Skocz do zawartości

Gears Tactics


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, 20inchDT napisał:

Ogólnie chyba polecane jest grać w normalną kampanię, szczególnie, że ty nie grasz w takie gry.

kiedy ja lubie tego robocika i wolalbym zeby byl w kampani :) 

A nie gram bo jakos nigdy nie bylo okazji, zawsze bylo cos innego na oku i troche szkoda kasy bylo.

Chyba za mocno pushowalem wczoraj stad musialem powtarzac poziomy (tu byl pierwszy szok bo myslalem ze przeciwnicy przynajmniej w pierwszej turze wykonuja te same ruchy a tu sie okazuje ze nie) i za drugim razem z rozwazniejsza gra, przeladowywaniem broni i kombinowaniem gralo sie naprawde przyjemnie. Przy czym jak juz bylismy w 4 (akt 1.2) i duzo walki na placu, zewszad Locusty, to pewnie ze 4x bym musial to powtarzac zeby zaliczyc. A tyle czasu to chyba nie mam i pewnie skonczy sie na zjechanu na normal. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Właśnie ogrywam gierkę i jest dobrze, klimacik dla mnie lepszy niż w Gears 4 i 5 ale natrafiłem na buga/niedopracowanie. Jakby ktoś zaczynał grać to przed wywaleniem rekrutów sprawdźcie czy następna misja nie wymaga jakiejś konkretnej ilości wojaków do jej rozpoczęcia. Na początku aktu drugiego zrekrutowałem niskopoziomowych ziomków, zabrałem im sprzęt i wywaliłem, a tu zonk bo żeby rozpocząć misję trzeba mieć 4 postacie z czego 3 to rekruci (miałem dwóch). Auto-save zapisał roszady w składzie więc musiałem bawić się w usuwanie save'ów w Windowsie (przycisk 'reset progress' był wyszarzony)...

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

Właśnie skończyłem kampanie i chciałbym się podzielić opinią na temat gry. Ogólnie to jestem fanem serii Gears i strategii, więc wieść o grze wzbudziła moje zainteresowanie od samego początku.

Fabuła jak to bywa w tego typu grach nie jest jakiś szczególnie porywająca.

Jeśli chodzi o interfejs to jest bardzo intuicyjny i po jakimś czasie pewne czynności robi się po prostu instynktownie. 

Jeśli chodzi o warstwę audio/wideo to na pewno wyróżnia się in plus. Lokacje są różnorodne i szczegółowe. Czuć ducha serii. Do animacji postaci również nie można się przyczepić, a finishery tylko potęgują te wrażenia.

Jeśli chodzi o misje to powiedzmy, że nie jest źle. Problemem są niestety misje poboczne pomiędzy misjami głównymi. Raz że nie da się ich pomijać, bo trzeba wykonać np. 2 z 3 dostępnych żeby móc pociągnąć fabułę dalej, dwa, misje te nie są zbyt różnorodne i szybko przychodzi znużenie że po raz kolejny robimy to samo.

Walk z bossami również mogło być więcej, bo 3 to jednak trochę mało.

Jeśli chodzi o minusy, bo też są, to najpoważniejszy problem miałem przy ostatniej walce z bossem. Kilka razy miałem tak, że była kolej przeciwnika, który nic nie robił i jego akcja trwała w nieskończoność. Innym znów razem przy próbie wczytania checkpointa misja wczytywała się od początku.

 

Podsumowując jak dla mnie jest to jedna z lepszych strategii w jakie grałem, wiadomo, że nie jest tak rozbudowana jak xcom, o Phoenix Point nie wypowiadam się bo jeszcze w niego nie grałem. Dla fana serii jest to na pewno pozycja obowiązkowa. W kontynuacji na pewno zmienił bym misje poboczne na bardziej zróżnicowane i zwiększył liczbę bossów, poza tym jest to dla mnie gra kompletna, także polecam.

Moja ocena 8.5 / 10

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
57 minut temu, messer88 napisał:

 

Dla mnie tak samo największy minus tej gry, do tego stopnia że trzeba było sobie dawkować bo tak poza tym to świetnie się grało.

Najgorsze były chyba te z Nemacystami, bo nie lubię presji że strony gry. Z odbijaniem więźniów i te z ochroną zapasów średnie. Najlepsze dla mnie to te z dotarciem do mostu i wyeliminowaniem wszystkich wrogów, bo tu można już było grać tak jak się chce jeśli chodzi o planowanie.

 

W Xcom/Xcom2 było dużo lepiej, choć w 2 pozyskiwanie substancji meld również powodowało presję na graczu co średnio mi się podobało.

Ale wiadomo nie ma gry idealnej.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Gram sobie po trochu gdy mam czas, wczoraj padł pierwszy boss. No kapitalna gra. Tak jak Halo Wars jest bardzo dobrym rozszerzeniem uniwersum Halo, tak i w tym przypadku dla mnie to spełnienie marzeń dotyczących rozszerzenia formuły Gears of War i chociaż jeszcze sporo przede mną, to już teraz liczę, że kiedyś będzie przynajmniej jeden sequel.

 

A patrząc po osiągnięciach, to twórcy muszą być wielkimi fanami MCU.

Odnośnik do komentarza

To dość normalne w grze z ogórne narzuconym zadaniem. ;) IMO przy sequelu należy wywalić obowiązkowe zadania poboczne, dla mnie oksymoron. Zniechęca mnie to do skończenia GT, bo niepotrzebnie przedłużają grę kiedy fabuła jest chyba jedną z najbardziej interesujących w całej serii.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

To dość normalne w grze z ogórne narzuconym zadaniem. ;)

 

No właśnie nie. Cel owszem, zawsze będzie taki sam, ale w dobrze napisanej grze możesz do niego dążyć różnymi scieżkami. Różnymi sposobami.

Nie chcę stosować zbyt wielkich porównań, ale jak to wygląda pokazują chociażby stare Fallouty 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, 20inchDT napisał:

drugiej czesci i tak pewnie nie zobaczymy, bo tencent kupilo splash damage :smutas:

 

To akurat niczego nie przekreśla, bo studia kupowane przez Tencent dalej pracują tak jak wcześniej. Dla Chińczyków to poprostu lokata kapitału, a kolejny kontrakt z wydawcą, który w 100% finansuje projekt i jeszcze wypłaca dodatkowe bonusy, to obiektywnie dobry układ. Do tego każdy sprawnie zrealizowany kontrakt z dużym wydawcą podnosi atrakcyjność i przyszłą wycenę studia.

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.