Skocz do zawartości

Horizon II Forbidden West


Sylvan Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nie, tam jest dużo rzeczy które można wymienić np. na kawałki zwierząt, opisy obok "do sprzedania za odłamki" są mylące.

Cytat

First thing's first: don't ever use the option at a vendor that allows you to dump all the stuff out of your valuables pouch for some quick and easy cash by marking with Triangle, then selling all.

The game groups some key items into this section of your inventory, and will often prompt you to sell Processed Metal Blocks, Pristine Fangs/Skulls, Machine Hearts or other items – these items will often have other uses elsewhere in the game Machine Hearts are typically used for upgrading weapons and armor, so you absolutely want to keep hold of those.

 

Edytowane przez Rtooj
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 4,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

4 godziny temu, Rtooj napisał:

Hm, ja bez chodzenia po te nic to byłbym biedakiem, super jest to że całą grę praktycznie leciałem na oparach, max 2000 gilów.

Dopiero pod koniec fabuły miałem 6k. Bez sprzedawania tych zegarków, bryloków i sztabek byłoby słabo. Chyba że leciałbym z jednym strojem.

Chyba żartujesz. Co ciekawego kupiłeś za walutę? Stroje? Ja już nawet tego nie sprzedaje, bo nie ma na co kasy wydawać. A najlepsze łuki masz z areny. Z resztą kolega pytał czy eksploracja nagradza. Poza stertą złomu do sprzedania, nie znajdziemy nic ciekawego.

Edytowane przez GSPdibbler
Odnośnik do komentarza
Teraz, GSPdibbler napisał:

Chyba żartujesz. Co ciekawego kupiłeś za walutę? Stroje? Ja już nawet tego nie sprzedaje, bo nie ma na co kasy wydawać. A najlepsze łuki masz z areny.

Broń, amunicja, stroje i ich upgrade'y, też kosztują. Gdybym nie łaził po skrzynki to bym nie miał nas to siana, prosta sprawa.

Na arenie jeszcze nie byłem, akurat takich rzeczy nie chciałem robić w ciągu fabularnym, zostawiam sobie na później.

Nie wiem jakie jest Twoje podejście do gry, ale czystym faktem jest że bez szukania skrzynek/ubijania maszyn poza główną osią fabularną nie kupisz większej ilości broni i strojów.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Rtooj napisał:

Broń, amunicja, stroje i ich upgrade'y, też kosztują. Gdybym nie łaził po skrzynki to bym nie miał nas to siana, prosta sprawa.

Na arenie jeszcze nie byłem, akurat takich rzeczy nie chciałem robić w ciągu fabularnym, zostawiam sobie na później.

Nie wiem jakie jest Twoje podejście do gry, ale czystym faktem jest że bez szukania skrzynek/ubijania maszyn poza główną osią fabularną nie kupisz większej ilości broni i strojów.

Do upgradów potrzebne są części maszyn, no jedynie te kamienie są w pytajnikach, ale można je zebrać rownież podczas pobocznych i głównej. Odpaliłem i sprawdziłem ile mam kasy, po sprzedaniu złomu mam teraz 20000 kawałków metalu do handlu, a robiłem poboczne i główne. Odhaczyłem tylko parę pytajników, więc spokojnie można je sobie odpuścić.

Odnośnik do komentarza

Jak się gra na normalu lub wyższym diffculty to zużycie matsów na tworzenie amunicji jest znacznie większe niż radosne bezstresowe bieganie i maszyny na dwa hity w trybie fabularnym. Regularnie odwiedzam sklepy i dokupuję sobie rzadziej wypadające składniki. Bo przeważnie wystarcza ale czasem zdarzają się potyczki że pozostaje używanie broni z "niezgodnym" żywiołem. Wspominanie wcześniej spotkanie z Gromoszczękiem zjadło mi wszystkie surowce do kwasowej amunicji i pułapek. Zatem okruchy i kupowanie surowców ma sens, o ile nie gra się na easy.

 

Gram bardzo powoli, szukając i błądząc, po części też przez pracę nie mam kiedy przysiąść na dłużej. Rozgryzam dopiero misję z Ether i mam już natłuczone ponad 30h zatem spokojnie pyknie 100+ zanim porobię wszystko. A Elden Ring czeka nadal w kolejce i tam pewnie będzie drugie tyle.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Square napisał:

I te 20k starczy np. na 3-4 rzeczy do ulepszenia.

Ogólnie to można łatwo farmić kasę, ale w porównaniu do jedynki to trzeba jej tutaj dużo więcej, gdzie tam najdroższy strój to było 1000 okruchów.

Tylko że ja mam nakupowane broni i strojów, ulepszenia też robiłem,ale te najwyższe odpusciłem, bo trzeba biegać bardzo dużo za maszynami. Z tego co kojarzę to tu też fioletowe stroje chodzą po tysiaka, złotych nie widziałem u żadnego kupca. Z resztą ponownie przypominam że koleś pytał czy eksploracja nagradza. Z pytajników nie dostaniemy żadnych broni, żadnych zbroi, tylko zlom. No chyba że dostaje się coś za komplety skrzynek, czy tych ozdób, ale tego nie wiem bo nie zebrałem zadnego kompletu.

Odnośnik do komentarza

Ja tam kupuje tylko to co mi się podoba, ostatnio se kupiłem fioletowy patriotyczny strój nora i będę ulepszał na maks. I tak w sumie to tej waluty mam dużo chyba z kilkanaście tysięcy gdzie jak w końcu zacząłem sprzedawać wszystko z zakładki do sprzedaży wpadło ponad 10k. 

1 minutę temu, Square napisał:

Dostaje się np za czarne skrzynki.

 

dopiero po zebraniu wszystkich? bo obecnie mogę tylko na jakieś części maszyn wymieniać 

Odnośnik do komentarza

Jaka po(pipi)ana akcja, zamiast grać to hdr ustawiam a na yt jakieś elaboraty i wyliczenia nitów.
Kiedyś to się odpalało i grało.

Co gorsze to faktycznie z tą grą jest coś nie tak.
W trybie performance jest ten ujowy efekt migania/rozmycia no tragedia!
I to na 48" !
Współczuję grania na 65.
Serio stasznie ujowo to wygląda, spodziewałem się żylety.
Najgorsze że teraz caly czas na to patrzę i nie da się odzobaczyc.
No jest takie wrażenie że coś jest nie tak sad.gif
Nie podoba mi się a wręcz odechciało mi się grać, co jest dziwne bo nie jestem jakiś wymagający pod kątem grafy.

Może dlatego że Horizon jakoś mega mnie nie grzał i właśnie grafa miała robić te wow i wraz z fabułą ciągnąć ten wózek.

Jeszcze pobawię się ustawieniami gry/tv, mam nadzieję że to minie i przestanę na to zwracać uwagę.

Jakie ustawienia hdr mieliście bo ja już zgłupiałem.
Grane na c1.

Edit

Zależnie od terenu wygląda to raz lepiej raz gorzej.
Ale problem istnieje.
Odpalałem nie tak dawno temu 1 część bo dostała pacza 60 fps i tam była żyleta!
Tutaj jest masa detali piękne kolorki oświetlenie, ale jakby ktoś nałożył jakiś sperdolony filtr ps3.
Wszystko migocze trochę jakby faluje .
No w ruchu oczy krwawią.
Ex sony!
W reckach jakaś zmowa milczenia?
Na forach tematy pękają w szwach.

Na dziś mam dosyć, zamiast opadu kopary zaliczyłem mega zawód.
Może jutro jak emocje opadną to jakoś mi przejdzie.
Co ciekawe na paczu 1.08 jest podobno ciut lepiej względem 1.04 ale jest też bardziej obraz rozmazany.
Chyba pozostaje czekać na fix .

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza

Dziś poszedłem na południe za questem od Talanah (btw, znów silna kobieta, a nawet dwie, no i facet-pizda) i trafiłem na mokradła nocą :obama:

Klimat gęsty jak cholera, dookoła pełno maszyn level 40+ i nawet na Normalu kupa w majtkach, jak mnie któraś zauważy.

W ogóle różnorodność miejscówek, dopracowanie biomów to jest wyższa szkoła jazdy i wzór dla innych open worldów.

Ogrom tego świata wręcz onieśmiela.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, messer88 napisał:

Misja z 

  Pokaż ukrytą zawartość

Bunkrem Faro 

Super, szkoda że go nie pokazali tylko.
 

No i trafił mi się upierdliwy bug, po scence poznikały oderwane części z maszyny. Nic poważnego no ale przy sidequescie bym załatwił inna sprawę a tak to będę musiał ubijać gdzie indziej. 

Pokazali z profilu ;]

Ale fakt, gra niestety jest za grzeczna, nie ma krwi, nie ma mutantów, nie ma brzydkich słów.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, messer88 napisał:

Misja z 

  Pokaż ukrytą zawartość

Bunkrem Faro 

No i trafił mi się upierdliwy bug, po scence poznikały oderwane części z maszyny. Nic poważnego no ale przy sidequescie bym załatwił inna sprawę a tak to będę musiał ubijać gdzie indziej. 

Tak samo mialem z oderwanymi cześciami maszyn w misji, zniknęły a maszyny po filmiku leżały w innym miejscu w ogóle.

 

Ogólnie, to odblokowałem latanie już:banderas: Zanosi się na końcówkę fabuły i jest mega tyle powiem, myślę że śmiało mogę wystawić 9+/10.

Edytowane przez aph
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...