Skocz do zawartości

Gears Tactics


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, bluber napisał:

jaka pierwsza xD Age of Empires kojarzysz?

 

OK, ale tu mówimy o grze strategicznej, gatunku wybitnie PC-towym. Tutaj ewenementem byłoby wydaje jej w niezmienionej formie na konsole.

Odnośnik do komentarza

No dokładnie, skoro zapowiadali równą politykę wydawniczą X<>PC a Gears kojarzone w 95% z Xem mają pierwszeństwo na blachę z jakiegoś powodu. No chyba że to specjalne przeciąganie na premierę XSX i ''patrzcie ile mamy premier uje na start konsoli'' bo Halo Wars czy XCOM i podobne gierki są do ogarnięcia na padzie :xboss:

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.04.2020 o 13:14, ASX napisał:

jeśli MS  dalej zamierza tak wspierać pecety to chyba nie ma wyjścia i trzeba będzie zaopatrzyć się w nową mocną blache i ogrywać te wszystkie sztosy w ramach jednego abonamentu :cool:

Polecam taki ruch choćby po to, żeby przekonać się na własne oczy, czy te 60+ klatek w gierkach  śmigających w 30fps na konsoli naprawdę jest niepotrzebną fanaberią zakompleksionych i pryszczatych blacharzy :problem:

Edytowane przez Bzduras
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 29.04.2020 o 12:52, 20inchDT napisał:

W xcom i fire emblem gra sie swietnie na padach, to nie wiem dlaczego te gearsy mialyby to zmienic. Bedzie dobrze, myszka nie jest potrzebna do takiego typu gry.

Obie wymienione przez ciebie gry są oparte na kratkach/siatce, po której poruszają się jednostki.

Z tego co mi się wydaje Gearsy nie mają czegoś takiego, więc sterowanie na padzie może być bardziej męczące.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Skończyłem grę ok 25h w większości bardzo przyjemnej zabawy. Czemu w większości? Niestety gra ma dla mnie jedną dużą bolączkę - mała różnorodność misji. Gwoli prawdy ten sam problem miałem z xcom 1 przed dlc.

Problemem tej gry jest to że co druga misja fabularna jest przerywana obligatoryjnymi misjami pobocznymi. Na początku 2 potem 3 trzeba zrobić aby iść dalej. Na start nie przeszkadzało mi to ale jak już po 2-3  razy zrobiłem każdy rodzaj misji to mi się odechciewalo grać na dzień lub dwa. Może to moje giereczkowy ADHD ale uważam że wieksza różnorodność tych misji pobocznych albo możliwość ominięcia ich byłaby wskazana. 

 

Z minusów jak już od nich zacząłem mogę dodać jeszcze jeden mały ekwipunek. Dostajemy dużo szrotu ze skrzynek po misjach i bardzo niewygodne jest przeglądanie tego. 

 

 

Reszta to już będą same plusy. Gra ma super gameplay który nie jest kopią jeden do jednego xcom a dodaje troszkę świeżości do gatunku. Ma swoją własną tożsamość i naprawdę przemyślany system. 

 

Walki z bossami szkoda że tak ich mało bo są ZA(pipi)ISTE i podnoszą ciśnienie. 

 

Różnorodność wrogów z różnymi umiejętnościami i sposobami na nich też na plus. 

 

Graficznie i dźwiękowo to top w tego rodzaju grach. Czuję że gram w gearsy i wcale nie boli że to nie strzelanka. Taktyczna turówka idealnie pasuje do tego świata.

 

Duuuzo fan serwisu dla fanów uniwersum. Sama fabuła jest głupia ale fajnie się to śledzi jak znasz historię. Jest to gra dziejąca się przed wydarzeniami z dużych odsłon. 

 

Dla mnie to mocne 8/10 i na pewno warto zagrać. Jak masz game pass to pozycja obowiazkowa. 

Edytowane przez blantman
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość suteq

No ja skończyłem na razie 5 albo 6 misji i JUŻ widzę, że gra ma bardzo mało do zaoferowania w kwestii ich różnorodności. Naprawdę nie rozumiem projektowania gry gdzie wymuszać robienie schematycznych misji pobocznych, żeby móc odblokować misję główną. Dla mnie to jest automatyczne pokazanie, że nie do końca miało się pomysł na nie i chciało się sztucznie rozwlec kampanię. Zdecydowanie wolałbym, żeby gra była na jakieś 15h, maksymalnie 20 jak się chce zrobić coś więcej. 

Odnośnik do komentarza

Też liczyłem, że gra będzie krótsza. A tak to przeszedłem kilka misji, potem przeczytałem że różnorodność nieco kuluje i wymuszają robienie misji pobocznych żeby ruszyć fabułę i odpuściłem. Przynajmniej na razie. Może wrócę jak będę miał więcej ochoty na taktyczną zabawę. ;)

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, suteq napisał:

No ja skończyłem na razie 5 albo 6 misji i JUŻ widzę, że gra ma bardzo mało do zaoferowania w kwestii ich różnorodności. Naprawdę nie rozumiem projektowania gry gdzie wymuszać robienie schematycznych misji pobocznych, żeby móc odblokować misję główną. Dla mnie to jest automatyczne pokazanie, że nie do końca miało się pomysł na nie i chciało się sztucznie rozwlec kampanię. Zdecydowanie wolałbym, żeby gra była na jakieś 15h, maksymalnie 20 jak się chce zrobić coś więcej. 

 

Mam takie same odczucia, nie odpalam tego już od kilu dni bo wiem co mnie czeka xd A od lat nie cisnę gierek dla samego zaliczenia tytułu. 

 

Dawniej gierki fajnie lawirowały klimatami przedstawionymi w grze potrafiąc co godzinę zmieniać otoczenie. A teraz przykładowo jak czytam opinię nowego Dooma to to jest wymieniane jako wada i niespójność GRY.

 

Jeszcze te misje jak z generatora. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Wróciłem do gierki po kilku tygodniach i skończyłem pozostałe akty. Teraz jakoś mi lepiej smakowało i daję takie solidne 8/10. 

 

Bardzo przyjemnie się w to gra jak zaakceptuje się monotonię. Jednak lepsza monotonia w temacie otoczenia i misji niż te same typy aktywności w postaci pytajników na mapie. Tutaj jednak trzeba główkować co potrafi być relaksujące. Osłuchałem się trochę ,że gra jest trudna. Szczególnie na podcast rozgrywka typ mówił ,że miał spore problemy. Ja grałem na normalu i musiałem może z 2 razy wczytywać checkpoint przez całą grę oprócz ostatniego bossa. Podczas walki z ostatnim przeciwnikiem trochę z mojej winny i trochę z gry bo bez zapowiedzi kończy w pewnym momencie moją turę mimo kilku punktów do wydania! W ostatniej fazie musiałem z 5 razy ładować checkpoint aby znaleźć złote wyjście z sytuacji. Jednak gdy się utrzyma odpowiedni rytm i priorytety nic się nie stanie. Tak czy siak nie musiałem zaczynać nawet ostatniej misji od początku. 

 

Graficznie to jest top gier taktycznych. Problemów z ekwipunkiem nie miałem żadnego bo gra fajnie sortuje wyposażenie od najgorszego do najlepszego. Solidna pozycja z którą warto się zapoznać jednak nie oczekujcie cudów. Fabularnie też jest kiepsko ale nie ma tragedii. Jak dla mnie najlepsze Gearsy od 3. Widzę też potencjał na RTSa fajnie zbalansowanego z dwoma rasami jednak na dłuższą metę musieli by coś wymyślić bo taka gra długo online by nie pożyła. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
9 godzin temu, messer88 napisał:

Leganckie te taktyczne pudziany. 


No ku,rwa, jasne że tak. Spin-off nadał serii masę świeżości, w dodatku to naprawdę cholernie udana gra. No i przyznam, że ładnie ogarnęli sterowanie na padzie. :notbad: 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, MaZZeo napisał:

Czy mod mógłby przesunąć temat Tacticsów, Gears 5 i Ori do działu z Series X/S? te gry dostały drugie życie więc warto tam je przenieść. @Colin @Square ?

 

A co do Tactics to mega sie gra, aczkolwiek na Insane jest bardzo trudno :obama:

Nic nie przesuwać tylko połączyc działy Xbox One z Xbox Series X/S

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...