Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Czoperrr napisał:

Niech mi ktoś wyjaśni dlaczego MS nie może na przykład wykupić ekskluzywności gier Activision albo ich premier w Gamepassie? Co stoi na przeszkodzie?

Za tomb raidera kilka lat temu jako rocznego exa musieli zapłacić 100mln a gdzie taki COD? Nie wiem 2-3mld$ jako ex z premierą w GP. A mowa tylko o jednej grze.

 

W dodatku to inwestowania ogromnych pieniędzy w obce IP które lepiej mieć pod własnym dachem.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Daddy napisał:

AI czy ktoś tego chce czy nie będzie z roku na rok wygryzać pracowników w całej branży IT.

Chyba raczej z wszystkich innych branz niż IT... pierwsi pójdą księgowi, nauczyciele, marketing, analitycy itp. Ktoś to będzie musiał umieć obsługiwać, już w dużych korpo tworzą się zespoły pod samą obsługę AI do innych gałęzi biznesu. 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Czoperrr napisał:

Niech mi ktoś wyjaśni dlaczego MS nie może na przykład wykupić ekskluzywności gier Activision albo ich premier w Gamepassie? Co stoi na przeszkodzie?

Zwyczajnie jest to nierentowne. Myślę, że sony może już nie chcieć bliskiej współpracy z acti przy ich grach i promować ich ip więc może xbox załatwi sobie własne obrandowanie z codem i marketing. Zobaczymy.

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza

Klascznie z Buffeta:

 

Dopiero podczas odpływu okazuje się kto pływał nago

 

I teraz okazuje się, że M$ pluskał się z pindolem na wierzchu i jest problem. Półmetek generacji, nie ma gier, nie ma dealu.

 

Starfield musi być chyba 95+ na meta day one żeby uratować XSX (a to przecież Bethesda czyli mission impossible).

 

Bez Acti game pass może być gwoździem do trumny, po tych wszystkich neflixach widać że content na abonament = gówno content. 

 

Czyżby stary wyga Jim Ryan wydymał zielonych exami za 3 i pół bomby? Okazuje się, że gracze za jakość dostarczaną regularnie są gotowi zapłacić.

Edytowane przez jimmyyy8
Odnośnik do komentarza

MS gwarantował konkurencji (mniejszej i większej) dostęp do gier AB w chmurze przez 10 lat. Jak nie przejmą AB, to ci będą sprzedawać prawa do takiej dystrybucji na zasadach rynkowych, czyli temu kto zapłaci najwięcej, przez co dostęp do tej formy dystrybucji zostanie tak naprawdę ograniczony względem tego co oferował MS, bo większości konkurencji nie będzie stać na to żeby zapewnić sobie dostęp do takiego CoDa w chmurze. Ta logika CMA, że wolą to pozostawić "dynamice rynku" jest więc dosyć pokrętna.

Odnośnik do komentarza

Jakikolwiek plan by nie był - z perspektywy gracza największą niespodzianką która miała uratować wizerunek Xboxa był zakup ABK. Teraz musi się tam srogo palić pod dupą wiedząc, że najlepsze co pokaże ich showcase to gry z poprzedniego roku które wyjść miały wcześniej. :reggie: 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, McDrive napisał:

Ja tam nie wiem jak można mieć tyle hajsu, najmocniejszą konsolę na rynku i mnóstwo różnych zespołów do robienia gier, a chwalić się kurwa usługą ze starociami :gayos:

Gdyby ktoś inny przejął pałeczkę, produkował konsole i brał na siebie balast marketingowo PR-owy, to oni chętnie podjęliby z taką firmą współpracę i udostępniliby na tym sprzęcie tylko swoją abonamentową usługę jako partner. Tak to wygląda. Ale że Xbox wywodzi się z tradycyjnych konsol i przynajmniej obecnie muszą to jakoś pogodzić i zapewnić ciągłość, a takiego partnera nie ma, no to muszą dokładać do interesu.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, krzysiek923 napisał:

Gdyby ktoś inny przejął pałeczkę, produkował konsole i brał na siebie balast marketingowo PR-owy, to oni chętnie podjęliby z taką firmą współpracę i udostępniliby na tym sprzęcie tylko swoją abonamentową usługę jako partner. Tak to wygląda. Ale że Xbox wywodzi się z tradycyjnych konsol i przynajmniej obecnie muszą to jakoś pogodzić i zapewnić ciągłość, a takiego partnera nie ma, no to muszą dokładać do interesu.

To niech zrobią na odwrót. AB bierze dział Xboxa i wszystkie studia. Promują usługę na CoD i mają profit:reggie:

Odnośnik do komentarza

No nie powiem jestem lekko zawiedziony. Podejrzewam, że skoro cma się nie zgodzili to UE też może i będzie klops. Co do gier to w zasadzie czekam tylko na hellblade i coś od coalition (obojętnie czy gearsy6 czy ta druga gra co niby robią) tak więc śmiało mógłbym sprzedać konsole w pizdu. Ale jakoś mi tak szkoda (w zeszłej generacji ciągle żąglowałem konsolami i traciłem na tym) do tego mam ziomeczków na multi. Co by nie mówić jest chujnia gorzej niż przy one, dałem się omamić tą całą otoczką, że są gamers friendly, przyjęciem bethesdy i gamepassem, z którego tak na prawdę mało co korzystam. Zostawię konsolę i poczekam może w końcu jakieś gry wyjdą i zaskoczy, ale teraz jak mi się abo skończy to nie przedłużam, nie będę pchać spencerowi kasy skoro mnie nie szanuje.

Odnośnik do komentarza
10 minutes ago, Donatello1991 said:

W czerwcu po prostu MS musi zacząć iść już mocno w marketing z FM I Starfield. Postarać się, żeby ten drugi nie okazał się obiektem kpin.

Potem po prostu robić I wydać to co zapowiedzieli. Walnąć nowymi Girsami nawet. 

Byle nie oprzeć następne miesiące na indyk show.

Kolejne obietnice bez pokrycia? Już lepsze indyki bo one wychodzą. 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Donatello1991 napisał:

[...] Starfield. Postarać się, żeby ten drugi nie okazał się obiektem kpin.

I każdy, każdy o tym wie, a i tak wyjdzie technicznie niedoróbka. I to jest żałosne, że wiedzą, jaka jest sytuacja, a nawet tego nie dopilnują poprzez - nie wiem - przerzucenie zasobów, ludzi, do dopracowania tego tytułu od strony technicznej.

Odnośnik do komentarza

Wciąż uważam, że faktyczne pierdolnięcie nastąpi na showcase 2024. W tym roku MS znów będzie udawał sierotkę, bo przecież trzeba odwołać się od wyroku CMA i pokazać, że tylko przejęcie ABK uratuje biednego Xboxa. :( 

Odnośnik do komentarza

Nie no, to że zaczną wychodzić gry akurat mniej więcej w tym czasie to raczej prosta matematyka (chociaż z tymi partaczami nigdy nie wiadomo). Tylko co z tego jak to już będzie dawno za późno? Sony pokaże projekty swoich 1st party, Nintendo będzie promować nową konsolę, a MS łatać miesiącami gry pokazywane na PC udającym XSX.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...