Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Wkurwia mnie ta mnogość platform. :/ Lubię grać na Xboksie i lubię grać na PC. Ale nigdy nie wiem, na której platformie się skupić bardziej, na którą platformę kupić grę i ogrywać po raz pierwszy. Serio wolałbym, żeby ten Xbox był tak chujowy jak się o nim mówi. Nigdy nie byłem twardym łbem od "tylko konsole"/"tylko PC" i w sumie szkoda.

Odnośnik do komentarza

Ktoś wie dlaczego ceny niektórych gier aż tak różnią się np między sklepem tureckim a polskim? Nie mam na myśli tego, że jest tam ogólnie taniej, ale taki Remnant 2 w wersji ultimate kosztuje tam 60+ zł, a u nas podstawka 160. Bez promki zwykła wersja u turasa też za ok 50zł i to mnie najbardziej dziwi. Chyba nie ma sensu czekać na promocje, tylko przełączyć rejon sklepu lol 

Odnośnik do komentarza

Przecież sami wydawcy te ceny ustalają...

 

Jeszcze pół biedy jak ustalają ceny na 5 rubli dla Rosji, gdzie tam 80% społeczeństwa wódę zagryza słoniną na kolację.

 

Ale jak wchodzisz na store Islandii, gdzie tam przeciętna zarobków jest znacznie wyższa niż w zachodniej Europie, a gry masz 50% tańsze niż w Polsce.

Edytowane przez SnoD
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pytanie powinno nasuwać się dlaczego na nasz rynek nie dostosowują cen do siły nabywczej. 

Trafiliśmy do koszyka zachodniego, choć trochę nam jeszcze brakuje, a nie jesteśmy małym rynkiem o który można zawalczyć agresywną polityką cenową.

Pewnie koronnym argumentem przeciw takiemu rozwiązaniu będzie nasze "cebulactwo", jednak z czegoś ono się bierze.

Podobnie jest z polskim tłumaczeniem, które w grach MS nie zawsze się pojawia. Po co komu napisy, niech się uczą angielskiego. A taki hooy, jest znaczna różnica w konsumowaniu treści w języku ojczystym i pozwala zrozumieć niuanse historii dla większej części odbiorców. 

 

Także @ASX możesz przekazać fakera ode mnie swoim przełożonym za olewanie własnego podwórka.

 

 

1 godzinę temu, SnoD napisał:

Ale jak wchodzisz na store Islandii, gdzie tam przeciętna zarobków jest znacznie wyższa niż w zachodniej Europie, a gry masz 50% tańsze niż w Polsce.

Islandia dość twarde warunki stawia, w przeszłości wygrywali batalie sądowe z Microsoftem. Do tego po kryzysie 2008 swoich "morawieckich" wsadzili do pierdla.

Odnośnik do komentarza

To prawda, miałem tu na myśli Psychonauts 2 głównie ze względu na siostrzeńca który szybko grę zostawił właśnie przez brak zrozumienia treści. Z ostatnio przeze mnie ogrywanych wymienię Quantum Break, Remedy nie ma problemu z polonizacją swoich gier, tylko w tym wypadku ktoś uciął niepotrzebne koszty.

Zobaczymy co będzie dalej w tym temacjie, póki co ostatnie tytuły wydaje głownie Bethesda (hi fi, starfield i.. redfall) a oni są prymusami w tej kwestii. W wydawnictwo MS mam już mniej zaufania co do tego czy będą dostarczać polonizację, choćby filmową, swoich tytułów.

 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Czoperrr napisał:

Turcja Turcją ale znacznie niższe ceny w Islandii, która jest na zupełnie innym poziomie (wyższym) niż Polska mnie bardziej zastanawia.

Kiedyś pytałem się na Twitterze o to chopa, który niby tam robi w PR gamedev, przy okazji kolejnego szitstormu, że Polacy to zwierzęta, bo kupują w kluczykarniach. Ja chciałem poznać liczby, ile ta biedna korporacja (pozdro Grucha) traci, jaka to jest skala, bo z tweetów wynika, że MONSTRUALNA.

 

Odpisał mi mgliście, że wydawcy ceny dostosowują do rynku i nic więcej mi nie powie ani o cenach, ani o "stracie" na rynku PL, bo ma NDA.

 

Więc chętnie bym Ci napisał, ale NDA.

 

XD

Odnośnik do komentarza

nic nie wiem aby przeszli pod skrzydła Blizzarda. Z tego co czytałem to wciąż pozostają w strukturach Activision i jak wiele innych studiów Activision zostali zaprzęgnięci w ostatnich latach jako studio pomocnicze do produkcji nowych CoDów (pracują m.in nad Warzonem). Co dobitnie pokazuje jak niezdrową strukturę organizacyjną miało Activision skoro nawet takie studio jak Toys for Bob musi klepać CoDy. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...