Skocz do zawartości

Call of Duty Black Ops: Cold War


Hubert249

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Elitesse napisał:

Gra nie ma smart delivry na XSX? Widzę promkę w euro ale gdzieś poczytałem, że kupując na xbox one nie dostanę nextgenowej wersji tylko gra odpali się we wstecznej kompatybilności. Słabo kiedy gra w promce kosztuje 179 zł, a wersja na next gena 329 zł, co tam jest nextgenowego?!

To Activision.  Jest wersja zykla i cross gen bundle z teoretycznie lepszą grafiką na XSX/ PS5. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Elitesse napisał:

Korzystałeś z tej przyjemności? Widać, że było warto? ;)

Nie korzystałem, sprawdziłem z ciekawości ;)

 

Ja zakupiłem od razu w pudełku wersję na PS5. W lutym udało mi się wyrwać na promocji za 240zł. Także, nie mam porównania między wersją PS4 a PS5.

 

Powiem tyle, że w multi i tak się wyłącza te wszystkie bajery (raytracing, haptic, etc.), bo raz, że przeszkadza, a dwa fpsy lecą w dół.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, BEBZ napisał:

Nie korzystałem, sprawdziłem z ciekawości ;)

 

Ja zakupiłem od razu w pudełku wersję na PS5. W lutym udało mi się wyrwać na promocji za 240zł. Także, nie mam porównania między wersją PS4 a PS5.

 

Powiem tyle, że w multi i tak się wyłącza te wszystkie bajery (raytracing, haptic, etc.), bo raz, że przeszkadza, a dwa fpsy lecą w dół.

 

Dzięki za info. W takim układzie myślę, że nie warto dopłacać do tych bajerów skoro i tak lepiej je wyłączyć na multi ;)

Odnośnik do komentarza
W dniu 21.04.2021 o 20:47, Elitesse napisał:

 

Dzięki za info. W takim układzie myślę, że nie warto dopłacać do tych bajerów skoro i tak lepiej je wyłączyć na multi ;)

Jeżeli masz monitor/ekran zdolny wyświetlić 4k@120Hz bądź nawet 1080@120Hz (wystarczy matryca 100Hz), to warto dopłacić. Zyskujesz 2x więcej klatek i co najważniejsze dwa razy mniejszy input lag. Różnicę poczujesz tylko raz, w momencie przejścia na 120Hz wszystko będzie bardziej responsywne, po kilku godzinach przyzwyczaisz się ale na 60klatach już nie będziesz chciał grać :D

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, KrwawaRyba napisał:

Jeżeli masz monitor/ekran zdolny wyświetlić 4k@120Hz bądź nawet 1080@120Hz (wystarczy matryca 100Hz), to warto dopłacić. Zyskujesz 2x więcej klatek i co najważniejsze dwa razy mniejszy input lag. Różnicę poczujesz tylko raz, w momencie przejścia na 120Hz wszystko będzie bardziej responsywne, po kilku godzinach przyzwyczaisz się ale na 60klatach już nie będziesz chciał grać :D

 

Mam Samsung QLED QE65Q70RAT, który z tego co widzę może wyświetlić 4k i ma coś takiego "Optymalizacja ruchu / Częstotliwość odświeżania - / 100 Hz / 120 Hz". Teoretycznie by pykło jednak TV ma HDMI 2.0. więc chyba nie uda się przesłać 4K ze 120 klatkami na sekundę. Skorzystam z darmowego tygodnia i sprawdzę jak to będzie u mnie wyglądać. W moim przypadku nie zależy mi tak bardzo na multi jak na singlu, którego akurat w darmowym tygodniu nie widzę. Jest za to tryb zombi :)Będzie to dobry test dla TV i tego czy warto dopłacić więcej do wersji na nextgeny. A teraz też gdzieś mi mignęła jakaś promocja :) 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Ken Adams napisał:

Dzięki za cynk o darmowym tygodniu. Activision nas rozpieszcza w tym roku, nawet ps plus nie jest wymagany. Pierwsza odsłona CoD w której dobiję pełny prestiż 55, nie kupując jej.

Zgadn8j czemu tak się dzieje xD nie przypominam sobie, żeby MW miało jakieś darmowe tygodnie. Tylko weekendy i to może ze 3. Mamy kwiecień a to trzeci darmowy tydzień CW.  

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Elitesse napisał:

 

Mam Samsung QLED QE65Q70RAT, który z tego co widzę może wyświetlić 4k i ma coś takiego "Optymalizacja ruchu / Częstotliwość odświeżania - / 100 Hz / 120 Hz". Teoretycznie by pykło jednak TV ma HDMI 2.0. więc chyba nie uda się przesłać 4K ze 120 klatkami na sekundę. Skorzystam z darmowego tygodnia i sprawdzę jak to będzie u mnie wyglądać. W moim przypadku nie zależy mi tak bardzo na multi jak na singlu, którego akurat w darmowym tygodniu nie widzę. Jest za to tryb zombi :)Będzie to dobry test dla TV i tego czy warto dopłacić więcej do wersji na nextgeny. A teraz też gdzieś mi mignęła jakaś promocja :) 

Jeżeli zależy Ci na singlu, to moim zdaniem warto, masz Ray Tracing i inne bajery graficzne. Gra na singlu wygląda świetnie, co do działania hmm nie wiem jak jest teraz ale ja gdy przechodziłem w styczniu to naliczyłem co najmniej 20 crashy a na ostatniej misji musiałem wyłączyć RT i 4k bo non stop się wysypywało.

 

Twój TV ma matrycę 100Hz dasz radę odpalić 1080@120Hz moim zdaniem do multi lepsze niż 4K@60Hz (nie masz HDMI 2.1 więc 4k@120 nie przejdzie).

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, KrwawaRyba napisał:

Jeżeli zależy Ci na singlu, to moim zdaniem warto, masz Ray Tracing i inne bajery graficzne. Gra na singlu wygląda świetnie, co do działania hmm nie wiem jak jest teraz ale ja gdy przechodziłem w styczniu to naliczyłem co najmniej 20 crashy a na ostatniej misji musiałem wyłączyć RT i 4k bo non stop się wysypywało.

 

Twój TV ma matrycę 100Hz dasz radę odpalić 1080@120Hz moim zdaniem do multi lepsze niż 4K@60Hz (nie masz HDMI 2.1 więc 4k@120 nie przejdzie).

 

Zacząłem grać jak jeszcze wszystko się nie zainstalowało do końca przez co nie mogłem włączyć RT ani 120 klatek. Pierwsze wrażenia odnośnie grafiki w zombi były słabe. Nie widziałem tam żadnych graficznych fajerwerków ale to może kwestia tego, że nie wgrały się wtedy jeszcze wszystkie tekstury w wyższej rozdzielczości. Nie wiem. Grało mi się jednak wyśmienicie :) Jak dla mnie zmiany w tym trybie wyszły na plus - głównie duży świat i zadania jakie należy wykonywać. Sprawdziłem też tradycyjny tryb multi i też było spoko. Słaby w to jestem ale grało się przyjemnie. Fajnie, że postępy mojej postaci zaciągnęły się z Call of Duty WW2. Nie musiałem startować od zera. Lecę zaraz jeszcze trochę postrzelać. 

Odnośnik do komentarza

Jest spoko całkiem, da się pograć a te mapy nowe jak Yamantau i Diesel całkiem przyjemne. Ogólnie mapki w tej grze myślę że się udały, nie ma chyba żadnej wybitnie złej (poza Nuketown na którego bym kloca postawił).

 

Dupy nie urywa oczywiście bo gunplay i gameplay jak był daleko za MW tak jest i nadal, przez co nie ma syndromu jeszcze jednego meczu i tak naprawdę po godzince i paru meczach nie mam ochoty w to więcej grać.

Odnośnik do komentarza

Ja nie mam konkretnego porównania ale u mnie wprost przeciwnie. Na początku myślałem, że sprawdzę tylko jak to wygląda i wrócę na Cuszimę, a jednak gra mnie pochłonęła. Grałem prawie cały dzień z małą przerwą na demo residenta ;) Wczoraj wieczorem chciałem zagrać szybko ostatni meczyk w zombie i iść spać. Pech chciał, że trafiłem na dwóch ogarniętych gości z jakiegoś klanu, którzy nie chcieli tak szybko skończyć zabawy. Przedłużyło mi się o 1,5h :D Szkoda było mi rezygnować w trakcie rozgrywki i stracić punktów więc kilka razy teleportowaliśmy się do nowych lokacji. Chyba przy 5 poziomie trudności zgodzili się aby odlecieć z mapy. Trochę fantów wpadło. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Panowie powiedzcie mam wer. na zwykłego ONE (pudełko z płytą). Chociaż na okładce jest podane XBOX ONE - XBOX SERIES 4K i to mnie zmyliło... 

Kupiłem ją przez pomyłkę, a konsole mam XSX. 

Dociaglem jakiegoś patcha za 39.99 niby który miał poprawić mi ta wersję do wersji multigeneracyjnej ale dalej lipa... 

Da się jeszcze dokupić jakiś dodatek by mieć wersję pełno nextgenową z opcją włączenia wyłączenia RT, czy tylko kupno nowego pudełka z płytą na wersję XSX? 

Edytowane przez maxoffe
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, maxoffe napisał:

Panowie powiedzcie mam wer. na zwykłego ONE (pudełko z płytą). 

Kupiłem ją przez pomyłkę, a konsole mam XSX. 

Dociaglem jakiegoś patcha za 39.99 niby który miał poprawić mi ta wersję do wersji nextgenowej ale dalej lipa... 

Da się jeszcze dokupić jakiś dodatek by mieć wersję pełno nextgenową czy tylko kupno nowego pudełka z płytą na wersję XSX? 

Po czym wnioskujesz, że lipa? Wejdź do opcji w grze, ostatnia zakładka licząc od lewej, znajdziesz tam info o zainstalowanych dodatkach. 

Możesz również najechać na kafelek z grą, wcisnąć menu i wybrać opcję zainstawane elementy czy jakoś tak. 

Musisz dociągnąć tekstury wysokiej rozdzielczości. 

Ewentualnie wywal wszystko, zainstaluj Cold War Cross Gen przez aplikację Xbox, potem wrzuć płytę z grą i powinno hulać. Z tego co pamiętam CW SX zajmuje 180GB XO jakieś 120GB. 

Odnośnik do komentarza

Wqrwilem się i zamieniłem wersję na wer. dla Xbox Series i już ściągam właściwy content dla tej wersji. 

Teraz będzie już OK. 

A z tamtą poprzednia nic nie dało się zrobić... 

Odinstalowałem i sciąglem jeszcze raz i dalej była lipa. 

Po włożeniu tamtej płyty pliki same się pobierały dla tej wersji i nie można było nic zmienić ani wybrać innego. 

Mimo patcha który miał niby ulepszyć do wersji na Xbox Series. 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 15.05.2021 o 12:01, maxoffe napisał:

Wqrwilem się i zamieniłem wersję na wer. dla Xbox Series i już ściągam właściwy content dla tej wersji. 

Teraz będzie już OK. 

A z tamtą poprzednia nic nie dało się zrobić... 

Odinstalowałem i sciąglem jeszcze raz i dalej była lipa. 

Po włożeniu tamtej płyty pliki same się pobierały dla tej wersji i nie można było nic zmienić ani wybrać innego. 

Mimo patcha który miał niby ulepszyć do wersji na Xbox Series. 

 

 

Widzisz jakąś dużą różnicę pomiędzy tymi wersjami? Ja ciągle się waham czy dopłacać do wersji na XSX. W multi chyba te bajery nie są potrzebne, a nawet lepiej je wyłączyć. Jak grałem w zabawę z zombie na darmowym tygodniu to grafika jakoś specjalnie nie powalała. Jest sens dopłacać do kilku bajerów w singlu?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...