Skocz do zawartości

Horizon II Forbidden West


Sylvan Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dziś wpadła dłuższa sesja z Aloy i zdominowany pierwszy kocioł. Walczyłem z dwoma robotami wielkoszczęk ile oni łyknęli strzał to głowa mała, nie mam jeszcze amunicji czyściwoda więc zabawy z nimi było sporo. Trochę potykacza, strzał z kwasem i strzelanie w słabsze miejsca, ale w końcu padły.
Za mną pierwszy twist fabularny więc zrobiło się ciekawie :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 7.06.2023 o 13:38, Masamune napisał:

Potwierdzam. Nie wiem jaki masz TV, jeśli to LG, to gry z PS5 nie lubią się z ficzem "HDR tonemapping". Funkcja zwyczajnie chyba nie działa, jeśli przełączamy się na tryby obrazu pakowane w kontener 120hz. Zmienia się wyjściowy profil kolorów z RGB na te uboższe, w efekcie wszystko świeci słabiej. Lepiej w tym wypadku prezentuje się obraz z "HDR Tone Mapping" na off. 

 

Mam LG, czyli co lepiej grać bez HDR? sprawdzę...

edit: Już wiem, problemem był tryb 120hz, po wyłączeniu tej opcji w konsoli wygląda to teraz tak jak powinno.

Edytowane przez .:marioo:.
Odnośnik do komentarza

Ja ostatnio zacząłem całkiem od nowa i po ciężkich początkach na UH teraz już jest z górki jako tako. Kilka maszyn na raz jest dalej groźnych, ale ubija się je dużo szybciej, a i nie ma łatwych śmierci od byle ciosu.

 

Widzę też, że naprawili skalowanie w Terenach Łowieckich Pieśni Ziemi, bo da się je zrobić bez bonusów, a nie jak na początku, że nawet dopakowanym pod korek mogły przyjąć więcej niż jeden bezszelestny cios.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Na razie jestem na etapie

Spoiler

pójścia po trzy podrzędne funkcje Gai

ale sporo pobocznych robię i łuków myśliwskich mam chyba 4 rodzaje, ale nie ma wśród nich żadnego lepszego, wszystkie bardzo podobne mają parametry tylko jeden ze zwykłymi strzałami, jeden z lodem, jeden z kwasem i jeden z ogniem. Kwestia broni podobała mi się w jedynce jakoś bardziej. Każdy łuk miał 3 rodzaje strzał tylko się co raz lepsze zdobywało, teraz noszę 3 łuki myśliwskie, wyborowy, potykacz, łuk wojownika i wyrzutnię lin i żongluję nimi podczas walki :)

Odnośnik do komentarza

Fajnego buga miałem wczoraj, czyściłem obóz bandytów i pogoda szalała i pory dnia. Padał deszcz p[o chwili przestawał i dzień z nocą się zamieniał co chwilę :)

 

Rozkręciła się gierka fajnie walka jest nadal wymagająca, ale nie jestem na 2-3 strzały, mało strojów mam i broni, ale jacyś nowi handlarze się pojawiają więc może coś wpadnie.

 

Spoiler

jestem teraz po nawalance w chwili Kulrutu i nawet fajna walka, teraz trochę pobocznych i jazda dalej z fabułą :)

 

Odnośnik do komentarza

O widzisz nie wiedziałem. Mam jakąś jedną zbroją od jakiegoś czasu bardzo rzadką i ma na razie najlepsze parametry z tego co znalazłem i nie zmieniam. Potykacza też nie znalazłem lepszego  niż z początku gry, łuki też od jakiegoś czasu te same. Bo nic nowego nie wpada. Wydaje mi się, że jakoś więcej w jedynce tych broni było :)

Odnośnik do komentarza

Może się źle wyraziłem teraz chodzi mi o to, że danego typu z danymi strzałami nie ma ich dużo, od jakichś 10 godzin mam łuk myśliwski, ze strzałami zwykłymi i ogniowymi i od tego czasu nie znalazłem łuku żeby miał te parametry lepsze. Teraz mam jakieś 20 godzin gry ponad połowę mapy odkryte i znalazłem/kupiłem tylko dwa łuki, które miały ogniowe strzały i te najzwyklejsze. Nie znajduję po prostu nic lepszego od tego co mam i zaraz się okaże, że 2/3 gry przejdę z jednym łukiem i zbroją. Mam wrażenie, że w pierwszej części częściej się zmieniało sprzęt bo częściej wpadało coś lepszego.

 

Jeszcze tam nic nie wymieniłem bo przy ostatniej rozgrywce,po walkach z Regallą, dopiero mi kobieta powiedziała , że jest taka opcja więc może tam coś mi się przytrafi fajnego.

 

To nie narzekanie tylko taki przytyk bo ogólnie gra mi się świetnie :)

Odnośnik do komentarza

No jak koniecznie chcesz mieć na łuku myśliwskim zwykle strzały i ogniste to może być problem. Polecam jednak zmienić na taki co ma zaawansowane strzały myśliwskie, np.właśnie ten za medale z Terenów.

W HZD miałeś jeden łuk myśliwski w trzech różnych rzadkościach, tutaj trzeba bardziej pokombinować.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...