Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku Bethesdy pierwszy rzut gier do GP był już 2 dni po oficjalnym ogłoszeniu, że wydawca dołącza do MS. Ciekawe jak będzie w tym przypadku.

 

W ogóle w tych e-mailach wygrzebano, już nie pamiętam czyja była to rozmowa, że Sony blokowało MS promocję z niektórymi wydawcami - jak np. jakiś zaprezentował grę na pokazie MS, to później Sony wyrażało "niezadowolenie" z tego faktu i później dystansowano się Xbox'a. Najpewniej chodziło o większych japońskich wydawców.

Odnośnik do komentarza

Na myśl odrazu przychodzi Asobo, fajny team. 

Mam nadzieję że skupią się na mniejszych ekipach które uzupełnią kalendarz lub jeszcze zróżnicują portfolio MS. 

14 godzin temu, Czoperrr napisał:

Pisałem żeby przenieść i można dyskutować ;)

Odnośnik do komentarza

Ja też liczę, że teraz zgarną trochę średniej wielkości deweloperów, którzy bardziej skupiają na oryginalnych grach niż na jak najbardziej szczegółowej grafice 3D. Myślę, że MS nie potrzebuje więcej deweloperów jak Ninja Theory, a zespołów, które będą tworzyć więcej gier w stylu Ori czy Grounded.

 

Przejęcie AB było ważne żeby zabetonować MS jako jednego z trzech graczy na rynku konsol. Nie wyobrażam sobie duopolu Sony I Nintendo.

Odnośnik do komentarza

Miał rację że przegrali bardzo ważną poprzednią generację. Ale moim zdaniem dobre gry zawsze są w stanie odwrócić sytuację. 

Starfield pomimo problemów jest jakimś sukcesem, ale to jeszcze za mało. Ludzie muszą wiedzieć że dwa trzy razy w roku będzie wielki ex, tak jak u Sony. 

Jest szansa, teraz wjedzie Forza. Ale już nie ma miejsca na dziurę np do czerwca 2024 bo będzie pozamiatane.

 

Odnośnik do komentarza

Często ta wypowiedź jest (świadomie lub nie) błędnie cytowana. On nie powiedział, że robienie dobrych gier nie sprawi że ludzie nie ruszą po Xboxy. Kontekst był taki ze robienie dobrych gier, nie sprawi że ludzie zaczną sprzedawać swoje PS5 i kupować Xboxy, dzięki czemu Xbox wyprzedzi sprzedażowo PlayStation. 

 

I nie trzeba być jakoś szczególnie ogarniętym by zauważyć że taka jest prawda.

Xbox może mieć naprawdę niezly moment z grami takimi jak Starfield, Forza czy Lies of P i Cocoon ladującymi  w GP, ale sytuacja na rynku nie ulegnie zmianie. PS5, które od listopada 2022 r., nie dostało żadnej gry first party i przez cały rok skończy z jedną grą Sony i tak sprzedaje się lepiej niż Xbox Series S i X, taka jest rzeczywistość 

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, ASX napisał:

Często ta wypowiedź jest (świadomie lub nie) błędnie cytowana. On nie powiedział, że robienie dobrych gier nie sprawi że ludzie ruszą po Xboxy. Tylko że robienie dobrych gier, nie sprawi że ludzie zaczną sprzedawać swoje PS5 i kupować Xboxy dzięki czemu Xbox wyprzedzi sprzedażowo PlayStation.

Jeśli celem jest tylko wyprzedzenie PlayStation, a nie umacnianie własnej pozycji krok po kroku, to pewnie tak, ale co to jest za rozumowanie, dlaczego koniecznie muszą ich już teraz wyprzedzić, jakby po prostu sami nie mogli rosnąć? Po co ktoś ma sprzedawać PS5, na któej ma gry niedostępne na Xboksie, ale i vice versa, ktoś może kupić Xboksa dla gier dostępnych tylko u zielonych. A takich gier po zakupach Acti/Bethesdy jest sporo. Skąd to przekonanie, że dla kogoś to Xbox nie stanie się główną konsolą z czasem, a rola PS5 nie sprowadzi się do ogrywania eksów?

 

Cytat

PS5, które od listopada 2022 r., nie dostało żadnej gry first party i tak sprzedaje się lepiej niż Xbox Series S i X

No zastanów się dlaczego. Sony jest gwarancją gier, a Xbox gwarancją obietnic.

Edytowane przez krzysiek923
Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o sprzedaż sprzętu to już nigdy, nigdy nie dogonią PS5/Nintendo.

 

Ale uważam że jeśli pod koniec tej generacji oni będą regularnie dostarczać exy+gamepass będzie miał jeszcze większą bibliotekę z jakimis codami i diablo to już w przyszłej generacji nie musi być takiej dużej dysproporcji.

Odnośnik do komentarza

To oczywiste. Nigdzie nie  wyraziłem przekonania że Xbox dzięki dobrym tytułom nie może stać się dla kogoś główną konsolą. Pisałem o ogólnej sytuacji na rynku i o kontekście wypowiedzi Spencera, który mowił o sprzedawaniu PS5 w kontekście szans na wyprzedzenie Sony i że  nawet jeśli bedą roblili najlepsze gry, nie ma na to szans.

 

To oczywiste też że wydawanie takich gier jak Starfield, całe te inwestycje w first party czy zakupy Activision ma właśnie na celu to by Xbox rósł, również pod względem sprzedaży konsol. Bo dobre gry zawsze były i będą kluczem do przyciągnięcia klientów. 

Odnośnik do komentarza

Szczerze to już Xbox może wystarczyć jako główna konsola. Mi wystarcza, a piszę to jako gracz, który we wcześniejszych generacjach kupował konsole wszystkich producentów. Teraz kupiłem tylko XSX i nie narzekam na brak gier, raczej na brak czasu by je wszystkie ograć. Dodatkowo Gamepass z Play anywhere rozbudził we mnie chęć grania na PC. Xbox się już rozkręca z wydawaniem swoich gier i w kolejnych latach przyspieszy jeszcze bardziej. Jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, czeskimaster napisał:

Witam, mam problem z aktualizacjami gier. Mam wszelkie opcje aktywowane aby aktualizacje ściągały się automatycznie. Jednak bardzo często widzę w zakładce Zarządzaj, gry które czekają aż ręcznie zaakceptuje aktualizacje. Nie wiem już gdzie szukać, aby automatycznie się pobierały.

System -> aktualizacje -> zapewnij aktualność gier i aplikacji powinna być zaznaczona.

Xbox od jakiegoś roku u mnie sam sobie pobiera wszystkie łatki w czasie kiedy konsola jest wyłączona wchodzi w tryb wstrzymania i aktualizuje gry.

Troché mnie to wpipi bo u mnie TV gryzie się z trybem wstrzymania w konsoli i czasem jak odpalam konsolę a ta jest w trybie wstrzymania to HDMI CEC wariuje i telewizor za hooya nie reaguje. Muszę wyciągać wtyczkę zasilania i zmusić go ponownego uruchomienia. Dlatego teraz zawsze włączam TV pilotem przed uruchomieniem xboxa. Hooynia, ale już weszło w nawyk.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...