Skocz do zawartości

PS5 premiera, preorder i ogólna szajba :]


nero2082

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Neonet wysyla mejle osobom, ktorym anulowali wczesniej zamowienia, czy sa zainteresowani zakupem przy kolejnym rzucie, ktory przewiduja na koniec stycznia. 

Też dostałem tego maila, ale chyba zrezygnuję, bo już przecież mam konsolę. Chciałem załatwić znajomemu, ale jemu już też się udało kupić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, WisnieR napisał:

Oczywiście, że pracownicy rezerwują sobie towar. Jak myślicie dlaczego wrzucałem w zakupy zdjęcie PS5 dzień przed premierą, na które nawet nie miałem złożonego pre-ordera? ;)

Jakiś Kieras wyraża na to zgodę i tak się po prostu dzieje? Sorry Kliencie frajerze, ale przejmuję Twoją paczkę, a paziowi z magazynu każę zaznaczyć w systemie, że zabrakło dla zamówienia xx? Chore pojeby:obama:

 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem ile w tym prawdy, ale słyszałem plotę, że z któregoś magazynu rzekomo wykupionych zostało (chyba przez jakiegoś pracownika) 70 (słownie: siedemdziesiąt) sztuk konsoli, które potem poszły w drugi obieg. W głowie można sobie łatwo policzyć skalę "biznesu". ;) Jest tutaj na forum chyba parę osób pracujących w marketach - myślicie, że to jest w ogóle możliwe, bo aż się wierzyć nie chce? 

Odnośnik do komentarza
Nie wiem ile w tym prawdy, ale słyszałem plotę, że z któregoś magazynu rzekomo wykupionych zostało (chyba przez jakiegoś pracownika) 70 (słownie: siedemdziesiąt) sztuk konsoli, które potem poszły w drugi obieg. W głowie można sobie łatwo policzyć skalę "biznesu". Jest tutaj na forum chyba parę osób pracujących w marketach - myślicie, że to jest w ogóle możliwe, bo aż się wierzyć nie chce? 

Czyli nawet jak taka osobę zwolnią, to licząc 1k zarobek na sztuce, ma 70tyś w kieszeni


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza

Gdyby nie covid, nie było by tych cyrków ze sprzedażą tylko online, znaczna część tego co boty wykupiły w preorderach była by na paletach w sklepie normalnie do kupienia na premierę jak to było przy PS4, co nie znaczy że i tak by konsol nie brakło.

 

Na covid też można zwalić większe zapotrzebowanie na rozrywkę w domu i macie rozwiązanie czemu popyt przewyższa podaż, skośnookie musiałyby foxxcon powiększyć jeszcze raz tyle, a tam liczba ogółem zatrudnionych wynosi więcej niż populacja Krakowa XD

 

Nie, SONY nie dało dupy, to 2020 jest zjebany.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Rozi napisał:

Czyli tak jak myślałem, będzie konsola na święta, ale wielkanocne :lapka: 

Po tych cyrkach szczerzę mówiąc już mi nie śpieszno, kupię sobie z Ratchetem. Dzisiaj Euro zwróciło mi kasę za anulację zlecenia. Myślę, że w Styczniu jak dadzą znać ludziom o godzinie i dniu to jeszcze będziemy mieli powtórkę z rozrywki, ale później chyba sytuacja się unormuje.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, elvis004 napisał:

To mnie tyko utwierdza jeszcze bardziej w przekonaniu, że Sony dało D z ta premierą...emoji58.png

PS5 na premierę było wyprodukowanych więcej już PS4. Najlepszy start w historii konsol min. w USA i UK. Nie wiem ile mln konsol musieliby wyprodukować na start, aby każdy chętny dostał swój egzemplarz. Ogromny sukces poprzedniczki, cena urządzenia śmieszna nawet jak dla krajów drugiej kategorii jak Polska, efekt taki, a nie inny. 

Odnośnik do komentarza

Dla mnie premiera za wcześnie skoro nie mogli sobie poradzić z wyprodukowaniem odpowiedniej ilości konsol. Ale ze MS wyskoczył z premiera w tym roku to skośni nie mogli sobie pozwolić na powtórkę z rozgrywki i opóźnionej premiery PS3 w stosunku do X360. I tym bardziej żodyn analityk w Sony się nie spodziewał takiego zainteresowania po tym jak opchneli ponad 100M PS4 + więcej chętnych bo same home office itd.

Każdego pleja brałem na premierę bez pre ordera teraz zonk i mam nauczkę

Nie znam danych statystycznych ale jakos Apple chyba sobie w miarę radzi z produkcja iPhonow a klepią je co roku, tez fabryki foxconna. Czekać na iPhona do kwietnia chyba nie trzeba?

Wpływ zapewne miało wiele czynników na taki stan rzeczy jaki mamy ale serio nie tłumaczyłbym Sony.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, elvis004 napisał:

Dla mnie premiera za wcześnie skoro nie mogli sobie poradzić z wyprodukowaniem odpowiedniej ilości konsol. Ale ze MS wyskoczył z premiera w tym roku to skośni nie mogli sobie pozwolić na powtórkę z rozgrywki i opóźnionej premiery PS3 w stosunku do X360. I tym bardziej żodyn analityk w Sony się nie spodziewał takiego zainteresowania po tym jak opchneli ponad 100M PS4 + więcej chętnych bo same home office itd.

Każdego pleja brałem na premierę bez pre ordera teraz zonk i mam nauczkęemoji846.png

Nie znam danych statystycznych ale jakos Apple chyba sobie w miarę radzi z produkcja iPhonow a klepią je co roku, tez fabryki foxconna. Czekać na iPhona do kwietnia chyba nie trzeba?emoji6.png

Wpływ zapewne miało wiele czynników na taki stan rzeczy jaki mamy ale serio nie tłumaczyłbym Sony.

Największym problemem jest technologia w której robi się podzespoły i z tego co kojarzę jest jedna firma na świecie, która się w niej wyspecjalizowała i ma na sobie AMD, nVidia, iphony i inną elektronikę.  Obecnie ze wszystkim jest problem - na nowe rtx czeka sie po 3-4 miesiace, z iphonami to samo bylo na premierę. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...