Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, SnoD napisał:

Pojeździłem sobie trochę rywali i swobodne wyścigi. Dla mnie miazga jeśli chodzi o wrażenia z jazdy.

 

Jestem pod dużym wrażeniem różnego rodzaju efektów, tego jak otoczenie reaguje ze światłem albo ustawcie sobie wyścig nad ranem z mgłą o zmiennej gęstości, jak to wpływa dynamicznie na warunki wyścigu i widoczność:banderas:

 

Ścigając się na Hakonen w trakcie burzy zauważyłem, że światło odbijające się od elementów otoczenia nie tylko odbija się w mokrej nawierzchni, ale też w samej wodzie wydobywającej się spod kół, np. przejeżdżając obok kwiatów wiśni mamy różową poświatę w wodzie wylatującej spod kół.

 

Z minusów, to czasem zdąży się jakiś bug z migoczącym oświetleniem.

 

Jeżeli chodzi o karierę, to moim zdaniem powinny poza treningiem być jeszcze kwalifikacje do każdego wyścigu.

 

Dla mnie największą wadą gry, taką której nie da się wyeliminować aktualizacjami, jest brak trójwymiarowych kałuż z FM7. Dla mnie to jest spory krok wstecz jeśli chodzi o wyścigi w deszczu.

Gra jest piękna, poza samochodami. Tylko tam coś nie gra :dunno:

Autka w Fh5 > FM 

Odnośnik do komentarza

To ja się wysikam pod wiatr. 

Nie wiem co potem, ale na teraz sam początek i mnie nie zachwyciło. O ile pamiętam, to dałem wydajność. Zrobiłem początek kariery- tutorial taki i pierwsze wyścigi. 

Te treningi przed wyścigiem będą cały czas? Takie dodatkowe bonusy, ale zacznę to omijać. 

Nie mam feelingu ogólnego, nie ma chemii między nami. O dziwo lepiej czuję klimat motosportu w GT7 niż tu. A zawsze miałem odwrotnie. 

Do 4 było spoko i na GT nie spojrzałem. 5 już nie siadła jak dawniej, poprzedniczkę 7 odpuściłem bardzo szybko. 

Tu sobie pogram, ale nie wchodząc w niuanse, to ja nie czuję tej gry. 

Graficznie mnie nie rozjechało, jak na tyle lat i na XSX, to średnio. Ale dam inne ustawienie i sobie pooglądam. Gry nie skreślam, ale nie mam efektu WOW ani zachwytu jak reszta tutaj. Fizyki i prowadzenia aut nie opisuje, bo to już wszyscy dodali swoje wrażenia. Nie ma się co tu rozpisywać, bo  Turn10 tu zawsze dawał radę. 

 

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, KrYcHu_89 napisał:

Nasuwa się pytanie, w czym ta gra jest lepsza niż Forza 7 czy GT7? Bo chyba w niczym? Jeżeli to nie jest zawód, to nie wiem co nim jest. 

 

GT7 to symulator kartonu po mleku z bardzo słabym feelingiem jazdy, sterylność bije od tego na kilometr, typowa gra, w której jeździsz po to żeby zaliczać jakieś tam wyścigi itd., a samo ściganie to obowiązek, żeby "zaliczać" grę. Z Forzą jest zupełnie odwrotnie, tu samo ściganie jest na pierwszym miejscu.

Poza tym Forza ma lepszą grafikę, dźwięk, warunki na torze (dynamiczne pory dnia i pogoda na każdym torze), fizykę zderzeń. No i poczucie prędkości jest o niebo lepsze niż w GT.

GT 7 to piękną otoczka i mocno średnie ściganie, Forza mocno średnia otoczka i piękne ściganie.

Edytowane przez tjery
  • Plusik 2
  • Lubię! 1
  • beka z typa 2
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Z wrażeń na szybko to grafika na Xbox X jest brzydka, szczególnie w południe. Modele samochodów to żart, taka Forza 4 bez przesady. Drzewa, trawa, publiczność... I te reflektory rodem z Xbox 360 :facepalm: Sprawdziłem wszystkie ustawienia graficzne, zostawiam drugi od góry. Dźwięk super, muza w menu zarąbista. Na ten moment mam jedno pytanie: dlaczego noe działają wycieraczki?

Odnośnik do komentarza

Chyba jest jakiś bug z levelowaniem kierowcy. Grałem sobie karierę i miałem nabity 50, potem odpaliłem kilka kółek w trybie wolnej gry do forumkowej ligi i licznik mi się wyzerował xD. 

 

Jeszcze co do tej grafy, to rzeczywiście w wielu aspektach jest krok w tył. Wczoraj jeszcze zwróciłem uwagę na zmianę tych modeli felg... ustawiłem kamerę tak by pokazywała bok auta i to jest jakiś żart... felga z ładnej błyszczącej 3d zmienia się po prostu w czarny kołpak :dunno:

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, Michał102 said:

Jeszcze co do tej grafy, to rzeczywiście w wielu aspektach jest krok w tył. Wczoraj jeszcze zwróciłem uwagę na zmianę tych modeli felg... ustawiłem kamerę tak by pokazywała bok auta i to jest jakiś żart... felga z ładnej błyszczącej 3d zmienia się po prostu w czarny kołpak :dunno:

 

Wieszczyłem to po pierwszym pokazie i się niestety sprawdziło, pół biedy, że to dzieje się na aucie gracza, ale tak chamsko wali w ryj np przy wyjeździe z boksu czy na autach przeciwników, że wstyd naprawdę, to przechodziło na X360 ale litości ile można.

Odnośnik do komentarza

Po ograniu tych kilkunastu godzin też sywierdzam, że gra wymaga jeszcze wiele pracy i premiera powinna się przesunąć o dobry rok. 

Dobre są tylko fizyka, model jazdy i odwzorowanie torów. Cała reszta leży i kwiczy i wygląda to jak jakaś beta wersja. 

Jestem ciekaw czy będą coś poprawiać, czy to już tak zostanie i będą wrzucać ino nowe tory i samochody. Animacja kierownicy to też niezła beka w porownaniu nawet do GT7, o grach typu ACC nawet nie wspominając. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...