Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Poza domem -> tam gdzie nie ma sensu (albo możliwości) tachania ze sobą stacjonarnej konsoli, gdy chcesz pograć

 

Rog Ally i Legion GO to trochę inna półka cenowa, bo przy SD bym raczej celował w najtańszy wariant LCD plus jakaś karta pamięci. Refurby 64 GB da się dorwać za 1350 na Steamie, więc taka kwota za dodatkową zabawkę to jest spoko. Bo to miałaby być tylko dodatkowa zabawka. A nie potrzebuję wydawać tyle, a nawet więcej niż za stacjonarne konsole, gdy wiem, że nie będzie tak intensywnie wykorzystywana. Widziałem jeszcze tańszą wersję Rog Ally, coś koło 2k, ale w sumie nie wiem jak ona się sprawuje, bo z tego co mi się obiło o uszy to jest słabsza.

 

W przypadku baterii to na moje potrzeby wystarcza mi tyle ile trzyma mi Switch V2.

 

Z tego co kojarzę to system Xboxa jest oparty na Windowsie, więc podejrzewam, że też mogliby przygotować taki okrojony system na handheldy, odpalający aplikacje UWP. Odpadły by wszystkie apki poza nimi, ale to w końcu handheld Xboxa, to nie może być urządzenie dla geeków oparte na tradycyjnym Windowsie.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, A_Bogush napisał:

Z tego co kojarzę to system Xboxa jest oparty na Windowsie, więc podejrzewam, że też mogliby przygotować taki okrojony system na handheldy, odpalający aplikacje UWP. Odpadły by wszystkie apki poza nimi, ale to w końcu handheld Xboxa, to nie może być urządzenie dla geeków oparte na tradycyjnym Windowsie.

mi się marzy coś takiego na pc - instalujesz xbox os i jak uruchamiasz pc to masz do wyboru windows lub tryb konsoli, identyczny jak na xboksie

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, krzysiek923 napisał:

mi się marzy coś takiego na pc - instalujesz xbox os i jak uruchamiasz pc to masz do wyboru windows lub tryb konsoli, identyczny jak na xboksie

 

Dla spójności ekosystemu też uważam, że powinni coś takiego zrobić.

 

13 minut temu, Bzduras napisał:

Na Steam Decku da się wrzucić Windowsa i grać w gry z Windowsa, więc jeśli Twoim idealnym handheldem jest "Steam Deck, ale z Windowsem" to wymaga to tylko trochę czasu i zabawy, ale jest do zrobienia i używania jak najbardziej.

 

Mi bardziej chodzi o rozwiązanie, które działa out of the box, czyli właśnie taki ideał Xbox Handheld z Xbox OS, który urchamia Xboxowe aplikacje. No i na takie najbardziej czekam.

 

Ale jeśli Windows działa sprawnie na SD i nie ma problemów z grami i baterią to w sumie można to rozważyć.

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, A_Bogush napisał:

to w końcu handheld Xboxa, to nie może być urządzenie dla geeków oparte na tradycyjnym Windowsie.

Ja znowu myślę, że ten handheld nie może być na xbox os (albo nie moze to byc jedyna opcja). Jezeli to zrobią, to ich klientami będą w głównej mierze osoby, ktore już zainwestowały pieniądze w ten zamknięty ekosystem. W internecie będą nieuniknione porównania do steam decka i jego systemu operacyjnego i nie będą pochlebne dla MS.

 

IMO oni robią jakiś "gaming mode" dla Windowsa, żeby zapewnić konsolowy feeling na handheldach (tak jak steam os). Albo może xbox os będzie takim gamingowym trybem dla windowsa. Ciekawe czasy nadchodzą. Jaram się tym, co może z tego wyniknąć.

 

Początkowo myślałem, że wypuszczą stacjonarkę i handhelda razem. Teraz myślę, że mogą wyskoczyć z hh w 2025, a ze stacjonarką w 2026 chociażby dlatego, żeby oddzielić od siebie te sprzęty i żeby nie były uznawane za tę samą "generację".

 

Tak czy inaczej xbox to imo kula u nogi i najlepiej jakby w przyszłości (kiedy zostanie odciete wsparcie dla series s/x) ani ich devi, ani pozostali nie musieli robic wersji gier specjalnie dla xboxa. Steam deck pokazał, że można grać w pececiarskie gry na słabym sprzęcie i mieć konsolowy feeling. 

Edytowane przez Beelzeboss
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Bzduras napisał:

Na Steam Decku da się wrzucić Windowsa i grać w gry z Windowsa, więc jeśli Twoim idealnym handheldem jest "Steam Deck, ale z Windowsem" to wymaga to tylko trochę czasu i zabawy, ale jest do zrobienia i używania jak najbardziej.

miałem na myśli zwykłego peceta ;)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Beelzeboss napisał:

Ja znowu myślę, że ten handheld nie może być na xbox os (albo nie moze to byc jedyna opcja). Jezeli to zrobią, to ich klientami będą w głównej mierze osoby, ktore już zainwestowały pieniądze w ten zamknięty ekosystem. W internecie będą nieuniknione porównania do steam decka i jego systemu operacyjnego i nie będą pochlebne dla MS.

 

No na tym polega ekosystem :)

 

Myślę ze powinno być to zamknięte ze jeżeli to miałby być to produkt dostępny na szeroką skalę i promowany podobnie jak stacjonarki. Wyobraź sobie każuali, którzy dziś trafiają na problemy z Windowsem i jeszcze mieliby tego doświadczać na handheldzie. 

 

W sumie to nie ma co gdybać, bo ścieżek sporo, więc pozostaje tylko czekać. Ale jak widać jest dobry moment na takie urządzenia. Chociaż chyab bym wolał premierę przy nowej generacji, żeby handheld nie odstawał aż tak bardzo od stacjonarki. Czyli czegoś jak było przy PSP -> PS2, gdzie potem wskoczyła PS3 i przy Vicie, gdzie w dniu premiery można było nazywać ja przenośnym PS3, a później przyszła PS4, gdzie te różnice były większe.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, A_Bogush napisał:

Wyobraź sobie każuali, którzy dziś trafiają na problemy z Windowsem i jeszcze mieliby tego doświadczać na handheldzie. 

Nie przesadzaj z tymi problemami i mitycznymi casualami, ktorzy z niczym sobie nie radza. No i dlatego niech pracuja nad windowsem. Valve włożyło tytaniczną pracę w linuxa i steam os i może nadejsc taki czas, ze windows wcale nie bedzie defaultowym systemem do gier na pc jeżeli ms sie nie obudzi.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, A_Bogush napisał:

No na tym polega ekosystem

 

Na tą chwilę sprzęty przenośne są jakie są, żaden nie jest Xboxem ale może dobrze go uzupełniać. Na Decku masz tą apke z remote play, cloudem. W domku powinno to dobrze śmigać.

Na Rogu/Legion masz jeszcze lepiej chyba bo możesz sobie gierki instalować. Operujesz w ramach appki Xboxowej chyba więc już nie straszmy Windowsem ;))

 

Ja lubię przenośnie pograć, ale są gry które no wolę na tv. 

 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Beelzeboss napisał:

Problem tych rogów i innych pecetow w obudowie handhelda jest, jak sam Spencer powiedział, windows. 


 

A dla mnie ten Windows wygrał z SD właśnie.

Aczkolwiek brakuje stricte Windows skrojonego pod mały i dotykowy ekran. Tu może przenośny Xbox się popisać.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Beelzeboss napisał:

Nie przesadzaj z tymi problemami i mitycznymi casualami, ktorzy z niczym sobie nie radza. No i dlatego niech pracuja nad windowsem. Valve włożyło tytaniczną pracę w linuxa i steam os i może nadejsc taki czas, ze windows wcale nie bedzie defaultowym systemem do gier na pc jeżeli ms sie nie obudzi.

 

No, ale taki temat chyba nie wziął się znikąd :D 

Nawet są wpisy z ostatnich dni o problemach z logowaniem, na które pomogło "wyczyszczenie i zresetowanie apki Xboxa". Niby pierdoła która zajmuje kilka minut nie to, że miałbym sobie nie poradzić, ale nie tego bym oczekiwał po (ewentualnym) handheldzie. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Ludzie tak panikowali po wiadomości że idą w niezależność, a okazuje się że mają na tyle dobre relacje z MS że wciąż będą robić grę dla Xboxa. 

 

A to że zależało im na byciu niezależnym to w ogóle nie jest dziwne, po tym jak Activision zaciągnęło ich do pomocy przy Call of Duty. I Xbox mógł im obiecywać że to nigdy się już nie powtórzy, ale wszyscy wiemy że takie obietnice nie mają żadnej gwarancji. A niezależność daje im swobodę i pozwala, gdy nie będzie im się podobała współpraca z MS, poszukać sobie  jakiegoś innego wydawcy. 

Odnośnik do komentarza

https://www.polygon.com/24108660/xbox-handheld-console-phil-spencer-interview

 

Heh, Spencer znowu o handheldach. Ciekawe rzeczy tam mówi.

 

Cytat

As he said, he has strong feelings about what a handheld Xbox device should feel like. But he also recognizes — having learned from the console business — that players may choose brands other than Xbox. For those players, Spencer wants to improve the Xbox handheld gaming software experience, too — particularly for people who have devices running Windows, like the Legion Go and the Ally.

 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Cytat

With Xbox, I've heard from a very prominent company and one not so prominent that Xbox's performance in Europe is flatlining. You can follow our monthly coverage in the games market and you can see Xbox's sales are falling and it's fell all throughout last year and it's falling even harder this year.

The major company who released a big game last year said they don't know why they bother supporting it. We've mentioned in a previous podcast that retailers are considering or have began cutting back Xbox stock on their shelves, hardware & games... and now you've got third-party publishers going: "We're putting a lot of effort into creating an Xbox Series S/X version of a game where to be honest with you the market for us is PC and PS5"

And with Xbox putting some of the games on PS5, I understand the majority of them will be coming across at some point, assuming, you know, it progresses as Xbox believes it probably will. I think Xbox is in real trouble as a hardware manufacturer. And that was the thing that came out of GDC for me, because I always just thought, I've always been of the belief that it is the Game Pass delivery system, it's got a good UI, it's got a good controller, if you like Xbox games it's probably the best way to play them, etc. I thought it would be fine but then I didn't really factor in that some developers and publishers might just go, yeah I don't, you know, is there any point? And that is when you can lose it.

I was watching Michael Pachter's podcast and he was talking about how it's all about GamePass for Xbox, yet I've actually been hearing that Microsoft's been putting less focus on GamePass.

 

Edytowane przez Beelzeboss
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Przecież takowe istnieją już ;)

Pomysł na handhelda jest spoko, tylko żeby to śmigało i wyglądało to będzie pewnie sporo kosztować. Wejdzie w półkę cenową pc handheldów, gdzie masz gry xboxowe na Steamie, apke Xboxa i inne dodatkowe funkcje. I zostanie sprzęt dla oddanych fanów.

 

Generalnie tak jak uwielbiam ekosystem Xboxa to nie żal mi ich, sami na siebie ukręcili bata zjebanymi decyzjami.

Po takim gównie jakie było na Xone, jak manna z nieba spadła im delikatna zadyszka Sony, problemy z dostępnością itp Im udała się konsola i Gamepass też zaczął przemawiać do ludzi. Było całkiem dobrze to co? Poprzesuwali premiery ;)

 

W zeszłym roku dostarczyli w końcu jakieś gry i wygrali proces o ActiBlizz, robią fajne Showcasey. W międzyczasie znów Sony ma zadyszkę, przecieki mówią o trochę gorszych finansach. Można to wykorzystać, więc co? MS pierdoli i zmienia strategię ;)

Mieli/mają wszelkie narzędzia żeby zaistnieć bardziej, żeby nawet posiadacze ps5 zechcieli kupić wkoncu Xboxa. 

 

A dziś? Mi trudno sobie wyobrazić że w kolejnej generacji sprzedadzą więcej niż 20mln konsol dla typowych fanów Xboxa i dobrego sprzętu. Szkoda, bo stworzyli naprawdę super miejsce do grania

Odnośnik do komentarza

Śmiać mi się chce jak niby jakiś duży wydawca twierdzi, że w sumie nie wiedzą po co robić wersję gier na X, bo na PS5 zarabiają więcej.

 

Pewnie, lepiej uzależnić się od jednego producenta sprzętu albo jednego sklepu, by za 10 lat właściciele tych platform arbitralnie dyktowali im warunki, zamiast aktywnie wspierać konkurujące ze sobą firmy ;)

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza

Mnie ciekawi, czy faktycznie MS zdecyduje się na Halo i Gearsy na PS. Z jednej strony nie wydaje mi się to kategorycznie nieprawdopodobne, a z drugiej niedorzeczne, jeśli Sony nie podzieli się swoimi tytułami. No bo z jednej strony gracze Steam będą mieli wszystko u siebie, gracze Sony też, a konsola MS będzie upośledzona pod tym względem. No i tutaj wjeżdża argument, że MS nie porzuci produkowania konsol, bo nie zrezygnują z milionowej bazy klientów. Tylko w przypadku takiego scenariusza ta baza może zdecydowanie zacząć topnieć, a własna konsola to przecież nie tylko tytuły ekskluzywne, ale zarabianie na usługach, marży i abonamentach.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, drozdu7 napisał:

Wejdzie w półkę cenową pc handheldów, gdzie masz gry xboxowe na Steamie, apke Xboxa i inne dodatkowe funkcje. I zostanie sprzęt dla oddanych fanów.

No i tak właśnie to sobie wyobrażam. Zrobią sami handhelda ze zmodyfikowanym windowsem, zeby pokazac 3rd party jak to ma wygladac, a potem bede moze sprzedawac licencje dla nich, zeby taki rog ally tez miał xbox experience. Wszystko jest pomiędzy wierszami w cytowanym wywiadzie. To + ich gadka wewnątrz firmy, że "every screen is an xbox" składa się do kupy.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...