Skocz do zawartości

Horizon II Forbidden West


Sylvan Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

8.4 mln egzemplarzy w rok to jest teraz słaby wynik? Każdy developer na świecie (oprócz Rockstar) był by zadowolony z wyniku powyżej 4mln w rok, kiedy to gra trzyma jeszcze cenę a nie jest do wyrwania za 10$. Nawet jeśli 1/3 z tego to są bundle z PS5 to nadal jest genialny wynik. A aktywnych użytkowników miesięcznie jest mw 110mln (odliczając konsole które mają parę kont to pewnie jest coś koło 80mln potencjalnych klientów) a nie 140.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 4,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No i wspomnieli o tym, że o wiele więcej osób zagrało niż kupiło. HZD sprzedało 10 milionów jakoś w dwa lata chyba, na nowe IP zajebisty wynik. HFW z tego co były jakieś ploty kiedyś tam, to więcej się sprzedało na PS5, ale ile w tym prawdy?

Jasne, możemy napisać, że wszystkich PS4 + PS5 jest 150 milionów, ale ile z tego jest aktywnych? Niektórzy od premiery PS4 kupili Pro, a potem PS5 (a niektórzy pewnie więcej niż jedną sztukę).

Odnośnik do komentarza

Wynik bardzo dobry, multiplatformy wychodzące na wszystkie sprzęty jak Deus Ex czy Tomb raider sprzedają się w paru milionach i wydawcy chcieli by je zaorać. Aż niedawno sprzedali te studia. Szkoda tylko, że Guerilla będzie się kisić całą generację w tym uniwersum, szkoda po prostu ich umiejętności. Mi się nie chce już grać w trójkę, dwie gry i dwa dodatki by wystarczyły żeby zobaczyć w tym świecie wszystko. Taki Returnal zostawił niedosyt i nie dostanie pewnie kontynuacji. Wstyd Sony. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Pure Bladestone napisał:

Taki Returnal zostawił niedosyt i nie dostanie pewnie kontynuacji. Wstyd Sony. 

Returnal nie dostanie kontynuacji, bo został skrojony pod bycie pojedynczym tytułem, a nie dlatego, że się "słabo" sprzedał. Dwójka nie bardzo nawet ma sens, także niech HMQ robi coś nowego jak do tej pory.

 

A jeszcze odnośnie sprzedaży pozostałych gier Sony.

Odnośnik do komentarza

Ile gier Nintendo ma taką sprzedaż? Z gier dla dorosłych Xenoblade 3 - 1.6 mln, Fire Emblemy  ok. 4 mln. Z poważniejszych gier nie dla dzieci to jedynie Zelda ma 30 mln. Mariany Karty, Pokay i inne takie Animal Crossingi to kupuje się dla dzieci. 

 

Do tego gry od Nintendo na premierę są tańsze, choć później niż nigdy nie tanieją xD. 

 

Powyżej 30 mln dla serii tak świeżej to nie jest dobry wynik, to jest fenomenalny wynik. 

  • beka z typa 2
Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, KrYcHu_89 said:

Ile gier Nintendo ma taką sprzedaż? Z gier dla dorosłych Xenoblade 3 - 1.6 mln, Fire Emblemy  ok. 4 mln. Z poważniejszych gier nie dla dzieci to jedynie Zelda ma 30 mln. Mariany Karty, Pokay i inne takie Animal Crossingi to kupuje się dla dzieci. 

 

Do tego gry od Nintendo na premierę są tańsze, choć później niż nigdy nie tanieją xD. 

 

Powyżej 30 mln dla serii tak świeżej to nie jest dobry wynik, to jest fenomenalny wynik. 

 

To nawet zabawne. I słodkie. Takie myślenie polaczkowe prosto z czasów Pegasusa :)

Odnośnik do komentarza

Kiedyś widziałem film gdzie chyba goście z Naughty Dog tłumaczyli dlaczego pocałunki czy przytulanie to koszmar. Głównie chodzi o to, że ludzki mózg jest na takie okazywanie uczuć bardzo wyczulony i od razu wychwyci fałsz. W The Last of Us 2 pocałunki wygladaja lepiej niż w jakiejkolwiek innej grze, a przecież do pełnego realizmu im daleko. Nie wiem czy jest to w ogóle do ogarnięcia

Odnośnik do komentarza

Skończyłem FW i z jednej strony gra jest powalająca i nie mogłem się oderwać, z drugiej ma takie babole, że jasny <pipipi> :kekw:  Fabuła, choć bardzo podeszła mi w założeniach, wypadła totalnie miałko przez te wszystkie nijakie, płaskie, pozbawione jakiejkolwiek charyzmy postacie. No strasznie to wszystkie było odegrane, tak sztucznie i teatralnie, że zero emocji. Do tego muzyka, ło boże, zazwyczaj z dupy totalnie, nie pasująca do niczego, co działo się na ekranie. Jak ją wyłączyłem, to od razu przyjemniej się zrobiło - szkoda tylko, że dopiero już po rozpoczęciu dlc :reggie:  

 

Ano właśnie, bo jest to jednocześnie chyba pierwsza gra, której dlc zacząłem od razu po przejściu. A wszystko to za sprawą cudownego, unikatowego settingu i rozgrywki, wzbudzających we mnie zachwyt maszyn, oraz poziomu trudności Super Trudny (grając od zera), którym jedynka mnie urzekła, więc tu też liczę, że dowiezie.

 

No i wszystko byłoby pięknie ładnie, gdyby nie to, że i tak plany na dalsze granie wuj strzelił - kupiłem Switcha, Zeldę i do zo Horizon za dwa miesiące :kekyayaya: 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Brolin napisał:

Skończyłem FW i z jednej strony gra jest powalająca i nie mogłem się oderwać, z drugiej ma takie babole, że jasny <pipipi> :kekw:  Fabuła, choć bardzo podeszła mi w założeniach, wypadła totalnie miałko przez te wszystkie nijakie, płaskie, pozbawione jakiejkolwiek charyzmy postacie. No strasznie to wszystkie było odegrane, tak sztucznie i teatralnie, że zero emocji. Do tego muzyka, ło boże, zazwyczaj z dupy totalnie, nie pasująca do niczego, co działo się na ekranie. Jak ją wyłączyłem, to od razu przyjemniej się zrobiło - szkoda tylko, że dopiero już po rozpoczęciu dlc :reggie:  

 

Ano właśnie, bo jest to jednocześnie chyba pierwsza gra, której dlc zacząłem od razu po przejściu. A wszystko to za sprawą cudownego, unikatowego settingu i rozgrywki, wzbudzających we mnie zachwyt maszyn, oraz poziomu trudności Super Trudny (grając od zera), którym jedynka mnie urzekła, więc tu też liczę, że dowiezie.

 

No i wszystko byłoby pięknie ładnie, gdyby nie to, że i tak plany na dalsze granie wuj strzelił - kupiłem Switcha, Zeldę i do zo Horizon za dwa miesiące :kekyayaya: 

Nie wiem czy wrocisz tak ochoczo, zelda ma to do siebie że ośmiesza inne openworldy i ja po zeldzie botw 1,5 roku nie ruszalem nic.

  • beka z typa 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...