Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, ASX napisał:

Za dużo jest dymu wokół tego tematu, więc musi gdzieś się palić. 

 

Przyda się więc jakies oficjalne stanowisko jakiego typu gier można się spodziewać na innych platformach, żeby było jak najmniej wątpliwości. 

 

 

 

Źródło to idlesloth84 i jego tales from the ass. Facet nigdy nie miał żadnych dojść, a jego cała aktywność w necie to przeklejanie plotek i newsów na swojego Twittera :reggie:

Odnośnik do komentarza
55 minut temu, ASX napisał:

Myślę że to raczej proste Game Pass pozostanie tylko na Xboxie i PC tak jak teraz, a na Switchu czy PlayStation te gry bedą do kupienia za trzy i pół bomby. 

Jakoś tak to pewnie będzie wyglądać. Mając tyle studiów i wydając sporo gier, myślę że na PC będą sobie świetnie radzić. A ta mityczna ekskluzywność jeśli chodzi o rynek konsol, jest dla nich zwyczajnie nieopłacalna. 

Odnośnik do komentarza

No tak to ma chyba wyglądać, jakaś część gier (GAASy i mniejsze gierki jak SoT i HiFI) wyjdzie na na PS5 i Switcha a reszta pozostanie tak jak jest. 

 

9 godzin temu, SnoD napisał:

 

Źródło to idlesloth84 i jego tales from the ass. Facet nigdy nie miał żadnych dojść, a jego cała aktywność w necie to przeklejanie plotek i newsów na swojego Twittera :reggie:

Źródłem nie jest idlesloth84 ale gość którego idlesloth tylko cytuje, bo tak jak piszesz gość zajmuje się tylko przyklejaniem newsów, plotek rzadziej. 

 

Można dyskredytować pojedyncze plotki ale piszą o tym prawie wszyscy, od mniej poważnych gości jak ten idlesloth po bardziej poważne osoby, więc oczywiste że coś jest na rzeczy. Dodatkowo jeśli nawet nie wierzyć nikomu, to w plikach HiFi Rush znaleziono nie wydane jeszcze  skórki z okazji premiery na Switcha i PS5.

 

Można oczywiście próbować to negować do ostatniej chwili, ale lepiej po prostu zaakceptować, że wszystko wskazuje na to że HiFi Rush, Sea of Thieves i jakieś inne gry Xboxa w przyszłości trafią na konsole Sony i Nintendo. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, ASX napisał:

No tak to ma chyba wyglądać, jakaś część gier (GAASy i mniejsze gierki jak SoT i HiFI) wyjdzie na na PS5 i Switcha a reszta pozostanie tak jak jest. 

 

Źródłem nie jest idlesloth84 ale gość którego idlesloth tylko cytuje, bo tak jak piszesz gość zajmuje się tylko przyklejaniem newsów, plotek rzadziej. 

 

Można dyskredytować pojedyncze plotki ale piszą o tym prawie wszyscy, od mniej poważnych gości jak ten idlesloth po bardziej poważne osoby, więc oczywiste że coś jest na rzeczy. Dodatkowo jeśli nawet nie wierzyć nikomu, to w plikach HiFi Rush znaleziono nie wydane jeszcze  skórki z okazji premiery na Switcha i PS5.

 

Można oczywiście próbować to negować do ostatniej chwili, ale lepiej po prostu zaakceptować, że wszystko wskazuje na to że HiFi Rush, Sea of Thieves i jakieś inne gry Xboxa w przyszłości trafią na konsole Sony i Nintendo. 

 

Oba wpisy o których mówisz zostały już usunięte z Twittera game pass tracker jak i tego atencjusza idlesloth :reggie:

 

Pewnie dlatego, że jak ktoś wczoraj zauważył - "pracownik zenimax" wcale nie był pracownikiem zenimax :)

 

Tu nie chodzi o to czy te gry wyjdą na innych platformach czy nie tylko o to żeby nie wrzucać jako źródeł debili atencjuszy, którzy sobie wymyślają newsy, tak jak w tym konkretnym przypadku.

 

 

 

Edytowane przez SnoD
  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Tutaj faktycznie dałem się złapać na fejura z tym pracownikiem Zenimax, sorry. 

 

Ale już wcześniej gdy pierwszy raz wrzucałem informacje  o tym że gry Xboxa trafią na inne platformy, to też  dyskredytowales źródło informacji w tamtym przypadku Jeza Cordena, a ciężko go uznać za atencjusza bo to jeden z najbardziej wiarygodnych dziennikarzy jeśli chodzi o to co dzieje się wewnątrz Microsoftu. A od tamtego czasu to samo powtorzyli m.in Tom Warren z Verge i Stephen Totilo z Game File

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, SnoD napisał:

Jezz od dłuższego czasu wali kulą w płot, w tej konkretnej sprawie też pisał ze 3 razy sprzeczne ze sobą informacje po pierwszych plotkach. Jego ostatnie wpisy są często bardzo niejednoznaczne i chyba kontakty mu się chyba pourywały.

Szczerze mówiąc nie widziałem by pisał sprzeczne informacje czy walił kulą w płot. Wyraźnie powtarza że Sea od Thieves i HiFi Rush i inne niektóre gry trafią na inne platformy, ale nie będzie tak że cała biblioteka Xboxa trafi na PS5 i Switcha i Xbox dalej zamierza wydawać kolejne konsole (i to nawet nie jedną).

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, mnie to by absolutnie nie bolało że gry Xbox Studios wychodzą na inne platformy. 

Godzinę temu, ASX napisał:

Xbox dalej zamierza wydawać kolejne konsole (i to nawet nie jedną).

No to też ciekawe jakie konsole. Bo napewno widzą że ich najpotężniejsza konsola sprzedaje się cztery razy gorzej od Xss i nieporównywalnie gorzej do konsol konkurencji.

Ten prototyp konsoli bez napędu który ma wyjść za jakiś czas to też pewnie z 499€ będzie kosztował. Tylko czy znajdzie nabywców? Ciężko coś to widzę.

 

Odnośnik do komentarza

Witam kupiłem konsole xbox series s i mam pewien problem z ustawienie 120 hz. Gram na monitorze nie tv a owym monitorem jest benq xl2411.Mam kable ultra high speed podłączony i nadal nie mogę przełączyć częstotliwości. Pisze z zapytaniem czy ktoś wie w czym tkwi problem?

Odnośnik do komentarza

Ten wariant XSX bez napędu miał zostać skasowany i ostatecznie nie wyjdzie. 

XSX nie sprzedaje się teraz 4 razy gorzej od XSS, był taki moment. Ale już dawno proporcje uległy zmianie i są teraz bardziej wyrowane.

 

Co do następnych konsol, to tak jak w tej generacji Xbox nie będzie miał ambicji wygrania sprzedazy z PS5, ale  nie może sobie tez pozwolić by odpuścić rynek konsol.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Bielik napisał:

Słuchajcie - to o czym powyżej dyskutujecie jest ważne z perspektywy posiadacza xboxa? Najwięcej emocji Microsoft potrafi wywołać wydając swoje gry na konkurencyjnych platformach :kekw:

Byłoby to bezprecedensowe działanie na rynku gier, ale suma sumarum nie sądzę by pozostali giganci poszli ta drogą. 

Według Jeza którego tu się wkleja to Sony też ma wybrane gry wydawać na Xa i Nintendo ;)

Więc z prawdziwymi exami zostanie tylko Nintendo.

 

 

 

A z ciekawych plotek:

 

- MS robi przenośną konsolę, strzelam że do grania w chmurze niż natywnych gier

- w tym roku ma wyjść odświeżona wersja Series S

- XSX bez napędu został prawdopodobnie anulowany

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, drozdu7 napisał:

Nie wiem, mnie to by absolutnie nie bolało że gry Xbox Studios wychodzą na inne platformy. 

No to też ciekawe jakie konsole. Bo napewno widzą że ich najpotężniejsza konsola sprzedaje się cztery razy gorzej od Xss i nieporównywalnie gorzej do konsol konkurencji.

Ten prototyp konsoli bez napędu który ma wyjść za jakiś czas to też pewnie z 499€ będzie kosztował. Tylko czy znajdzie nabywców? Ciężko coś to widzę.

 

 

Oni od samego początku produkowali mniej XsX i chyba było to celowe działanie.

 

Moim zdaniem ich kolejne konsole wyjdą bez napędu bo u nich penetracja cyfrowej dystrybucji jest największą, pewnie z 80-90%.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, jacek1122 napisał:

Witam kupiłem konsole xbox series s i mam pewien problem z ustawienie 120 hz. Gram na monitorze nie tv a owym monitorem jest benq xl2411.Mam kable ultra high speed podłączony i nadal nie mogę przełączyć częstotliwości. Pisze z zapytaniem czy ktoś wie w czym tkwi problem?

Może inny port HDMI w monitorze spróbuj?

Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, SnoD napisał:

 

Oni od samego początku produkowali mniej XsX i chyba było to celowe działanie.

 

Moim zdaniem ich kolejne konsole wyjdą bez napędu bo u nich penetracja cyfrowej dystrybucji jest największą, pewnie z 80-90%.

80% gier sprzedaje się w cyfrze na XS, dla porównania na ps5 60%

 

Swoją cegiełkę do tego dodaje XSS który według różnych źródeł stanowi ponad 60% sprzedanych Xboxów.

 

Koszmar sklepikarzy i marzenie producentów konsol gdzie całą kasa wpada dla nich a nie dla pośredników i rynek używanych gier maleje.

 

IMO następna generacja jeszcze będzie miała napęd ale pewnie kolejna już nie z wyjątkiem Nintendo które gniecie pudełkami resztę.

Odnośnik do komentarza

Różnica tylko w GPU brzmi spoko, ale ma jedną zasadniczą wadę nie pozwoli znacząco obniżyć ceny. 

 

A w przyszłej generacji być może być tak że wypuszczą całą rodzinę konsol zamiast tylko dwóch jak w tej generacji. I nie zdziwiłbym się zupełnie gdyby jednym z nich był przenośny Xbox patrząc na popularność Steam Decka i wypuszczanych już masowo przenośnych pecetów do grania. 

Odnośnik do komentarza

XSS spoko dla dzieciaka który gra tylko w Minecrafta- grafika go wali, tanie i pasuję wszystkim. 

XSX dla bardziej świadomych.  Wypuszczenie konsoli bez napędu przypomni słynną konfe:

 

 

 

 

Już na wejściu przegrani, bo Sony wydaję konsole z napędem= daje wybór i nie zmusza do jednej słusznej drogi albo cyfra albo abo. 

 

Ta przenośna konsola brzmi sensownie. Ale żeby nie skończyło jako dodatek w domu, bo poza słabo z tym graniem będzie. 

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, iluck85 napisał:

XSS spoko dla dzieciaka który gra tylko w Minecrafta- grafika go wali, tanie i pasuję wszystkim. 

XSX dla bardziej świadomych

Myślę że tak średnio, bo wielu świadomych graczy wybrało XSS i pewnie bawi się tak samo dobrze jak Ty na XsX. Kwestia podejścia 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, iluck85 napisał:

XSS spoko dla dzieciaka który gra tylko w Minecrafta- grafika go wali, tanie i pasuję wszystkim. 

XSX dla bardziej świadomych.

no właśnie nie wiem skąd ta śmieszna regułka, z uporem maniaka powtarzana wszędzie. to znaczy ok, z grubsza zgadza, bo sporo takich osób sięga po XSS, ale to nie są wszystkie możliwe przypadki żeby pisać o tym tak jednoznacznie. nie jestem dzieckiem i raczej nie można mnie nazwać "nieświadomym", chyba, że to ma jakieś głębsze znaczenie. top grafika to naprawde nie jest konieczność, grałem w różne gry, w różnych settingach graficznych i o ile ładna graficzka potrafi zachwycić, to naprawdę nie musi być dealbreakerem. jak gra ma dobry core to grafika jest miłym dodatkiem, jak jest słaba to piękna grafika tego nie zakryje. no i jeśli ktoś uważa że series s nie ma prawa istnieć, to na tej samej zasadzie series x nie ma prawa istnieć bo są mocniejsze pecety, kwestia percepcji. dla mnie te różnice nie są na tyle rażące, żebym mógł powiedzieć, że gram w dwie różne gry i mam skrajne odczucia po ukończeniu na jednej i drugiej platformie.

Odnośnik do komentarza

Ale to nie jest sztywny podział. Wielu na forum tutaj kupiło konsole za 1200zł żeby ograć te 3 gry na krzyż i nie potrzebowali do tego Series X za dwa razy więcej. Spoko. Dla osoby która główna konsola to PS5, PC nie uznaję, nie chce, nie ma miejsca, to ten maluch jest spoko. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...