Skocz do zawartości

Gumy do cwiczen


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

Właśnie zakupiłem swoją pierwszą gumę (wiem jak brzmi hehe) i korva jego mac - na siłowni nie byłem od marca i chyba nie wrócę na zimę dzięki temu sprzetowi. Na razie powoli, kombinuje z cwiczeniami, ale juz zerkam na zestawy dla pro zeby miec z glowy wybory i kupic za 3 stowki to co mi bedzie potrzebne do dobrej formy.

Jakieś opinie? Ktoś ćwiczy? Jedyne czego się obawiam to rozciagniecie- nadal nie ufam. Na razie jadę na gumie z deca do 25kg i 15kg i trochę strach w oczach że niby to ma możliwość rozciągania 300% przy 2m dawaloby to 6m także zobaczymy czy nie zgine.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W czasie gdy pozamykali nam siłownie, trenowałem tylko na gumach. W sumie był to taki zestaw 6 sztuk o maksymalnych oporach:

 

1 x 5kg

1 x 15kg

1 x 29kg

2 x 38kg

1 x 56kg

 

Kupiłem to dosłownie na moment przed tym zanim zrobił się totalny syf, więc cena była dość rozsądna, a później przebitka po 200 procent z tego co widziałem w ofertach (a i tak schodziły). 

 

Same trening bardzo spoko. Podzieliłem sobie całość na układ góra/dół, 4 trening w tygodniu. Można z tym wyczniać straszne cuda i w sumie wchodzi bardzo ładnie, a jedynym problemem (dla mnie) był średnio wygodny chwyt (gumy po prostu wżynały się w dłoń przy dużym oporze). Spoko jest to że można je składać w pół jeszcze mocniej utrudniając sobie zabawę lub - jeszcze lepiej - sumować, tzn dajesz kilka sztuk na raz i jazda, robią się z tego naprawdę solidne "ciężary". Trenowałem tak przez cały lockdown i w sumie wrażenia bardzo OK. Na necie masz ogromny przekrój filmów prezentujących patenty na ich zastosowanie, konkretnie ćwiczenia itp. Da się z tym zrobić wszystko, dosłownie. I to całkiem ostro mówiąc szczerze.

 

Co by jednak nie powiedzieć, nadal jestem zdania, że troszkę nijak ma się to do treningu z ciężarami, ale można fajnie szlifować czucie mięśniowe, utrzymywać napięcie, zwracać uwagę na fazę negatywną itp. Jeśli robisz sobie przerwę od siłki na jakiś czas, to gumy będą tu zdecydowanie dobrym pomysłem. 

 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Te moje sztuki nie do zdarcia, serio. Przed zakupem oglądałem jakieś testy w których kolesie podpinali auto tymi gumami i sprawdzali jak daleko da się odedjechać zanim strzeli. Napięcie jak w dobrym horrorze ;)

 

Też się o to bałem początkowo, że guma puścić i dostanę mega liścia na twarz, ale nic podobnego się się stało. Powiem więcej, gumy wyglądają jak nowe, a możesz mi wierzyć że ostro je katowałem (chociażby przy wiosłowaniu czy martwych ciągach). Lekko obsrała się tylko ta najcieńsza (coś podobnego jak u Ciebie), ale to akurat wina tego, że żona zaczepiała ją o dość poszarpaną krawędź metalowej barierki. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Shen napisał:

Mam gumy thorna już od dłuszego czasu i nic sie z nimi nie dzieje. Tanie (pipi) noname pekają szybko, na mojej siłowni takie kupuja, strach uzywac, zeby ci w ryja nie strzelilo, wiec nosze swoje.

Kupiłem w deca, myślałem że będą spoko. Chuj, idę jutro do nich na reklamację, ciekawe czy przyjmą czy będą chcieli mnie wydymac.

 

A Ty Amer jakiej firmy masz?

Odnośnik do komentarza

Wszystko od jednego producenta - HMS. 

Pamiętam że strasznie się męczyłem z myślami czy warto dać za nie tyle kasy, ale z perspektywy czasu widzę że tak. Nie wiem jak obecnie z dostępnością i cenami, ale tak jak pisałem - gdy płaciłem było "sporo, ale do przeżycia", a chwilę później (gdy już wszyscy ćwiczyli w domach) poszła przebitka level master i za zestaw typu 4 gumy płaciło się kilkaset zł. 

 

Tutaj znalazłem coś takiego np,  ale zakładam, że wciąż jest tego całkiem sporo. 

 

https://allegro.pl/oferta/tasma-guma-treningowa-power-band-hms-45-159kg-9019837370

 

Nie mówię że to jedyne słuszne gumy, wręcz przeciwnie - pewnie jest sporo dobrych (lepszych) marek, ale te mogę polecić z doświadczenia, mając w pamięci jak mocno dostawały po dupie w zestawieniu z tym w jak świetnym stanie są nadal. 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Amer napisał:

Wszystko od jednego producenta - HMS. 

Pamiętam że strasznie się męczyłem z myślami czy warto dać za nie tyle kasy, ale z perspektywy czasu widzę że tak. Nie wiem jak obecnie z dostępnością i cenami, ale tak jak pisałem - gdy płaciłem było "sporo, ale do przeżycia", a chwilę później (gdy już wszyscy ćwiczyli w domach) poszła przebitka level master i za zestaw typu 4 gumy płaciło się kilkaset zł. 

 

Tutaj znalazłem coś takiego np,  ale zakładam, że wciąż jest tego całkiem sporo. 

 

https://allegro.pl/oferta/tasma-guma-treningowa-power-band-hms-45-159kg-9019837370

 

Nie mówię że to jedyne słuszne gumy, wręcz przeciwnie - pewnie jest sporo dobrych (lepszych) marek, ale te mogę polecić z doświadczenia, mając w pamięci jak mocno dostawały po dupie w zestawieniu z tym w jak świetnym stanie są nadal. 

To co wrzuciles to jedna guma czy zestaw bo różnie piszą? Czy ta jedna ma opór z różnica ponad 100kg?

Odnośnik do komentarza

Pisałem już w innym temacie. 

Od marca kupiłem pasy trx (podroby z martesa za 99zl) i gumy Thorna te od shena. Mam też hantle z wcześniej. 

 

Na siłkę w najbliższym roku na 100% nie wracam bo naprawdę nie mam po co, a w dodatku ćwiczę częściej bo nie muszę marnować czasu no podróż w ta i z powrotem.

Treningi głównie lecę na trxach i uzupełniam gumami, wycisk przy 1h treningu jest większy niż często miałem na siłce, bo większość ćwiczeń stabilizujesz całym ciałem, zamiast tylko machać na maszynie. Serio polecam te trxy jak poyebany, zastępują hantle, drążek, sztangę, znacznie urozmaicają ćwiczenia na ciężarze własnego ciała itd. 

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Tak, oporowe. Leciałem na nich za każdym razem gdy PiSiory zamykały mi siłownię. Z dobrymi wynikami mówiąc szczerze. Wrzucałem go tez w PM jednemu użytkownikowi tutaj (osoba z dużym stażem treningowym) i po jakimś czasie też napisał mi że jest bardzo zadowolony. 

 

Wyszperam to wieczorem i Ci podeślę jeśli chcesz. 

Edytowane przez Amer
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...