Skocz do zawartości

PSX Extreme 275


Rekomendowane odpowiedzi

Zapowiada się spoko, trochę już poczytałem (Cyberpunk, TloU2- tu myślę, że ciekawszą lekturą będzie zgrentgen za miesiąc)

 

Kurde nawet nie zwróciłem uwagi, że są dwie okładki, ot wziąłem numer ze stoiska bez większego rozkminiania, jak się okazało, trafiłem na zdecydowanie gorszy (ta morda z lewej strony xd), drugi wariant, ale trudno. 

Odnośnik do komentarza

Najlepiej wypieprzyć oceny z recenzji. Od dawna "głośne tytuły AAA" są oceniane od minimum 8/10 :) Oczywiście co jakiś czas znajdą się wyjątki. Niestety część recenzentów (nie tylko PE mam na myśli) reaguje bardzo emocjonalnie jeśli chodzi o "głośne tytuły AAA"/ich ulubione serie. Jasne recenzent też człowiek, ale mimo wszystko fajnie by było gdyby bardziej krytycznym "okiem" oceniali długo wyczekiwane gry. Dlatego mam nadzieje że ZGRENTGEN będzie się rozrastał. Mam na myśli np; 2 gry w numerze.

Odnośnik do komentarza

Ja też myślałem, tak jakoś z automatu jak słyszę że gazetki to widzę Bajtka, SS i ŚGK ;) Ale bardzo mnie cieszy że to tekst o zagranicznych gdyż słabo znam temat, a nasze polskie dość dobrze omówiono w ostatnich latach.

 

Recka TLOU2 mnie rozczarowała, liczyłem na mięsisty, rzeźnicki tekst, a dostałem chłodne ogólniki. Albo Butch się starzeje, albo Sony narzuciło restrykcje. Tyle że to nie jest recka przedpremierowa. No nic, bardzo liczę na Zgrentgen o TLOU2.

 

Teraz biorę się za materiały o Cyberpunku i Dying Light. Ogólnie bardzo ciekawy numer. Jeszcze na koniec pochwalę kącik Myszaqa, dzięki niemu poznałem kilka fajnych horrorów o których nie miałem pojęcia.

 

PS: Kurde, wszędzie ta ciemna okładka, nie tak miało być, nie tak :) 

 

PS2: Przesuńcie wstępniak w lewo! Od kilku numerów brakuje prawego marginesu i można przez przypadek urwać okładkę!

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Wojtas1986 napisał:

Właśnie przechodzę mały remoncik na chacie i wpadł mi w ręce randomowy stary numer szmatławca , jprdl jaki ten papier w nowych numerach to (pipi) obesrane to ja nie wie.

Do dobrego się człowiek przyzwyczaja ale i do złego jak widać też.

 

Ja akurat lubię obecny papier. Jest taki dość miękki i lekki, przez co wygodnie sie Szmatlawca trzyma. Ale fakt, ze walorów kolekcjonerskich przez to nie ma, bo po intensywnej lekturze wygląda mizernie. :D

Odnośnik do komentarza

Ciekawe skąd te wnioski redaktora że horizon 2 wyjdzie na premierę ps5 xD  

 

Sam numer naprawdę spoko. Przeczytałem już większość felietonów i bardzo mi sie podobał szczególnie Walkiewicza. Sobek w dziale filmowym widzę spore wykopaliska robi. Jak nie ma pomysłu mogę kilka dobrych rzeczy polecić :D. Artykuł o prasie growej bardzo ciekawy. Nie wiem czemu niektórzy mają ból tyłka o recenzje the last of us 2. Ja tam wolę jak recenzuje to osoba co darzy daną serie uczuciem. I tak recenzje są subiektywne i nikt tego nie zmieni. A czasem jak gra jest zła to fan lepiej wytknie problemy z nią niż osoba nie obeznana z wcześniejszymi grami. A że the last of us 2 to gra bardzo dobra to i ocena wysoka. :)

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, blantman napisał:

I tak recenzje są subiektywne i nikt tego nie zmieni

 

2020 i ludzie dalej nie kumają, że recenzja powinna być rzetelna. Jak autorowi brakuje rzetelności przez klapy na oczach czy z miłości do serii, to nie powinien danego tytułu recenzować. I nie mówię tu o przypadku TLoU tylko ogólnie. 

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza
W dniu 10.07.2020 o 12:01, number_nine napisał:

 

2020 i ludzie dalej nie kumają, że recenzja powinna być rzetelna. Jak autorowi brakuje rzetelności przez klapy na oczach czy z miłości do serii, to nie powinien danego tytułu recenzować. I nie mówię tu o przypadku TLoU tylko ogólnie. 

Dokładnie :) Szczególnie jest to widoczne w "głośnych"/wyczekiwanych tytułach. I co "najlepsze" dotyczy to redaktorów którzy już kilkanaście lat piszą recenzje. Nie tylko PE mam na myśli. Czasami "łapię się za głowę" gdy recenzent nic nie wspomina o problemach technicznych gry, np; słaby frame rate/długie loadingi i wlepia 9/10 bo gra ma cudowną fabułę/system itp. Albo czasem coś wspomni, ale i tak ocena jest skrajnie wysoka. Świetnym przykładem są recenzje Dark Souls i Tekken 7. Gry które pod względem "technicznym" są max przeciętne dostają skrajnie wysokie oceny 9/10 lub 10/10). 

Edytowane przez Alastor84
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.