Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Screenshot-2024-02-16-21-34-17-54-40deb4

 

Zupełnie jakby ludzie wyparli ze świadomości co było z pc i jak szybko się zmieniła narracja.

 

Prawda jest taka, ze zostali złapani z opuszczonymi gaciami i przez dwa tygodnie kombinowali co i jak powiedziec. Smieszne jest to, że przygotowali nagranie, a i tak były wtopy jak np. Bond mówiąca, ze 34mln subskrybentow zagra w diablo 4, ale zapomniała, że jakies ~10mln ma tylko wersję core gp, wiec sobie nie pograja.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, drozdu7 napisał:

No może zaoferują to co teraz, czyli fajny sprzet, świetny ekosystem i masę gier.

Bo widzę że dla niektórych brak exów=brak gier. No (pipi)a chyba nie, nie rozumiem jak można cały gamingowy rok sprowadzić do 2-3 gier. Gdzie jak pokazał zeszły rok, exy zostały zmiażdżone totalnie.

Widzę, że nie rozumiesz, więc ci wytłumaczę. Jeżeli masz dwa takie same sprzęty, a jeden oferuje mniej gier to po co masz kupić ten, ktory ogranicza twój wybór? Przed tym dylematem stanie wiele osob przed zakupem kolejnej konsoli. Xbox juz przegrywa 2:1. W tym roku w okresie swiatecznym series X kosztował $349 i zupełnie nic to nie dało. 

 

Problem jest taki, ze 3rd party moga przestac chciec robic porty na ich konsole, jezeli baza graczy bedzie za mała, bo nie bedzie sie to po prostu opłacać. Trzymam za nich kciuki, bo zalezy mi, zeby moja biblioteka, achievemnty itd. nie przepadły, ale wygląda to słabo.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Beelzeboss napisał:

Problem jest taki, ze 3rd party moga przestac chciec robic porty na ich konsole, jezeli baza graczy bedzie za mała, bo nie bedzie sie to po prostu opłacać.


czytam takie (pipi)enie od 10 lat, mamy 2024 rok i póki co wszędzie widać tendencję że wydawca chce swoją grę umieścić na dosłownie każdej możliwej platformie by zarobić więcej, więc w jakim alternatywnym świecie żyjesz że nagle gry przestaną wychodzić na Xboxa bo „przestanie się to opłacać”?

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, LiŚciu napisał:

Może to?:

1. Reinstalka systemu czyli aktualizacja offline (wtedy instaluje wszystko a nie patcha), wcześniej i później ustawienia fabryczne.

2. Być może winny jest "internet" np. mega powolne LTE.

 

3. Nie korzystam z logowania automatycznego więc zgaduję, że może to być logowanie offline a na prawdziwe połączenie trzeba poczekać (typowo dla typowego LTE), wiem że takie cyrki rzadko miałem na X360.

4. Może być też coś ogólnie z systemem, u mnie niedawno był czarny ekran ponad minutę.

5. Ewentualnie: https://support.xbox.com/en-us/help/hardware-network/settings-updates/whats-new-xbox-one-system-updates

"Niektórzy gracze mogą napotkać problem polegający na tym, że ich konsola nie łączy się z siecią zgodnie z oczekiwaniami podczas rozruchu. W takim przypadku jak najszybciej zgłoś problem za pośrednictwem opcji Zgłoś problem.

Obejście: Poczekaj chwilę, aż konsola ustanowi połączenie. Jeśli konsola nadal nie jest połączona, uruchom konsolę Xbox ponownie w Centrum zasilania, przytrzymując przycisk Xbox  i wybierając kolejno pozycje Uruchom ponownie konsolę > Uruchom ponownie".

Odnośnik do komentarza

Ale czy wyjście tych co najmniej 4 gier na PS5 i Switcha sprawia że to nie może być dobry rok dla Xboxa, jaki ma to związek w ogóle? Czy Indiana Jones, Avowed, Hellblade 2 i inne gry będą gorsze bo w tym samym czasie posiadacze Switcha i PS5 będą sobie grali w Sea of Thieves i Pentiment? 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

to klap, tego nie pomalujesz 

 

Oczywiście wszystko to działa to w jedną stronę. Jak PlayStation 5 zaczęło od wydawania gier na PC po latach (ale tylko pierwszych części, drugich to już na 100% nie będzie!), potem co raz szybciej, aż w końcu doczekaliśmy się gier jednocześnie na blachę i PS5 to jest wszystko w porządku i dobrze chłopaki robią.

 

Analogiczna sytuacja do Xboxa sprzed kilku lat.

 

Chociaż oczywiście nic się pewnie nie wydarzy, Sony nie odda przecież tego co najważniejsze - swojego „ja”, gier za które gracze ich kochają…

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Paolo de Vesir said:

to klap, tego nie pomalujesz 

 

Oczywiście wszystko to działa to w jedną stronę. Jak PlayStation 5 zaczęło od wydawania gier na PC po latach (ale tylko pierwszych części, drugich to już na 100% nie będzie!), potem co raz szybciej, aż w końcu doczekaliśmy się gier jednocześnie na blachę i PS5 to jest wszystko w porządku i dobrze chłopaki robią.

 

Analogiczna sytuacja do Xboxa sprzed kilku lat.

 

Chociaż oczywiście nic się pewnie nie wydarzy, Sony nie odda przecież tego co najważniejsze - swojego „ja”, gier za które gracze ich kochają…

Z tą różnicą że gry Sony nie wyjdą na inną konsolę 

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, MaZZeo napisał:


czytam takie (pipi)enie od 10 lat, mamy 2024 rok i póki co wszędzie widać tendencję że wydawca chce swoją grę umieścić na dosłownie każdej możliwej platformie by zarobić więcej

Chcą wydawać, ale nie na swojego bezposredniego konkurenta jak to sprytnie pomysleli w xboxie. Nie oklamujmy sie, pc w tym rownaniu sie nie liczy, bo konsolarze nigdy nie kupia pc (cena, research potrzebny do złożenia dobrego systemu, problemy ze sterownikami itd.)

 

8 godzin temu, MaZZeo napisał:

w jakim alternatywnym świecie żyjesz że nagle gry przestaną wychodzić na Xboxa bo „przestanie się to opłacać”?

Przecież napisałem - przestanie się opłacać, jeżeli baza graczy na danym zamknietym systemie bedzie za mała. Nie wiem co jest w tym trudnego do zrozumienia. Portowanie gier nie jest darmowe, a jak masz system ktory z generacji na generacje ma mniejszy install base, a na dodatek na ktorym wytrenowano graczy, zeby nie kupowac gier i jechac na abonamencie z turcji i po konwersji za 1zł to wielu wydawców moze zajrzec do excela. Macie umysł przesiąknięte wojnami konsolowymi i dlatego nie można porozmawiac uczciwie, ale sie nie dziwie, bo potem klapy to wykorzystają.

4 godziny temu, Observer napisał:

Ogólnie to wszędzie na internecie tak to ludzie widzą oprócz tego forum.

Nah, na reseterze jest większe wyparcie.

Edytowane przez Beelzeboss
  • beka z typa 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale wyszły na inny sprzęt.

 

Ja sobie odbiję piłeczkę obserwatorowi i odpowiem, że na forum panuje mocny kult eksów do tego stopnia, że gdy wychodził Horizon Zero Dawn na PC jako jedna z pierwszych dużych gierek Sony na komputry to ludzie na forumku skorzy byli pisać, że to się nie liczy i dla nich to nadal jest eks xd Do tego pamiętny post schabka:

I co? I (pipi), jakoś marka nie umarła, nikomu kotki w domu nie zdechły od tych gierek z PlayStation na innej platformie, a ludziom nie zepsuły się konsole tak, by przy odpaleniu wyskakiwał komunikat "IDŹ POGRAJ NA PC W NASZE GRY, CO TY TU ROBISZ MY JUŻ NIE ŻYJEMY PRZECIEŻ". Ale co fikołków było nastrzelane to tylko najstarsi admini pamiętają. Ale tu jest ta kmina, że ten kult eksa świętego niektórzy mają w piczy i po prostu chcą grać w dobre gierki. Tylko tyle i aż tyle.

  

6 minut temu, Beelzeboss napisał:

Chcą wydawać, ale nie na swojego bezposredniego konkurenta jak to sprytnie pomysleli w xboxie. Nie oklamujmy sie, pc w tym rownaniu sie nie liczy, bo konsolarze nigdy nie kupia pc (cena, research potrzebny do złożenia dobrego systemu, problemy ze sterownikami itd.)

Co ja czytam :notlikethis:

  • Plusik 2
  • beka z typa 2
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Arek_ napisał:

1. Reinstalka systemu czyli aktualizacja offline (wtedy instaluje wszystko a nie patcha), wcześniej i później ustawienia fabryczne.

2. Być może winny jest "internet" np. mega powolne LTE.

 

3. Nie korzystam z logowania automatycznego więc zgaduję, że może to być logowanie offline a na prawdziwe połączenie trzeba poczekać (typowo dla typowego LTE), wiem że takie cyrki rzadko miałem na X360.

4. Może być też coś ogólnie z systemem, u mnie niedawno był czarny ekran ponad minutę.

5. Ewentualnie: https://support.xbox.com/en-us/help/hardware-network/settings-updates/whats-new-xbox-one-system-updates

"Niektórzy gracze mogą napotkać problem polegający na tym, że ich konsola nie łączy się z siecią zgodnie z oczekiwaniami podczas rozruchu. W takim przypadku jak najszybciej zgłoś problem za pośrednictwem opcji Zgłoś problem.

Obejście: Poczekaj chwilę, aż konsola ustanowi połączenie. Jeśli konsola nadal nie jest połączona, uruchom konsolę Xbox ponownie w Centrum zasilania, przytrzymując przycisk Xbox  i wybierając kolejno pozycje Uruchom ponownie konsolę > Uruchom ponownie".

 

Dzięki za rady:) Łączenie trwa minute, da się żyć. Napisałem o tym w odniesieniu do HH że to może przeszkadzać w "przenośności". 

 

Filmik nagrałem tylko dla Bzdurasa żeby my pokazać że jest świat na zewnątrz:lapka:

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

No co czytasz? Ilu konsolowców pobiegło po pc, bo na blaszce pojawiły się gry z konsol? Ludzie kupują konsolę głównie ze względu na cenę. Chca "wsadzic płytę" i grać (po ściągnięciu kilkudziesieciu gb patchy). Macie cos ewidentnie nie tak z intelektem, jezeli porownujecie xbox->pc / playstation->pc do xbox->playstation.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, LiŚciu napisał:

Filmik nagrałem tylko dla Bzdurasa żeby my pokazać że jest świat na zewnątrz:lapka:

Tak, po Twoim filmiku moja konsola powiedziała mi, że to pierdoli i nie będzie tak szybko działać skoro inne mogą się opierdalać, wielka dziena chłopaku.

  

1 minutę temu, Beelzeboss napisał:

No co czytasz? Ilu konsolowców pobiegło po pc, bo na blaszce pojawiły się gry z konsol?

Biorąc za odnośnik forumki i reddity i inne takie, bo dokładnej liczby nie znam i nie liczyłem każdego przypadku z osobna? W takim wypadku odpowiedź na pytanie brzmi: w chuj, a o co chodzi?

Odnośnik do komentarza

PC obecnie to najlepsze miejsce do grania a będzie jeszcze lepiej w latach kolejnych. Sam wolałbym potężnego desktopa od konsol ale póki co nie mogę sobie pozwolić i pozostaje mi konsola i laptop z rtx 3060. 

 

Niektórym graczykom po prostu klauzula sumienia nie pozwala grać na czymś innym niż PlayStation.

  • Lubię! 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Beelzeboss napisał:

Nie oklamujmy sie, pc w tym rownaniu sie nie liczy, bo konsolarze nigdy nie kupia pc (cena, research potrzebny do złożenia dobrego systemu, problemy ze sterownikami itd.)

xD

 

wystarczy popatrzeć jaką popularnością cieszy się na tym forum Steam Deck by wiedzieć że to bzdura 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Czoperrr napisał:

PC obecnie to najlepsze miejsce do grania a będzie jeszcze lepiej w latach kolejnych.

To prawda. Mają wszystkie gry z xboxa, część z ps i jak ktoś nie brzydzi sie piractwem to i ze switcha. Pomimo tego co generacje sprzedaje się podobna liczba konsol. Pokazuje to, że to są osobne rynki i część osob nie kupi pc chocby sufit sie walił. Za to xbox sie kurczy z gen na gen kosztem sony. Ciekawe co bedzie jak obecni uzytkownicy straca jedyny powod do zakupu ich konsoli, a ms nie da nic w zamian (nie licze gpu z czipsów, bo i to sie skonczy)

Teraz, ASX napisał:

xD

 

wystarczy popatrzeć jaką popularnością cieszy się na tym forum Steam Deck by wiedzieć że to bzdura 

a steam decka sam składasz czy to jest pre-built pc, z customowym os i sprzedawany jako handheld? XD 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Beelzeboss napisał:

a steam decka sam składasz czy to jest pre-built pc, z customowym os i sprzedawany jako handheld? XD 

Czyli twoim zdaniem Steam Deck, to nie PC? 

 

Składaki, ASUS ROG Ally, Legion GO i laptopy dostępne w marketach też się nie kwalifują jako pecety, bo nie trzeba ich samemu skręcać i są gotowymi sprzętami?  

 

PC, konsola jedna czy druga to po prostu kolejne platformy przenikające się i konkurujące ze sobą. Rynek PC nie funkcjonuję w próżni. Gracze konsolowi kupują pecety, a pecetowcy kupują konsole. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
56 minut temu, Beelzeboss napisał:

Nie oklamujmy sie, pc w tym rownaniu sie nie liczy, bo konsolarze nigdy nie kupia pc (cena, research potrzebny do złożenia dobrego systemu, problemy ze sterownikami itd.)

 

Bo są debilami czy puenta jest inna?  Tacy ludzie kupują składaki albo firmowane PC które u nas nie istnieją bo jesteśmy biedni i sami składamy. Na zachodzie to właśnie składanki albo firmowane PC sprzedają się najlepiej a nie same podzespoły. 

 

23 minuty temu, Czoperrr napisał:

Dobra uwaga co do Decka, nie ma co stawiać go na równi z desktopami bo to inna klasa sprzętu i pomimo posiadania Linuxa bliżej mu do konsoli niż PC. 

 

Curwa większej głupoty nie czytałem na tym forum a to się cały czas w wypowiedziach przewija. Na żadnym komputerze tyle się nie pierdoliłem z gierkami żeby je odpalać co na Decku. Na PC instaluję i działa a na decku to kurwa z yt instaluje niektóre gry. Super sprzęt ale piszmy prawdę. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

 

 

19 minut temu, Czoperrr napisał:

Dobra uwaga co do Decka, nie ma co stawiać go na równi z desktopami bo to inna klasa sprzętu i pomimo posiadania Linuxa bliżej mu do konsoli niż PC. 

 

ogóle rynek pc ma to do siebie że ma różne klasy sprzęty, możesz mieć bestie z RTX4090 za 9 tysięcy złoty, średniej klasy PC zbliżony do konsoli, czy grać na  przenośnie na Legionie GO czy Steam Decku, możesz korzystać z Windowsa, ale możesz też sobie zainstalować SteamOS jak na SteamDecku, ale to wszystko rynek pecetowy.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...