Skocz do zawartości

Kiełki? Kiełki.


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podobną i nic nie czuć, hodowałem jarmuż i teraz wsypane nasiona kapusty pekinskiej. Moja nie ma zadnego wywietrznika więc zadne zapachy sie nie wydostają. W zaleznosci od nasion podlewam raz lub dwa dziennie (przynajmniej na początku) i jest git. Nic więcej nie trzeba, wspaniale to zastepuje np, sczypiorek do kanapek itd.

 

@Figaro gdzie kupujesz kiełki? Są jakieś których powinno się unikać itp?

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Mejm napisał:

Duzo jest z tym je.bania czy wysypujesz nasiona, spryskujesz woda  i czekasz?

 

ano, wlewam wodę do pierwszej tacki i tam są dziurki, które lecą do kolejnych tacek. dzisiaj jeszcze bardziej urosły, ładnie ładnie. Jednak ciepły parapecik gdzie nie dochodzi słońce to najlepsze miejsce na kiełki.

 

5 godzin temu, pawelgr5 napisał:

@Figaro gdzie kupujesz kiełki? Są jakieś których powinno się unikać itp?

 

nasiona powinny mieć numer partii, numer przedsiębiorstwa rolnego/nasiennego które wprowadza je do obrotu, datę produkcji, datę pakowania i datę ważności. Jeśli to nasiona takie jak gorczyca, słonecznik oraz lucerna powinny być jeszcze paszporty roślin. Na rynku jest cała masa nasion, które pochodzą z tanich, bardzo słabych źródeł, są nieprzebadane, mają z reguły niską kiełkowalność, są przesuszone w procesie obróbki albo po prostu stare. Większość dostępnych w Polsce nasion nie spełnia nawet podstawych wymogów, są ściągane z zagranicy bez certyfikatów fitosanitarnych

 

mpseeds.eu i mikroziolko.pl są spoko, ale to drugie ma chyba obecnie renowacje strony

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Nie widze tematu o warzywach i owocach bo zapewne gracze nie jadaja takich swinstw wiec spytam tu.

 

Jadl ktos topinambur? Zamierzam to sadzic bo ma male wymagania i jest tani w uprawie. Jak to smakuje , blizej do ziemniakow? Batatow? Czy wogole inna bajka? Jadlem ale sproszkowany wiec idi wchuj

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
19 minut temu, Mejm napisał:

Ale to sie musi lepic pewnie.

Fhuj. Ale za to jak pachnie lasem sosnowym 

 

5 minut temu, Figaro napisał:

potrzebuje wiecej informacji

https://aptekazawiszy.pl/artykuly/syrop-z-mlodych-pedow-sosny-przepis-wlasciwosci-i-zastosowanie.html

 

Tylko zbieraj w rekawiczkach i sekatorem. 

 

No i jak juz go zrobisz to zanim odstawisz dodaj do sloiczka z łyche lub dwie spirytu :nosacz3:

 

Zapobiegnie to fermentowaniu. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

O chuj, ocet. Na sam dźwięk tego słowa robi mi się niedobrze. Mam po matce wrodzony wstręt do zapachu octu. Jeszcze jak czuć go w majonezie, keczupie, albo sałatce to przeboleję, ale zapach takiego żywego to aż mnie zatyka. Jak widzę szwagra, który go sobie wlewa do zupy dla smaku i z ciepłej zupy paruje to muszę odejść od stołu. Chyba jedyny zapach, który tak na mnie działa.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...