Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, PanKamil napisał:

Po tym wywiadzie Gdzie spencer mówił, że game pass to 15% dochodu działu gier i że na konsolach doszli do ściany powiało trochę pesymizmem. Możliwe, że w tej generacji game pass może przestać być tym oczkiem w głowie w okół ktorego kręci się cała marka. 

patrząc na to, jak rzadko twoje analizy i prognozy się sprawdzają, np. gdy mówiłeś o tym, że Game Pass będzie tracić subskrybentów czy kiedy pisałeś że GP generuje olbrzymie straty, albo gdy wieszczyłeś że XGS z powodu Game Passa przestanie produkować wysokobudżetowe produkcje AAA, to musze powiedzieć, że jestem raczej spokojny o los Game Passa w tej generacji.

 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, ASX napisał:

patrząc na to, jak rzadko twoje analizy i prognozy się sprawdzają, np. gdy mówiłeś o tym, że Game Pass będzie tracić subskrybentów czy kiedy pisałeś że GP generuje olbrzymie straty, albo gdy wieszczyłeś że XGS z powodu Game Passa przestanie produkować wysokobudżetowe produkcje AAA, to musze powiedzieć, że jestem raczej spokojny o los Game Passa w tej generacji.

 

No z drugim i trzecim punktem ciągle się zgadzam. Pierwszy to wiemy jak jest, kody, monsterki, 4 zł wszędzie. Nie chce jednak tego tematu rozwijać bo będzie chlew. Nie mówię, że game pass przestanie istnieć czy coś, ale ms może położyć nacisk na inne rozwiązania. Jeżeli udałoby im się kupić acti to spencer wydaje mi się już widzi wielkie nadzieje w call of duty i warzone na switcha bo też o tym wspominał. Jestem ciekawy jak daleko są gotowi się posunąć z udostepnianiem swoich gier na innych platformach.

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, SnoD napisał:

JR jeździ po świecie i w oficjalnych dokumentach płaczą jak to nie mają szans konkurować z GP, powinno wystarczyć.

To zabawne bo ms robi to samo, Nadella komunikuje aby organy regulacyjne dały im szansę konkurować bo są na czwartym lub piątym miejscu. To teatrzyk.

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza

breaking-bad-walter-white.gif

gamepass co za potęga, a to wszystko dzieki temu człowiekowi legendzie

 

phil-spencer-to-receive-legend-award-at-

https://www.vgchartz.com/article/455523/phil-spencer-to-receive-legend-award-at-12th-annual-ny-game-awards/

 

Cytat

"Phil Spencer is the exact sort of person you want as an executive of a gaming company," said NYVGCC president and founder Harold Goldberg. "He has consistently shown his commitment to making Xbox the most consumer friendly and diverse platform in the console gaming space. Phil has transformed Xbox into one of the most progressive companies truly pushing the medium forward. He is an exemplary figure that encourages the message that games are for everyone and we are honored to present him with the 2022 Andrew Yoon Legend Award."

 

Reggie Fils-Aimé, the former industry and COO and board member at NYVGCC added, "Phil and I have been a part of this industry together for many years and I’ve always admired his ability to find new, creative ways to serve gamers.

 

"Phil isn’t just an executive in games, he is a gamer himself and because of that he knows exactly what fans want when it comes to the Xbox brand. I am thrilled to have him join the prestigious ranks of Andrew Yoon Legend Award winners and look forward to celebrating his illustrious career at the New York Game Awards this January."

 

  • beka z typa 3
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, ASX napisał:

IMG_20221122_161421.thumb.jpg.c5fb67e716b79f4c1f5b82f434a6540d.jpg

 

Sony w oficjalnych dokumentach że nikt nie są w stanie rywalizować z Game Passem. No ale wiadomo to tylko jakieś oficjalne dokumenty, podpisane przez Jima Ryana.

To jak się ustosunkujesz do tego?

 

https://www.gamingdeputy.com/pl/gaming-news/pozwol-nam-konkurowac-z-playstation-mowi-satya-nadella-nerd4-life/

 

wiadomo, to tylko słowa ceo całego microsoftu :dynia:

 

 

Edytowane przez PanKamil
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

a jak mam się odnieść? Czy powiedział nieprawdę?

IMG_20221122_162919.thumb.jpg.2de55c453d0ea97261673b2d700abbeb.jpg

 

No i zgadzam się, że urzędy powinny pozwolić firmom po prostu rywalizować . W końcu ta branża zbudowana jest na konkurencji (najpierw Nintendo vs Sega, potem Sony vs Nintendo, a teraz Sony Vs Xbox), a im konkurencja jest mocniejsza tym lepiej dla konsumentów.

Niestety jedna firma, bojąc się  utraty swojej pozycji, zdaje się mocno obawiać konkurencji. 

 

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, ASX napisał:

a jak mam się odnieść? Czy powiedział nieprawdę?

IMG_20221122_162919.thumb.jpg.2de55c453d0ea97261673b2d700abbeb.jpg

 

No i zgadzam się, że urzędy powinny pozwolić firmom po prostu rywalizować . W końcu ta branża zbudowana jest na konkurencji (najpierw Nintendo vs Sega, potem Sony vs Nintendo, a teraz Sony Vs Xbox), a im konkurencja jest mocniejsza tym lepiej dla konsumentów.

Niestety jedna firma, bojąc się  utraty swojej pozycji, zdaje się mocno obawiać konkurencji. 

 

Czyli zarówno jedni jak i drudzy są tak biedni i poszkodowani że nie mogą ze soba konkurowac. Ciekawa sytuacja. A tencet w tej tabelce co dostarcza kazda gre na xboxa I nie ma swojej platformy to beka.

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, creatinfreak napisał:

Ale jakie interesy? Ja akurat nie mam problemu i gram na obu sprzętach i nie zrobi mi różnicy czy dany tytuł zagram na jednej czy drugiej konsoli. 

A jakie interesy może mieć firma? Interesem firmy jest zarabianie pieniędzy. Sony wie, że może stracić część zarobków A microsoft może zyskać dodatkowe źródło dochodow. Nie ma tu filozofii. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, ASX napisał:

No i zgadzam się, że urzędy powinny pozwolić firmom po prostu rywalizować . W końcu ta branża zbudowana jest na konkurencji (najpierw Nintendo vs Sega, potem Sony vs Nintendo, a teraz Sony Vs Xbox), a im konkurencja jest mocniejsza tym lepiej dla konsumentów.

Niestety jedna firma, bojąc się  utraty swojej pozycji, zdaje się mocno obawiać konkurencji. 

 

Akurat Nintendo jest całkiem znaczącym graczem na rynku zabierając więcej dolców z kieszeni graczy niż MS.

 

Ja wiem ,że dla większości jest to coś nowego ale te urzędy mają wypracowane procedury przez dziesięciolecia na podstawie tysięcy innych przejęć. Dajcie im prowadzić dochodzenie, a pewnie po jakimś czasie dostaniemy wyniki z adekwatnym uzasadnieniem. Zwłaszcza ,że mówimy o firmie która dochody z gierek w pewnym momencie miała większe niż MS, Sony czy Nintendo. 

 

Takich blokad jest pewnie masa w ciągu roku tylko nie wchodzi to w naszą bańkę informacyjną. To co mi najbardziej zapadło w pamięci z tego roku w miarę blisko naszej branży to próba przejęcia ARM przez Nividia gdzie transakcja została zablokowana przez kilka urzędów. Argumentem była ochrona konkurencji i rozwoju branży. Pomijam oczywiście przypadki z mojej branży bo te znam dobrze ale nikogo tutaj nie interesują. 

 

I to nie jest tak ,że nie można tej firmy kupić bo ci ktoś zabroni. Możesz iść dalej w transakcję ale nie możesz prowadzić biznesu w danym kraju który był przeciw przejęciu. No chyba ,że zablokuje to kraj gdzie ta firma ma siedzibę :reggie:

 

Microsoft akurat ma na koncie pewnie masę zablokowanych przejęć jako monopolista. Samych kupionych firm ma pewnie setki. Jaki wynik będzie tego przejęcia? Nie wiem i szczerze mówiąc nie bardzo mnie on interesuje. Mam wszystkie platformy a od Activision Blizzard interesuje mnie tylko Hearthstone, reszta gier totalnie nie moje klimaty a sam Blizzard jest od lat na pozycji spadkowej jeśli chodzi o jakość ich produktów czy innowacje. 

 

Rozumiem obawy kibiców od Sony, stracą pewnie dostęp do kilku gier wartych ogrania.  Rozumiem obawy osób kibicujących MS, fajnie pewnie ograć nowego coda za 4 zł. Fani Nintendo wywalone, byle ich ukochanej firmie nie stała się krzywda. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, PanKamil napisał:

A jakie interesy może mieć firma? Interesem firmy jest zarabianie pieniędzy. Sony wie, że może stracić część zarobków A microsoft może zyskać dodatkowe źródło dochodow. Nie ma tu filozofii. 

Skoro Microsoft dalej będzie udostępniał marki acti na konsoli Sony co równa się haraczowi 30% dla Sony od każdej gry/dodatku/skina to jakie mają staracić zarobki?

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Ukukuki napisał:

 

Akurat Nintendo jest całkiem znaczącym graczem na rynku zabierając więcej dolców z kieszeni graczy niż MS.

 

Ja wiem ,że dla większości jest to coś nowego ale te urzędy mają wypracowane procedury przez dziesięciolecia na podstawie tysięcy innych przejęć. Dajcie im prowadzić dochodzenie, a pewnie po jakimś czasie dostaniemy wyniki z adekwatnym uzasadnieniem. Zwłaszcza ,że mówimy o firmie która dochody z gierek w pewnym momencie miała większe niż MS, Sony czy Nintendo. 

 

Takich blokad jest pewnie masa w ciągu roku tylko nie wchodzi to w naszą bańkę informacyjną. To co mi najbardziej zapadło w pamięci z tego roku w miarę blisko naszej branży to próba przejęcia ARM przez Nividia gdzie transakcja została zablokowana przez kilka urzędów. Argumentem była ochrona konkurencji i rozwoju branży. Pomijam oczywiście przypadki z mojej branży bo te znam dobrze ale nikogo tutaj nie interesują. 

 

I to nie jest tak ,że nie można tej firmy kupić bo ci ktoś zabroni. Możesz iść dalej w transakcję ale nie możesz prowadzić biznesu w danym kraju który był przeciw przejęciu. No chyba ,że zablokuje to kraj gdzie ta firma ma siedzibę :reggie:

 

Microsoft akurat ma na koncie pewnie masę zablokowanych przejęć jako monopolista. Samych kupionych firm ma pewnie setki. Jaki wynik będzie tego przejęcia? Nie wiem i szczerze mówiąc nie bardzo mnie on interesuje. Mam wszystkie platformy a od Activision Blizzard interesuje mnie tylko Hearthstone, reszta gier totalnie nie moje klimaty a sam Blizzard jest od lat na pozycji spadkowej jeśli chodzi o jakość ich produktów czy innowacje. 

 

Rozumiem obawy kibiców od Sony, stracą pewnie dostęp do kilku gier wartych ogrania.  Rozumiem obawy osób kibicujących MS, fajnie pewnie ograć nowego coda za 4 zł. Fani Nintendo wywalone, byle ich ukochanej firmie nie stała się krzywda. 

Z ciekawostek cma zmusiło facebooka(meta) do sprzedania gif giphy. Tutaj nie tylko mogą zablokować przejęcie ale też zmusić do sprzedaży z tego co widać. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, creatinfreak napisał:

Skoro Microsoft dalej będzie udostępniał marki acti na konsoli Sony co równa się haraczowi 30% dla Sony od każdej gry/dodatku/skina to jakie mają staracić zarobki?

Wszystko rozbija się o to, że zarówno Sony jak i te wszystkie urzędy nie wierzą, że ms nie odetnie playstation od coda. Playstation tez pewnie dba o to, że marka cod mocno kojarzy się z playstation, jest obrandowana logami playstation. Jak widać to jest gra warta świeczki. Mi już to wisi bo uwierzyłem Philowi, ale Sony wido żnie w Excelu zobaczyło, że na tym stracą tonę hajsu bo cod przestanie być kojarzony z plejką.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...