęgujący wrażenia xD. Czekałem na taki open world od zawsze.  

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Jak się w którymś momencie przeniosłem do Stołu to mnie zinvadował ten NPC, zaciukałem go i też latam z tym secikiem. Co go triggerowało do ataku to nie wiem :P

Sprzedam Wam tipa. Atak po rollu jest dość mocny w sumie, bo ma inną animacje i chyba faktycznie zadaje więcej obrażeń. Jest motyw taki, że jeżeli kucniecie szybko i zaatakujecie to postać wykonuje właśnie ten sam atak. Tylko, że nie tracicie staminy do rollowania ;)

Edytowane przez cotek
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
13 minutes ago, Bigby said:

Gdzie znajdę jakiś unikatowy oręż typowo pod STR? Od 25 godzin latam z longswordem +9, a wszystko co znajduje ma dodatkowe wymagania pod DEX lub FAITH. :frog:

Na tym zamku na samym poludniu z bossa dropi wielki miecz ktory ma C skalowanie z str i wymaga 40 punktow do sily i tylko 14 dex.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A tak na marginesie, wyobraziłem sobie jak klimatycznie wyglądałoby czytanie wiadomości graczy jakby tę grę zrobił Rockstar. Ludek zsiada z konia, przyklęka, wyciąga okulary z futerału z kieszonki kamizelki, zakłada na nos, wyciaga notesik z innej kieszonki, zaczyna do niego przepisywać wiadomość, potem wszystko chowa i wstaje. Wtedy trzeba otworzyć notesik, przekartkować na ostatnią stronę i przeczytać try fingers, but hole :fsg:

  • Haha 9
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Bigby napisał:

Gdzie znajdę jakiś unikatowy oręż typowo pod STR? Od 25 godzin latam z longswordem +9, a wszystko co znajduje ma dodatkowe wymagania pod DEX lub FAITH. :frog:

13 minut temu, Il Brutto napisał:

Na tym zamku na samym poludniu z bossa dropi wielki miecz ktory ma C skalowanie z str i wymaga 40 punktow do sily i tylko 14 dex.

 

+ Broń gutsa w Caelid 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...