Skocz do zawartości

Kiełki? Kiełki.


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Plugawy napisał:

Buraki bym se zakwasil, ale w przepisie od @Mejm jest zeby szmatke dawac a u Ciebie byla nakretka. To ma stac w cieplym miejscu czyli do ilu stopni? Przy kaloryferze bedzie ok? W sumie jak grzybiarz ogarnal to moze tez dam rade xD

Yebać szmatki, te parę dni żeby tylko stało w temperaturze pokojowej, bez dogrzewania. A potem sruu do ciemnicy/piwnicy.

Odnośnik do komentarza

No to mam nowy projekt na nadchodzący weekend. Dzięki za linka.

 

Ostatnio zamarynowałem schabika, upiekłem go, pokroiłem na plastry i zamroziłem w porcjach. I tak sobie je wyciągam. Ale nie ma co ukrywać, kosztowne to jest w porównaniu do prostego podejścia do lady i kupna paru plasterków krakowskiej.

Odnośnik do komentarza

Z takiego kilogramu schabu zostanie polowa, bo marynata wyciaga cale soki z miecha. Taniej niz krakowska nie wyjdzie to na bank, ale nieporownywalnie jesli chodzi o jakosc. Zreszta tak mozna powiedziec o wszystkim co zrobisz samemu i porownasz do sklepowego odpowiednika.

Edytowane przez Rillas
Odnośnik do komentarza
39 minut temu, krupek napisał:

Kosztowne? A jaka jest różnica w cenie? Poza tym, kanapka z takim schabem i warzywami to przynajmniej odżywczy i wartościowy posiłek, czego o krakowskiej powiedzieć nie można.

 

No kupić najpierw schabik (z 12 zł za kilo), do tego przyprawy, prąd za piekarnik (xD), pomijając już czas - a potem na końcu wychodzi z 10 plastrów, jak nie kroisz cienko. No ale warto, dlatego w weekendzik spróbuję to powyżej.

Odnośnik do komentarza
W dniu 21.01.2020 o 11:40, Figaro napisał:

 

No kupić najpierw schabik (z 12 zł za kilo), do tego przyprawy, prąd za piekarnik (xD), pomijając już czas - a potem na końcu wychodzi z 10 plastrów, jak nie kroisz cienko. No ale warto, dlatego w weekendzik spróbuję to powyżej.

 

No zdrowe jak cholera jak to z marketu z mięsa pakowanego antybiotykami. XD

Odnośnik do komentarza
56 minut temu, Jotrazydwa napisał:

 

No zdrowe jak cholera jak to z marketu z mięsa pakowanego antybiotykami. XD

 

Jak jesteś ze wsi i masz kontakty z sonsiadami-rolnikami, to niekoniecznie :ogor:

2 godziny temu, kanabis napisał:

ponczochy

 

A tak w temacie, to pończochy nylonowe są świetne do kiełków, moczysz i wieszasz nad zlewem. Wielu ludzi za granicą tak robi.

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...