Skocz do zawartości

Horizon II Forbidden West


Sylvan Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

4 godziny temu, Square napisał:

Da się wymaksować wszystkie drzewka i nawet mieć zapas, ja mam w tej chwili 11 punktów ekstra.

A za Arenę albo minigrę są punkty doświadczenia?

Bo skończyłem wszystko inne poza główną misją i jednym miejscem widokowym, a brakuje mi dużo punktów, z 20-30.

 

Zadanie łowieckie gdzie trzeba było zabić 3 raptory bronią mamuta prawie wywołało u mnie płacz z wściekłości, do momentu gdy po prostu

Spoiler

najpierw zniszczyłem raptory normalną bronią na jednego hita

 

Edytowane przez Rtooj
Odnośnik do komentarza

Panowie, jestem w jakoś ruinach z reliktem. Znalazłem klucz i m wprowadzić klucz, jedyne co znalazłem to zapiski "kod czerwonego zezwolenia"

@#G!

 

Skąd mam niby wiedzieć że to jest 1705?

 

Edit. No trzeba przeskrolowac w dół xD :facepalm:

 

Fajna gierka!

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza

:notbad:

 

Mam dopiero około 15h, ale nowe mechaniki, jak linka do wspinaczki, czy do wyrywania/przyciągania rzeczy sprawdzają się dobrze, to samo spadochron, fajne urozmaicenie gameplayu. System walki z maszynami był jednym z lepszych elementów w jedynce, tu zostało to jeszcze bardziej rozbudowane przez nowe, bardzo fajne techniki Alojki. 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Square napisał:

Skończ arenę i porównaj staty do 100% czy masz wszystkie misje i inne aktywności porobione. Był screen wrzucany wcześniej co się składa na 100%. A jak jeszcze ci będzie brakować to Napad.

 

Nigdzie nie mogę znaleźć w necie screena ze 100%, dodatkowo niektóre plansze chyba są przekłamane, raz gośc ma 84% i 6 kotłów, na innym gość na 99,34% i ma 4 kotły :D

Edytowane przez Rtooj
Odnośnik do komentarza

Miałem miesiąc przerwy od randkowania z Aloszką i wczoraj skończyłem główny wątek. 

Spoiler

No niestety, ten jest taki nijaki dla mnie. Za szybko to poprowadzone, Niewykorzystany potencjał postaci (Sylens zwłaszcza), brak trochę tej tajemniczości, jak odkrywało się elementy apokalipsy w jedynce. Tam to było lepiej zrobione. No i końcówka. Walka z bossami dupska nie urywała, podobnie jak sama zapowiedź nowego zagrożenia. Dziwne to było wszystko. Rozumiem, że nie chcieli robić niepotrzebnych aktywności aby przejść fabułę, ale serio- tą można by zamknać w półotwartych małych lokacjach (jak ta w prologu) i gra niewiele by na tym straciła. Wystarczy popatrzeć ile mapy nie zwiedzimy, jeśli tylko zrobimy główne zadania.  

 

 

Edytowane przez PiotrekP
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Square napisał:

Misje fabularne są przecież tak rozmieszczone, że odwiedzasz każdy inny fragment mapy, czy to góry, pustynię, lasy i inne.

Koledze chodziło o to, że po zakończeniu fabuły nadal masz spory kawałek mapy pod chmurką - pomimo okrycia wszystkich żyraf. Według mnie dobrze, bo nie musisz biegać w każdy zakątek żeby zobaczyć wszystko co gra ma najlepszego do zaoferowania.

 

Z resztą się zgadzam - za dużo unravelingu i twistów w ostatnich kilku(nastu) minutach gry. Jedynka to był ciągły, mały progres w kierunku finału. Dużo niewiadomych, wszystko było nowe (w końcu nowe ip, duh) i chętnie się odkrywało całe lore. Tutaj od początku prawie wszystko jest jasne kto, dokąd i po co zmierza. Jedynie pojawienie się i cała historia 

Spoiler

Zenitów

była tajemnicą. Ciekawe ale troszkę to za mało. Przepychanki Alojki i Sylensa w stylu "wiem ale nie powiem" były niskich lotów i bardziej irytowały niż zachęcały do brnięcia w nie, a że były częścią głównego wątku to pod koniec można było przewrócić oczami kilka razy. 

 

Tak czy inaczej, mocne 7,5/10 dla mnie i trójeczkę też biorę na premierę. 

Odnośnik do komentarza

Pierwsze 10h za mną i co mogę napisać – fanem 1 części nie byłem (nawet jej nie skońcyzłem), dlatego na dwójkę hypu w ogóle nie czułem. Odkupiłem konsolę, a że gra była w pakiecie, pomyślałem, że zrobię szybki benchmark i zgadzam się – nawet w 60 klatkach ze zjebanym AA gra prezentuje się fenomenalne! Podobnie zresztą jak świetna ścieżka dzwiękowa, muzyka i polski dubbing! No spodziewałem się tego, że GG po raz kolejny pokaże magię – nowe zróżnicowane obszary robią niesamowite wrażenie, świat jest wielki, do tego na każdym kroku natrafiamy na nowe atrakcje.

 

Sam gameplay też został mocno poprawiony, wraz z rozwojem postaci – mamy to całe mnóstwo pomniejszych nowinek w każdym aspekcie, ale to co jest najważniejsze – to sam zarys fabuły / postacie i misje poboczne, w końcu tak dobre, że nie chcemy niczego pominąć.

 

Gra mi się rewelacyjnie, włączyłem, by zobaczyć tylko efekty audiowizualne i wsiąkłem. Po ciężkim Eldenie tytuł wchodzi jak złoto. Kolejny system seler PS5. :notbad:

  • Plusik 5
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...