Skocz do zawartości

Cyfra vs Pudło


Godot

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.08.2023 o 18:20, krzysiek923 napisał:

Juk kilka razy trafiłem na jakieś informacje na ten temat, ale teraz nie pamiętam gdzie i jaki to był okres dokładnie. Na szybko z Google: https://www.bankier.pl/wiadomosc/CD-Projekt-podjal-dzialania-ktore-maja-poprawic-wyniki-GOG-8233492.html

 

A to stary temat, rozwój Gwinta był w kosztach gog tak samo o ile dobrze pamiętam Witcher Tales. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Hmmm naszło mnie żeby może takie swoje ulubione gierki zakupić na płytce (traktując to też po prostu jako przenośną licencję;). 

Ale mam pytanie, gdzie oprócz sklepów, allegro i olx kupujecie płyty? Bo taki Control Ultimate Edition, Resident Evil Remake 3 itp nie są jakoś dostępne zbytnio. 

A kolejne pytanie to jak sprawdzić czy gra ma napisy pl? Bo czasem pudło jest w j.angielskim (Alan Wake Remastered np). 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
6 godzin temu, LukeSpidey napisał:

Aż sam się sobie dziwię. Jeszcze 2 lata temu nie do pomyślenia

Ja w ciągu ostatniego miesiąca zakupiłem kilka gier na płytach (nawet się pochwaliłem w temacie). Ale w sumie jak sobie patrzę na te gry to nie rusza mnie to zupełnie. Nie mam też jakiegoś uczucia posiadania.

Nadal mam z tyłu głowa że tak naprawdę jestem klientem MS/Sony i nadal poniekąd jestem od nich uzależniony.

Nadal potrzebuję ich serwerów, pewnie mojego profilu (tak generalnie nie znam możliwości offline nowych konsol).

 

Być może też nie jestem zbytnio sentymentalny, wszak nie mam żadnych płyt z okresu PsX/PS2 a to prawdopodobnie najpiękniejsze chwile. I żyje. 

Dużo płyt też nie idzie dostać (np Divinity 2, Re3remake), co już odrazu mnie wkurwia. Kiepsko to widzę.

 

Bardziej zadowolony jestem z zakupu filmów, pomimo że ogólnie podrożały. Tu podejście jest jednak uczciwsze, film razem z dodatkami jest na płycie. Nie jestem uzależniony od neta itp.

 

Patrząc w przyszłość nikt nie jest w stanie chyba określić kto za 10-15 lat wyjdzie na tym lepiej.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie brak wersji pudełkowych = koniec tego hobby lub nawet pasji bo siedzę już w tym od ponad 30 lat i końca nie było widać do tej pory. W wersjach cyfrowych to mnie interesowały tylko dema, które też umarły. Po za tym ogromną frajdę sprawia mi do dziś odwiedzanie punktów stacjonarnych z grami, szczególnie używanymi, wymiana na inne tytuły itd.

Systematycznie śledzę też portale aukcyjne w celu wyłapania fajnych okazji. Nic nie zastąpi paczuszki z wymarzoną grą. Nie wspomnę już o pudełkach, które mają swój urok i klimat, choć są coraz gorsze i biedne.

Do tego wątek finansowy... Nie wyobrażam sobie kupna cyfrowej chmury za 300zl, która może się nie spodobać i nie można nic z tym zrobić.

 

Tak na marginesie jestem fanem samochodówek i motocykli więc tym bardziej mnie denerwuje brak gier w pudełkach od Milestone na Polski rynek. Nie ma Ride 5, MotoGp czy SBK... :(

Odnośnik do komentarza

Kiedyś MS wymagał internetu do instalacji gier z płyty, później znieśli ten wymóg, ale i tak niektóre gry na płycie sprzed zmiany stanowiska MS nie obsługują instalacji offline. Jest gdzieś jakaś lista, które gry na płycie tak czy inaczej potrzebują do instalacji z płyty internetu? Poza oczywistymi tytułami, gdzie na płycie praktycznie nic nie ma.

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.10.2023 o 11:24, krzysiek923 napisał:

Kiedyś MS wymagał internetu do instalacji gier z płyty, później znieśli ten wymóg, ale i tak niektóre gry na płycie sprzed zmiany stanowiska MS nie obsługują instalacji offline. Jest gdzieś jakaś lista, które gry na płycie tak czy inaczej potrzebują do instalacji z płyty internetu? Poza oczywistymi tytułami, gdzie na płycie praktycznie nic nie ma.

No ja nawet nigdy nie sprawdziłem jak działa XSX bez internetu. Mogę chyba zalogować się na mój profil. Mogę zagrać w zainstalowane gry (włączając tryb offline), ale z biblioteki nic się zainstaluje?

Jeśli chodzi o płyty to z x360 bez neta to bezużyteczne na xsx? Płyty z XOne/Xsx zainstalują się bez patchy (o ile gra jest na płycie).

Pomimo posiadania płyt, Internet wydaje się nadal kluczowy i niemal niezbędny.

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Odpalilem sobie ps3 bo chcialem pograc w starego dobrego SSF2T hd remix z ps plusa i nie ma na liscie pobranych. Dawalem sobie reke odciac ze w to gralem. Ale moze juz mi sie co je.bie. No ale w demons souls to na bank gralem z plusa. Nie ma. Czytam internet, sony wyje.balo ludziom ktorzy nie subskrybowali plusa caly czas gry z ps3 do smieci :kekw:

 

Niesamowita jest ta cyfra, polecam kazdemu.

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, pawelgr5 napisał:

To jest logiczna decyzja podyktowana kosztami. Microsoft inwestuje w GamePass, czyli cyfrówki, więc siłą rzeczy wydania fizyczne na ich konsole mogą nie mieć takiego popytu jak te w przypadku PS5. 

 

No niestety powoli idziemy w kierunku pełnej cyfryzacji gier. PC Master Race ma to już od ponad dekady. Konsole nowej generacji będą tylko digital, a napęd co najwyżej będzie dostępny jako dodatkowe akcesorium. Świadczy o tym chociażby wyciek nowej wersji XSX czy PS5 Slim. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Nikt nic nie musi robić, przecież nie wsadzą do PS6 bluray, technologii która niedługo będzie mieć 20 lat xd O kartridżach zapomnijmy w dużych konsolach. 

 

MS pewnie w kolejnej generacji zrezygnuje z fizycznych nośników a Sony cholera wie. Jako jedyni mają możliwości, technologię i interes żeby wdrożyć nowy dysk optyczny (nic innego nie ma sensu z uwagi na koszta). Mogą to potraktować jako przewagę nad MS ale jaki ma to znaczenie ze strony excela i branży to nie wiem. A drugi to odtwarzacze 8K, filmy 8K i sprzedaż TV 8K. BR jest do tego zbyt starym nośnikiem. 

 

Z tego co wiem Sony ma jakieś optyczne dyski w ofercie do magazynowania danych które mieszczą po kilka TB danych, mają prędkości odczytu kilkadziesiąt razy większą niż BR. Może są to w  stanie przystosować pod masowy rynek. Nie wiem ale jak nie oni to możemy się pożegnać z optyczną technologią tanich nośników i idziemy w stronę full cyfra z wyjątkiem Nintendo :)

 

No ale to zwykłe wróżenie z fusów. Moim zdaniem zbliżamy się do schyłku ery fizycznych nośników i nikt nie będzie ryzykował odwróceniem globalnych trendów. Chociaż jako zbieracz fizycznych wydań bardzo bym chciał :lapka:

Odnośnik do komentarza

PS6 na 90% będzie nadal miało napęd optyczny chociażby ze względu na wsteczną kompatybilność, dotarcie do osób które cenią sobie fizyczne wydania i takich które mają po prostu słabego neta. O pojemność płyt bym się nie martwił bo zawsze mogą dorzucić jedną więcej nawet jeśli ograniczą się do 100 GB ale to co powinni poprawić to prędkość odczytu/kopiowania, a jeśli ogarną płyty z większą pojemnością to problem sam się rozwiąże.

Odnośnik do komentarza

No ale autor filmu nawet nie wspomina że istnieje platforma wyłącznie cyfrowa i jakoś gry są tam często tańsze niż na konsolach w pudełkach.

O tym co znajduje się na płytach też zapomniał, oraz to że gdyby MS/Sony chciało to w jednej chwili te płyty dziś pewnie przestałyby działać ze względu na licencję.

 

Odnośnik do komentarza

Już za chwilę, już za momencik... Od chyba 15 lat czytam takie teksty i doczekać się nie mogę. Zawołajcie jak już będzie to GTA za 8 bomb bez pudełka.

 

A nie, nie zawołacie, bo przecież wcześniej serwery wyłączą i zabiorą wszystko co kupiłem.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...