Skocz do zawartości

Paper Mario The Origami King


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, funditto napisał:

Wszyscy niby to piszą, a nawet 10 dostała ;)

Wiesz, ja tam im kibicuję. I sobie - bo chcę pograć;) Ale się już kilka razy zawiodłem, nawet na Nintendo niestety. Switch ma ogromy potencjał, ale moim zdaniem taki gejmkiub go zjadał na śniadanie, a sprzedał się naprawę słabo... To trochę przekleństwo Switcha, ta dobra sprzedaż. Virtual Console olane itd. Pikmin wstrzymywany. Jak jeszcze Zelda BOtW totalnie mi nie podeszła (moje ulubione to Wind Waker i Majora) to wcale kolorowo nie jest. Mario Kart odgrzewanego i sypiących się konsol im nie wybacze. Tylko co z tego. Oni już nic nie muszą. Dlatego taki pejper m. moze byc spoko i nic wiecej, bo po co - cisnienia nie maja.

Odnośnik do komentarza

Po prostu są gry, które są dla nich priorytetem, bo wiedzą, że osiągną ogromną sprzedaż: Mario Kart, Zelda, Mario, Smash i AC, więc się starają, bo im są lepsze to jeszcze lepiej. Nie liczę Poksów, które nawet z oceną 7/10 znikną z półek. I są gry, w których celują w +/- 8.5 i to wystarczy, żeby sprzedać 1-5mln. Wiadomo, że znajdą się tacy co liczą na Yoshiego, Kirbyego i innych bohaterów z oceną 9+, ale to się chyba nie wydarzy. Szkoda jedynie, że pokpili na początku sprawę z Metroidem. Jednak za rok 35 lecie, więc liczę na trylogię, MP4 i może jakiś remake Super Metroida. Wierzę, że dlatego właśnie czekają z trylogią. 

Odnośnik do komentarza

W każdym temacie musi być wiecznie ta litania do Metroid Prime Trilogy, Jezu. Ile można. Wiecie że są inne gry na świecie oprócz Metroid Prime?

 

 

Zresztą jak zwykle bez sensu, bo w obecnej sytuacji Origami King może spokojnie sprzedać więcej sztuk, niż Fire Emblem. O tym, że marka sama do końca gry nie ciągnie, samo Nintendo wie doskonale. Jak wspominałem, Paper Mario na Wii U to jedna z najgorzej sprzedanych gier z Mario w historii. Dobre przyjęcie przez graczy + marka Mario z kolei pozwalają osiągnąć wielkiego hiciora, jak np. Luigi's Mansion. Te wszystkie analizy rynku Switcha są, jak to bywa w tym dziale, nie wiadomo z jaką rzeczywistością związane.

 

 

Oceny świadczą jakoś tam o spełnieniu oczekiwań, ale oczekiwania są różne, czasami branża się umawia że są takie, czasami inne. Przecież nie jest tak, że każdy na świecie czy nawet większość jest np. największym fanem nawet Breath of the Wild, chociaż gra ma 101 na Metacriticu. W przypadku np. Pokemonów recenzenci jęczą na rzeczy, które wielu graczy kompletnie nie obchodzą. Ja mam wrażenie, że Pokemony są z jakiegoś powodu recenzowane przez ludzi, którzy nie wiedzą jak i po co fani w ogóle w to grają. Fakt jest taki, że absolutnie żadna gra na świecie nie robi tego, co robią Pokemony, równie dobrze.  Byłoby fajnie, ale nie ma takiej. Tymczasem są gry, które robią to samo, co wszystkie inne hiciory, i wcale nie lepiej, i mają wyższe oceny. Ot kwestia oczekiwań recenzentów. W przypadku Origami King, ludzie jęczą, że gra jest dla dzieci, nie jest poważnym RPG-iem itp. No kurde mam podejrzenie, że nie miała być. Zresztą recenzenci akurat to zazwyczaj rozumieją i piszą, no ale mają obowiązek wystawić jakąś cyferkę dla swoich czytelników. 

 

 

Jeszcze ten ton, jaka to firma Nintendo jest wredna, że nie wszystkie jej gry dostają 95 na metakrytyku mdr. Dobrze że wśród posiadaczy PlayStation nie było miesięcy jarania się Tsushimą, która ma ogólnie recenzje na podobnym poziomie entuzjazmu, przy pewnie 10x większym budżecie. A w zeszłym roku Days Gone itd.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Jestem po dwóch bossach i jak walki ze zwykłymi przeciwnikami mogą po czasie nużyć tak te z bossami są rewelacyjne ! Nic dziwnego, że w każdej recenzji chwalą.
 

Co do walk z goombami to po pierwszym bossie młotek dostaje upgrade i wystarczy je walnąć młotkiem, żeby zamieniły się w monety bez przechodzenia w tryb turowy 

Edytowane przez funditto
Odnośnik do komentarza

Też jestem mega zadowolony z zakupu. Gram z córami i póki co bawimy się przednio mimo że idzie to powolutku bo trzeba wszystko tłumaczyć no i one głównie zwiedzają, a ja walczę :). Już parę fajnych motywów i ciekawych pomysłów za nami, szukanie zmyślnie poukrywanych toadów też super sprawa. Na TV gierka wygląda zacnie. Pierwsze wrażenia mocno na plus, rodzinka happy.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

No i grami i ja. Mam na liczniku ok 10h. No mega gierka. Relaks, masa różnych patentów, fajna eksploracja i super sekrety. Do tego gro pomysłów i co chwile robimy coś innego (świątynie m rządzą). Grafa jako to w exach Niny, czyli bardzo dobra i wyciskająca moc konsolki. No mocne 8/10 jak na razie. 

Edytowane przez balon
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Napisy końcowe zobaczone. Ostatecznie taki średniak na 6 no może naciągane 7 jak ktoś lubi cyferki. Nie wiem druga połowa gry to już straszna męczarnia, godzinka dziennie i już czułem zmęczenie materiałem. Zmarnowany potencjał. Na plus walki z bossami, no i eksploracja do pewnego momentu. Gdzieś tam wyczytałem że Mijamoto blokował większą swobodę i kreatywność twórców, z całym szacunkiem niech dziadzio ucieka już na zasłużoną emeryturę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, devilbot napisał:

a gra ma jakieś replaybility, end game content, new game plus, inne poziomy trudności? czy to przygoda na jeden raz?

 

na jeden raz, po końcowych krzaczkach można uruchomić grę z ostatniego sejva i poszukać zaległych znajdziek

 

@devibot zapraszam na pchli targ tam znajdziesz moją ofertę sprzedaży, gorąco zachęcam do zakupu ;)

Edytowane przez bulaxyz82
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...