Skocz do zawartości

Horizon II Forbidden West


Sylvan Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

Grałem wczoraj godzinę i w trybie jakości obraz jest wręcz żyleta ale nawet z włączonym GMP rwie strasznie te 30 klatek. Póki co będę grał w 30 i zobaczę czy się przyzwyczaję. Ta gra nie ma konkurencji pod względem grafiki przecież. Szkoda tylkoz że przeskoki między generacjami nie robią już takiego wrażenia jak kiedyś. Co raz mniejszy ten postęp jeśli chodzi o grafikę.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 4,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 23.04.2022 o 21:34, balon napisał:

No mi właśnie chodziło czy trybie wydajności HFW jest gorzej jak w HZD. Widzę, że tak. THX

Chłopie kup sobie gierkę jak biały człowiek i oceń, nie słuchaj pierdolamento panienek, bo może tego nie zauważysz nawet.

 

Jasne jak ktoś siedzi i wytęża wzrok byleby dojrzeć to zawsze się coś znajdzie w każdej grze albo Ruski na YT wytłumaczy czego masz się czepiać.

 

Wytrzymales na switch to i tutaj korona z głowy nie spadnie.

Edytowane przez aph
  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Różnica w grafice między jakością jest OGROMNA. Widać ją gołym okiem. Grałem w trybie jakości, bo to aż żal nie oglądać tego w TAKIEJ jakości, tylko nie wiem o co chodzi, ale strasznie bolą mnie oczy i głowa podczas ruszania kamerą. Musiałem się przestawić w tryb wydajności i pod względem jakości grafiki to uważam, jest to poziom jedynki po patchu na next geny. Owszem jest dużo więcej roślinności, obiektów na ekranie, lepsze modele postaci, efekty, ale sama rozdzielczość tekstur w trybie jakości wygląda jak pierwszy horizon. No masakrycznie spada jakość. I oczywiście widzę też ten shimmering na roślinności ale mi to akurat najmniej przeszkadza. Bardziej mnie wkurza fakt, że jak już zobaczyłem jak to wygląda w trybie jakości to nie daje mi to spokoju i ciągle przełączam ale nie mogę wręcz grać, bo zaraz mnie oczy bolą. Nie mam takiego problemu grając w gry w 30fps bez next gen patcha, Spider-Mana w trybie jakości z RT czy na Switchu, ale w tym przypadku nie daje rady.

Edytowane przez WisnieR
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ciekawe, że akurat konkretna gra może tak męczyć oczy na tym samym tv a inne materiały już nie. Może to kwestia ustawień obrazu? Na zagranicznych forach rekomendują obniżyć brightness i highlights. Miałem kiedyś podobne doświadczenia ale z 3dsXL i nowo kupionym laptopem gamingowym. Dłuższe posiedzenia kończyły się nieprzyjemnie dla oczu ale jakoś z tym laptopem z czasem mi przeszło. Nie wiem z czego to wynikało, może parę lat na laptopach nie grałem i oczy musiały przywyknąć cholera wie.

Odnośnik do komentarza

Obniżyłem od razu ogólną jasność ustawiłem HDR pod 800 nitów pod mój, ale to nie pomogło. Z tego co wyczytałem, to winę może ponosić motion blurr, którego podobno nie da się wyłączyć i jest to zbugowane i mimo wyłączonego MB w opcjach i tak występuje. Jestem gotowy poświęcić 60fps dla jakości w tej grze (jak już pisałem jest żyleta w jakości jakiej jeszcze nie było) ale nie daje rady grać! Masakra, to jakiś mały techniczny bubel ten FW. Dziwne, że po tak techniecznie dobrze zrobioniej jedynce wyszło im tyle problemów w sequelu.

Odnośnik do komentarza

Sekcje platformowe xd.
Przecież to samograj jak assasin.
Gałka w bok i x i sama się łapie na auto aimie.

Gorzej jest przycelowac lub ogarnąć jak masz agresywne maszyny z każdej strony.
Weź tam zakręc kamera, odpal fokusa, przyceluj itd.
No w 30 kl dla mnie nie grywalne.

No i wtedy zostaje 60kl.
I grasz i jest spoko i widzisz że świat piękny, ze masa detali, że postarali się.
No ale niestety 1440p brak aa shimering.
Nawet na filmikach na enginie czesto to razi.
Oczywiście że grafika nie jest najważniejsza, przed chwilą grałem w eldena gdzie w 60 fps kepki a nawet cale krzaki nieraz wyskakują przed tobą.
I tu chciałem ten przepych tą żyletę, zwłaszcza że 1 robiła fhuj na tamte czasy.
Dziś mam 60h blisko platyny ale niestety graficznie mnie nie poczochralo, a już na pewno nie na to liczyłem.
Sama gra bez zastrzeżeń.


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Jest o tyle lepiej, że pod koniec jedynki został w końcu zaczęty ciekawy wątek apokalipsy i w 2-ce od razu się w niego wskakuje. Jak jest dalej nie wiem ale się dowiem. Do tego wydaje mi sie, że same scenki i dialogi są o wiele lepiej napisane. Postacie ruszają się bardziej realistycznie, mimika twarzy jest poprawiona, voice-acting angielki jest też na najwyższym poziomie.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 26.04.2022 o 12:19, Shen napisał:

Fabuła tak samo nijaka jak w jedynce? Tylko zajebiste walki z robotami mnie przy pierwszej czesci trzymały.

Fabuła w jedynce to majstersztyk w porównaniu do dwójki. Za to walki z robotami są lepsze niż w jedynce więc się wyrównuje i warto zagrać. Podczas napisów końcowych dociera do Ciebie, że jedynym motywem, który zaskakuje to są 

Spoiler

Zenici 

a pozostałe 90% fabuły to jest rozwinięcie już znanych motywów, które w żaden sposób nie zaskakują. 

Odnośnik do komentarza

Ja pewnie jestem gdzieś pod koniec, ale zamiast lecieć dalej to wykonuję wszystkie sidequesty, jakie mam w logu.
Do tego, od momentu jak wreszcie mam override na latawce to gierka jest dla mnie 10/10 - to jest po prostu niesamowite, jaki ten świat jest piękny :wub:
1807ba51a2937-screenshotUrl.thumb.jpg.f8c475ddb8d078d72fbb7b5b13b1fe1b.jpg

1807ba535e155-screenshotUrl.thumb.jpg.f85e775260e3125e3154e075d3053323.jpg

Przed chwilą wykonywałem jakiegoś zapychacza ze zbieraniem części do zbroi i miałem zadanie zapolować na szybkie Lancehorny (zalecane ścigać je jakimś wierzchowcem) i nawet nie wiedziałem, że to taka frajda jest nawalać łukiem z grzbietu "rumaka" :banderas:
1807ba57e2742-screenshotUrl.thumb.jpg.dad4ddd09d267a3b848bb546b802ec77.jpg

Gameplayowo to jest straszny sztos - walka z maszynami sprawia niesamowitą frajdę, a do tego eksploracja tego szczegółowego świata robi niesamowitą robotę (zwłaszcza teraz, gdy mamy zarówno lotnię, jak i pterodaktyle).

  • Plusik 8
Odnośnik do komentarza

O ile pierwsza część mnie wynudziła, podchodziłem do niej 4 razy i kończyłem ponad rok, tak druga od samego początku fabularnie sprawia, że chcę grać dalej i zobaczyć co sie wydarzy. Mam jakieś 12h. jestem po spotkaniu z "nowymi" postaciami i aż nie chciałem konsoli wyłączać ale rano trzeba wstać do roboty. O wiele lepiej niż te plemienne pierdolenie w jedynce przez 80% czasu gry.

Odnośnik do komentarza

Jezu tryb wydajności na monitorze 1440p wygląda FATALNIE, WTF? O_O chyba najgorzej spratolone 60fps jakie wdziałem kiedykolwiek w grach sony, nie gram w to w takim stanie, a w 30fps gra wyglada genialnie, zaraz podepne sobie monitor 1080p chyba. Kupiłem DMC:V także pierwsze to leci, moze do tego czasu naprawią ta fatalioze co jest w horioznie w trybie wydajnosci...

Edytowane przez iNETSTAR
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...