Skocz do zawartości

Kiełki? Kiełki.


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajnie figaro jestes gosc. Nie przejmuj sie tymi tfu biegaczami. Beda kalekami po 40 z rozwalonymi stawami. Beda z wozkow patrzec z lzamk w oczach na te twje 5 minutowe prawie biegi.

A tak bardziej serio lepiej 5minut niz wcale. Ale proponowalbym wydluzac ten bieg stopniowo o 2 minuty, 3 czy 5..Przynajmniej do tych 30min 3 razy w tygodniu. 

Ja widze w chu.j zmiane po odstawieniu tabsow i inwestycji w owoce i warzywa. Szybsza regeneracja, wieksza witalnosc, moc. Kielki napewno tez pomagaja.

 

Da sie na wyciskarce zrobic soki z warzyw? Czy tylko owoce? Mam dobra sokowirowke ale zrezygnowalem po ilosci zmywania dla szklanki soku z buraka codziennie. Slaba psychika

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, kanabis napisał:

Da sie na wyciskarce zrobic soki z warzyw? Czy tylko owoce? Mam dobra sokowirowke ale zrezygnowalem po ilosci zmywania dla szklanki soku z buraka codziennie. Slaba psychika

 

Można.

 

Oczywiście nie polecam pić samego soku z buraka. Nie jest to mądre.

 

Zakwas buraczany?  No dzisiaj właśnie go spróbuję, po tygodniowej fermentacji.

Odnośnik do komentarza

Wegański, czy nawet wegetariański to za dużo powiedziane. Myślę, że tak od pół roku jadłem mięso może z 5 razy, przy czym sam ani razu nie kupiłem. Kupuję tylko nabiał w postaci paczki sera raz w tygodniu, no i jajka regularnie. Może coś tam odzwierzęcego jeszcze pomijam, o czym teraz nie pomyślałem.

Edytowane przez krupek
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

A ja połowę soboty spędziłem na fermentacji. Zamówiłem sobie też grzybki tybetańskie i starter na jogurt. W głowie mnóstwo pomysłów. Ogromna zdrowotna zawartość. Jak będę miał więcej czasu, to podzielę się obszerniej. Ale jasnym jest, że fermentacja to sztuka, która nie może zostać zapomniana.

 

82775158_169700551029041_724753784346614

 

Od lewej resztka brokuła, marchewki i cztery różne kimchi (pod względem pikantności i dodatków). Zakochałem się w kimchi, choć tę kapustę posoliłem solą morską jodowaną. Choć negatywne efekty soli jodowanej na fermentacji mogą być trochę przesadzone (przynajmniej według tych badań https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0740002018300121 ).

 

 

  • Plusik 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Marchew ukwasiles?

ja zrobiłem zakwas buraczany z przepisu Mejma - tzn link wkleił ostatnio. Wyszło za(pipi)iscie. 3 słoiki - 1 dałem mamusce, drugi wypiłem, a trzeci chyba barszcz będzie. Tydzień trwało to kwaszenie, a tak szybko poszło :/ następnym razem zrobię  więcej słoików:)

Ps. Figaro i takie zdjęcie słoików wrzucasz na fejsa?:/

Odnośnik do komentarza

Ja miesiąc temu pierwszy raz kisiłem buraki. Na początek zrobiłem 6 słoików, ale według osób postronnych wyszło tak jak trzeba.

(Fotka w trakcie zalewania, teraz kolor jest dużo ciemniejszy)

82495503_3033938703303090_53358962269885

Trzy sloiki jeszcze zostały, resztę w większości sam wypiłem i zjadłem :usmiech:

W sobotę mam plan na kolejne kiszonko, tym razem właśnie marchewki i selery.

Jaram się bardzo, bo lubię próbować robić nowe rzeczy.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, grzybiarz napisał:

Dziwne, bo adres zdjęcia pochodzi z serwera fejsa: fbcdn.net

 

Nie wiem co jest niezrozumiałe. Zdjęcia przesłałem na messengera i skopiowałem na forumek :lapka:

 

A przed chwilą do słoika wpierniczyłem pęczek rzodkiewek z dodatkiem ogórka, marchwii, selera, czosnku i imbiru. Ponoć świetnie smakują. Zobaczymy.

 

83415302_1451130028387626_47578807308837

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...