Skocz do zawartości

Kiełki? Kiełki.


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Środek tygodnia, za oknem epidemia, a ten jeszcze będzie mnie triggerował.

 

Jak nie chce się komuś hodować kiełków (bo jest zbyt leniwy na podlanie czegoś raz w dniu), to warto chociaż je kupować. Ale domowe są o wiele lepsze.

 

Cytat

 

Sklepowe kiełki są zwykle gorszej jakości niż te uprawiane w domu gdyż:

  • nie mają dostępu do światła słonecznego – ich uprawa na dużą skalę często przebiega w całkowicie zaciemnionych halach, co znacznie zmniejsza ilość zawartych w nich witamin i składników odżywczych
  • dostarczenie ich do sklepu wymaga transportu i magazynowania – narażone są wtedy na gwałtowne zmiany temperatury i zanieczyszczenia
  • mają opakowanie – często jest nim plastikowe pudełko czy folia, które nie zapewniają dostępu świeżego powietrza i sprzyjają rozwojowi pleśni i grzybów
  • są źle przechowywane – dojrzałe kiełki powinny stać w lodówce; w sklepach różnie z tym bywa, widziałam kiełki ułożone pośród innych warzyw, na sklepowej półce
  • nie są nawadniane w czasie przechowywania – należy pamiętać, że podczas przechowywania w lodówce kiełki nadal się rozwijają, tylko nieco wolniej niż w cieple, z tego względu powinny być raz dziennie przepłukane, aby pozostały odpowiednio nawodnione i odżywione
  • mogą zawierać preparaty przeciwko pleśni – zdarza się traktowanie kiełków specjalnymi preparatami zapobiegającymi rozwojowi pleśni, przez co dłużej mogą nadawać się na sprzedaż

 

  •  
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 17.03.2020 o 16:30, Figaro napisał:

Zakupiłem też sobie nową szklarenkę i wróciłem do tych microgreensów. Na zdjęciu trzy różne typy, lucerna, sałata i rokietta.

 

Tak wygląda Day 2.

 

F1ZiNiw.jpg

 

Fajnie jest sobie dbać o takie dziecinki. Podlewam sobie przed i po pracy, hihi.

 

 

A tak wyglądają 3 dni później:

 

iKiHsbL.jpg

 

No tak jeszcze parę dni i można jeść. Chociaż te środkowe już praktycznie gotowe.

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

Lol. Jakie zawalac domu akwariami. Ja mam pod parapetem tacke z 30cmx10cm i mam codzienna dostawe 20g kielkow rzezuchy. Taka tacka starcza na 4-6 dni. To jest zerowy klopot jesli chodzi o miejsce i robote. Rano i wieczore psikne spryskiwaczem z woda i tyle.

 

Zawiodlem sie na tobie krupek.

 

A z innej beczki planuje zrobic kolejny krok do samowystarczalnosci na czas apokalipsy i chorych cen w sklepach. Planuje kupic ze dwie , trzy kury na dzialeczke.

 

Tylko jeszcze musze poczytac jak to sie obsluguje

Odnośnik do komentarza

Otwierasz rano kurnik, sypiesz ziarno na "podworko" aka dzialeczke, po poludniu znow sypiesz ziarno, wieczorem zamykasz kurnik. Co jakis czas sprawdzasz czy sa jajka.

 

Jesli jestes pewien, ze w okolicy nie ma lisow to mozesz ograniczyc sie tylko do sypania ziarna.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Mejm napisał:

Otwierasz rano kurnik, sypiesz ziarno na "podworko" aka dzialeczke, po poludniu znow sypiesz ziarno, wieczorem zamykasz kurnik. Co jakis czas sprawdzasz czy sa jajka.

 

Jesli jestes pewien, ze w okolicy nie ma lisow to mozesz ograniczyc sie tylko do sypania ziarna.

No fajnie. Ale myslisz ze kurnik to sie w obi kupuje? Trzeba go zbudowac. 

No i ile powinny miec miejsca zeby nie czuly sie niekomfortowo, nie chcialbym zeby mialy jakies do mnie pretensje. Chce zebysmy zostali przyjaciolmi

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, kanabis napisał:

No fajnie. Ale myslisz ze kurnik to sie w obi kupuje? Trzeba go zbudowac. 

No i ile powinny miec miejsca zeby nie czuly sie niekomfortowo, nie chcialbym zeby mialy jakies do mnie pretensje. Chce zebysmy zostali przyjaciolmi

Na 1 kure kosz wiklinowy mniej wiecej 2x jej wielkosci. Z sianem. No i grzeda sztuk 1. Moze w obi sa gotowe budy dla duzych psow to powinno starczyc. Ale zawsze mozesz zrobic murowanke i zdobyc kolejnego zyciowego skila.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

No wlasnie nad tym sie zastanawiam, jak to zabezpieczyc i w ktorym miejscu na dzialce. Juz mam plan w weekend pojade i zobacze jak to by wygladalo. No i do obi po jakas siatke by sie przydalo jechac a nie chce mi sie szlajac zbytnio W sumie tylko nad tym bo kupic i wyżywic taka kure to zaden problem. 

 

Na mięso? Czlowieku ja juz imiona mam dla nich i tematy rozmow a ty takie pytania

3 godziny temu, Rozi napisał:

Może najpierw utrzymajcie swoją farmę w Stardew Valley, a potem dopiero planujcie w prawdziwym życiu???

Musze kur.de w koncu w to zagrac

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 8 miesięcy później...
  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.