Skocz do zawartości

Age of Empires 4


Ukukuki

Rekomendowane odpowiedzi

 

Wrażenia mega pozytywne po tej zapowiedzi z rozgrywką. Wygląda to wszystko świetnie, pełno detali i dobra animacja wojaków. Jedyne co bym wolał to bardziej brudne to średniowiecze, wszystko jest takie czyste i poukładane. No ale to zwykłe czepialstwo z mojej strony. Druga część też miała dosyć kolorowy styl graficzny. Mam jedynie nadzieję ,że wzorem dwójki będzie krew i kości poległych żołnierzy. Tam pod tym względem była fajna animacja "znikania" poległych żołnierzy. Lubię takie detale w RTSach. Liczę również ,że ekonomia nie będzie uproszczona i będą spoko animacje budowania. Fajnie też jak będzie zniszczalne środowisko, katapultami będzie można karczować las itp. 

 

Tytuł tworzy głównie Relic Entertainment czyli weterani RTSów którzy mają na koncie takie hity jak jeden z lepszych sieciowych rtsów w historii czyli pierwszy Dawn of War oraz genialnego Company of Heroes 1 & 2 oraz kultowego Homeworlda. Jednak docelowo rozwój serii przejmie World’s Edge, studio stworzone do opieki nad marką. Także o jakość produktu możemy być spokojni. 

 

Z ciekawostek kompozytorem jest Mikołaj Stroiński czyli twórca muzyki między innymi do Wiedźmina 3. 

 

Oficjalna strona https://www.ageofempires.com/games/age-of-empires-iv/   która swoją drogą wygląda jak z czasów AoE2.

 

Tutaj sucha zapowiedź z przed 2 lat 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Zima to chyba nie jest dobry okres na składanie kompa ;p Przynajmniej kiedyś tak było. 

 

Cieszy mnie ,że ostatnio jest sporo premier jak i zapowiedzi dobrych wysokobudżetowych RTSów i strategii. Jest to jeden z moich ulubionych gatunków gier w którym jestem zakochany od dziecka. Jeszcze niech twierdza wróci do czasów świetności i będzie dobrze. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

https://www.gry-online.pl/newsroom/age-of-empires-4-bez-krwi-i-przemocy-za-to-z-czesciowa-destrukcja/zc1d1e1

 

Brak krwi ale dyrektor kreatywny zapewnia ,że gracze zrobią mody ;d W sumie ogólnie gość gada z sensem i rozumiem chęć uzyskania jak najniższego wyniku kategorii wiekowej ale to nie jest raczej gra dla dzieci. Zresztą jakim problemem jest plamka krwi pod małym ludzikiem. 

 

Super ,że reagują na krytykę chociaż ja dalej trzymam kciuki ,że zmienią zdanie co do fizyki. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Mogli pójść drogą Halo Wars ale gierka na PC szału by nie zrobiła i gracze dalej by cisnęli w AoE2DE które do dzisiaj jest rozwijane i ma być dalej rozwijane po premierze 4. 

 

Mi się nie podobają proporcje jednostek względem budynków i słabe modele jednostek jak z niskobudżetowej gry. Samo otoczenie sztos, do tego zapowiada się ostre multi jak w Dawn of War 1 gdzie każda nacja to zupełnie inna gra. Tu co prawda różnice będą mniejsze jednak i tak fajnie. Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne, a jak wyjdzie taka sobie gra która znudzi się po 30h to zawsze zostaje dwójeczkę w wersji DE. 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Trwa jakiś darmowy stress test. Można pograć multi lub z AI. Nie wiem, czy jeszcze można się zapisać, żeby otrzymać dostęp, czy trzeba było się zgłosić wcześniej.

 

Pograłem chwilę i to bardzo klasyczny AoE z pewnymi usprawnieniami, zarówno estetycznymi, jak i technicznymi. Na razie nie widzę nic szałowego, czy przełomowego. Tzn. jest ok i chyba o to chodziło. Nie wiem, na ile wersja testowa jest ograniczona, bo mam wręcz wrażenie, że brakuje trochę dogodnych opcji, czy komend, które były już w klasykach, lub nowszych RTSach.

Odnośnik do komentarza

Też tak mam, ogólnie z wieloma grami, które dawniej miały "prostą" mechanikę, a teraz przykrytą fajerwerkami graficznymi. Zresztą, często było słychać o "profesjonalnych" graczach/esportowcach, którzy grają na najniższych możliwych ustawieniach z wyłączonymi wszelkimi detalami, żeby skupić się tylko na tym, co istotne. Tj. mówię ogólnie, nie AoE w tym przypadku, ale coś w tym jest.

 

W AoE4 były momenty, że nie byłem w stanie zidentyfikować na pierwszy rzut oka tego, na co patrzę. Tj. rodzaju jednostki, crittera, albo nawet nie potrafiłem odróżnić jednostki na tle budynku. Jakoś się to zlewało wszystko, także kolorystycznie.

 

Ale przyznam, że pograłem niecałe 2h i koniec końców nie chciało mi się nawet jednego skirmisha kończyć w pełni... Nie wiem, czy to wina samego AoE4, czy po prostu już mnie nie bawi taki styl rozgrywki. Kilkanaście lat temu, to się zagrywałem... W ostatnich latach to nie było za bardzo w co, poza Starcraftem 2.

Odnośnik do komentarza

Nie jest zbyt nowa, otoczenie jest spoko ale bez szału jednak same jednostki to tragedia w mojej ocenie. Niskiej jakości tekstury i kiepskie modele. Słabo to kontrastuje przy modelach z AoE2 gdzie było pełno szczegółów na jednostkach. 

 

Do tego krok wstecz jest w detalach budynków czy otoczenia, mniej detali wszystko gołe i wesołe. Company of Heroes 1 z przed 15 lat lepiej wyglądało. O jednostkach nawet nie wspominam. 

 

Wstępnie gra wydaje się uproszczona mocno względem AoE2 co ją dosyć szybko może zabić online no ale zobaczymy z czasem. Zawsze można wrócić do 2 która jest nieśmiertelna i wciąż żywa online do tego cały czas wychodzą DLC. 

 

Tak czy siak będę grał jak szalony nawet jak po 50h ma mi się znudzić i nigdy do niej nie wrócę to zawsze zostaje druga część która ma być ciągle rozwijana niezależnie od sukcesu AoE4. Chociaż podejrzewam ,że to wentyl bezpieczeństwa na wypadek niskiej popularności AoE4 kilka miesięcy po premierze. 

Odnośnik do komentarza

Nie miałem jeszcze PC jak były testy 4, więc się nie załapałem. Ogólnie kilka lat nie grałem w AoE2, bo nie miałem odpowiedniego PC, ale od weekendu AoE2: DE wjedzie jak złoto. Jakby ktoś chciał pograć, to ja chętnie :)

Jedno trzeba przyznać: pięknie MS wskrzesił AoE2 i zdają sobie sprawę, że tej gry nigdy nic nie zabije, więc będą rozwijać ile się da.

Edytowane przez Shago
Odnośnik do komentarza

W sumie jej nie wskrzeszał, gra od premiery była żywa. Przy okazji premiery na Steam lata temu wyszła poprawiona edycja HD (drugie życie) a z dwa lata temu remake. Co do AoE2 online to poziom jest tak wywalony w kosmos ,że odbiera smak życia grając online xd Lepiej robić ustawki ze znajomymi na PC zwiększając sobie poziom trudności na początek. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...