Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

 

To tylko wywiad, ale podoba mi się to co czytam. Plany wydawania 4 dużych gier first party w ciągu roku, dopełnione mniejszymi tytułami jak HiFi Rush, stawianie na kreatywność i dawanie studiom wolnej ręki w tworzeniu takich gier jakie chcą, czy to że postrzega Gearsy jako grę z elementami horroru. 

Z tym ostatnim szczególnie się zgadzam, chętnie zobaczyłbym takie Gearsy wracające do korzeni, bo gdzieś od trzeciej albo drugiej odsłony uleciał ten klimat beznadziei i horroru i seria zamieniła się w luzacki, broshooter z  komiksowym podejściem do bohaterów czy przemocy.

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, mario10 napisał:

Mam wrażenie, że podobną narrację ze strony X słyszę od kilku lat, ale oby tak było.

ale to nie tylko narracja, porównaj sobie jak wyglądało to kilka lat temu. Wypuszczają teraz więcej, bardziej różnorodnych gier, co prawda wciąż nie udało im się osiągnąć tego celu 4 gier AAA w ciągu roku, ale zmiana w porównaniu do chudych lat np. Xboxa One kiedy wychodziły w ciągu roku 1-2 gry first party,  jest jak najbardziej na plus. 

Odnośnik do komentarza

Tak realnie co mają na 2024 rok? 

Z gier zapowiedzianych chyba pierwszy będzie nowy Hellblade, oraz być może Avowed ale to druga połowa roku.

Plus coś z third party jak Stalker (wiara moja w tą grę jest minimalna) były jeszcze tytuły jak South of Modnight czy Contraband ale bez sekundy rozgrywki czyli premiera w przyszłym roku to mocne życzenie i raczej nie do spełnienia. Do tego indyki jak Towerborne.

Reszta to nada melodia przyszłości.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Hellblade 2 będzie musiał wyglądać naprawdę dobrze na konsolach żeby go nie zjedli w recenzjach. Bezpieczne rozszerzenia gier u MS mogą nie przejść. Wypadałoby też trochę rozgrywkę urozmaicić, ale póki co pokazali za mało żeby cokolwiek więcej powiedzieć. 

Avowed, mimo całej mojej sympatii do Obsidian i Pillars of Eternity to będzie gra aspirująca o łatkę AAA. Oni tam nie mają siły przerobowej do dopieszczenia graficznie którego będą wszyscy oczekwiać.

Piszą dobrze, są w stanie zrobić solidne podstawy mechanik rpg i bez dwóch zdań to w swoim gatunku może być bardzo udany tytuł. Trochę jak The Outer Worlds, który cenię wyżej od Falloutów od Bethesdy mimo że chwilami był głupkowaty. 

Żeby była jasność, czekam na obie gry ale przydałby im się jakiś dobry banger. Gdyby tak z dupy wydali Indianę Jonesa z dobrym strzelaniem do nazistów i cringowymi przerywnikami w stylu filmów to byłbym wniebowzięty... Ale to chyba jeszcze za wcześnie i pytanie czy po tym co zrobili w Youngblood Indiana Jones nie okaże się kobietą :reggie:

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Sven Froost napisał:

Przesialad sie ktos z XSS na XSX i moze napisac czy roznica w jakosci i wydajnosci gier jest mocno zauwazalna?

Mam jedno i drugie, różnica jest widoczna, ale nie nazwałbym jej diametralną. Na pewno X obraz jest ostrzejszy (wyższa rozdziałka). Jeśli gra jest 60/30fps, to trzyma taką wartość na jednej i drugiej konsoli, oczywiście na S kosztem rozdzielczości, czasem detali czy efektów graficznych. Polecam dowolny film od Digital Foundry z analizą gier, oni bardzo ładnie pokazują różnice pomiędzy konsolami i opisują, jak z ich perspektywy wygląda to w ruchu. Dla mnie ogromnym plusem X jest napęd - gry z One czy 360 są śmiesznie tanie. Niewielkim kosztem nadrobiłem trochę gier sprzed lat.

 

Pamiętaj, że część gier nie ma w ogóle performance mode na S, na przykład Dead Space Remake czy Alan Wake 2.

  • This 2
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, ASX napisał:

Oficjalnie na przyszłu rok zapowiedziany jest Hellblade 2, Avowed, MFS 2024, Towerborne i Ara (to ostatnie na razie tylko na PC). 

Jeśli chcą wydawać 4 gry AAA w 2024 to brakuje  jeszcze jednej gry, o ile nie będzie opóźnień. 

 

Oby te gry faktycznie wyszły w 2024. Mi osobiście brakuje w zapowiedziach na przyszły rok nowego Dooma lub Gearsa, ale jakby miały wyjść na koniec roku, to jeszcze mogą coś z tego zapowiedzieć, obstawiałbym Dooma.

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, drozdu7 napisał:

Na mnie Towerborne, MFS 2024 czy Ara nie robią wrażenia, podejrzewam że na nikim ;)

Nie wiem czy MS jest w stanie w jednym roku zapowiedzieć tytuł AAA i go wypuścić. No ciężko, bym powiedział.


Żeby te gry jeszcze były jakości jak Ori czy Cuphead, a Towerborne i Ara wyglądają na jakiś odpad z kilkunastej strony Steama. 

Odnośnik do komentarza
On 11/12/2023 at 1:20 PM, Mani said:

Panowie czy jest jakiś player na Xie co wyświetla PL czcionkę w napisach? VLC niestety tego nie robi przez co wczoraj słabo mi się Demeter oglądało bo napisy kłuły w oczy i trzeba było je wywalić.

Próbowałeś zmienić kodowanie pliki z napisami?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...