Skocz do zawartości

PlayStation Plus (PS+ Collection, PS+ Premium)


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jeśli to, o co pytam jest oczywiste to przepraszam, Panowie, ale to moja pierwsza styczność nie tylko z PS5, ale w ogóle z jakąkolwiek konsolą :) 

 

Wczoraj udało mi się kupić PS5 z gwarancją dostawy DO 15 grudnia, ale bardzo chciałabym pograć w gry z PS plus collection. Czy wiecie może, czy jeśli wykupię sobie abonament w grudniu to czy będą one jeszcze dostępne? 

Odnośnik do komentarza
Cytat

Sony szykuje własną odpowiedź na Xbox Game Pass? To sugeruje Jim Ryan.

 

Jim Ryan – szef Sony Interactive Entertainment w najnowszym wywiadzie dla rosyjskiej agencji informacyjnej TASS, został zapytany o odpowiedź japońskiej firmy na usługę Xbox Game Pass. Co ciekawe, ani nie odmówił komentarza na ten temat, ani nie powiedział, że taka usługa nie powstanie. Zamiast tego Ryan zaskakująco przyznał, że mają coś do ogłoszenia w tym temacie, ale jeszcze nie teraz.

 

Jeszcze we wrześniu utrzymywał on, że stworzenie gry ekskluzywnej kosztuje dzisiaj często ponad 100 mln dolarów i oferowanie tego typu produkcji w ramach abonamentu nie jest zbyt zrównoważone.

Uuuu. Chyba zaczyna się sraczka spowodowana popularnością GPU. Mam nadzieję, że rzeczywiście coś przygotowują, spokojnie mogliby wrzucić wszystkie exy z PS3. Konkurencja dla wszelkich usług będzie z korzyścią dla n(m)as.

 

za: https://ithardware.pl/aktualnosci/sony_szykuje_wlasna_odpowiedz_na_xbox_game_pass_to_sugeruje_jim_ryan-14104.html?fbclid=IwAR3Wi1Erfg5phNP8ZuSGiHJ3wfTksBSBZy7W4SdIhw-zXVnTzuOaArJ-kOI

https://tass.com/economy/1225233

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Faka napisał:

Widać jaką furorę robi teraz gejpas, że w końcu w tym Sony ogarnęli dałna i robią coś w tym temacie, bez tego by za długo nie pociągnęli, bo exy nie pomogą. Jak czytam, że na gierkę exa potrzeba 100 mln dolarów, no to kek, że ruszają z pomysłem na wzór GP.

Przecież Sony od 6 lat ma PS NOW gdzie aktualnie jest dostępnych ponad 800 gier. Problem jest taki że to wszystko działa na zasadach streamingu a i sama usługa nie jest dostępna globalnie a jedynie w wybranych krajach. Jak będą chcieli to doszlifować to mają za(pipi)jsty punkt wyjścia do walki na tym polu z passem. Nie muszą zaczynać od zera

Edytowane przez Ryo-San
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Ryo-San napisał:

Przecież Sony od 6 lat ma PS NOW gdzie aktualnie jest dostępnych ponad 800 gier. Problem jest taki że to wszystko działa na zasadach streamingu a i sama usługa nie jest dostępna globalnie a jedynie w wybranych krajach. Jak będą chcieli to doszlifować to mają za(pipi)jsty punkt wyjścia do walki na tym polu z passem


Gry z PS4 dostępne w ramach PS Now można pobierać na konsolę. Streaming jest potrzebny tylko do wstecznej kompatybilności z PS3.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Ryo-San napisał:

Przecież Sony od 6 lat ma PS NOW gdzie aktualnie jest dostępnych ponad 800 gier. Problem jest taki że to wszystko działa na zasadach streamingu a i sama usługa nie jest dostępna globalnie a jedynie w wybranych krajach. Jak będą chcieli to doszlifować to mają za(pipi)jsty punkt wyjścia do walki na tym polu z passem. Nie muszą zaczynać od zera

 

No, to to wiem, tylko biorą się do tego jak pies do jeża, co jeszcze dla naszego kraju tej usługi nie udostępnili. No i fakt, parę szlifów dla tej usługi i mogą wyjść na prostą.

Odnośnik do komentarza
Teraz, Faka napisał:

 

No, to to wiem, tylko biorą się do tego jak pies do jeża, co jeszcze dla naszego kraju tej usługi nie udostępnili. No i fakt, parę szlifów dla tej usługi i mogą wyjść na prostą.

Olewają to bo ich (aktualny) model biznesowy nie potrzebuje PS NOW w globalnej ofercie. Zarabiają na sprzedaży gier nie abonamentu no ale fakt że mocne wejście passa na początku tej generacji może zmienić ich priorytety i zakładam że właśnie tak się niedługo stanie. Czyli co? PlayStation Ultimate (PS Plus+ PS NOW). Tak będzie! 

Odnośnik do komentarza
W dniu 21.11.2020 o 14:13, areka napisał:

Niestety serio Sony nic nie musi robić. Wszyscy się zabijają o ich konsolę, wszyscy się zabijają o ich gry. Kasa się zgadza i tyle. Oni tak naprawdę z nikim nie rywalizują. Są sami dla siebie konkurencją. I nie zanosi się na jakiekolwiek spadki. Jadą konsekwentnie ze swoją polityką. Nikt im nie zagrozi. 

To jest fascynujące, bo M$ ze swoim Xboxem wykręcał przy X360 ogromne liczby, przy XOne też chyba zrobił dobry wynik (tu nie mam pewności) to mam wrażenie, że fanbase i marketing jest o wiele słabiej rozwinięty i nie ma tej „gorączki”.

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, kredens napisał:

To jest fascynujące, bo M$ ze swoim Xboxem wykręcał przy X360 ogromne liczby, przy XOne też chyba zrobił dobry wynik (tu nie mam pewności) to mam wrażenie, że fanbase i marketing jest o wiele słabiej rozwinięty i nie ma tej „gorączki”.

Wszystko rozbija się o exy. Dopóki MS nie postawi na exy  - ciekawe i nie stworzy kilku mocnych marek jak PS - GoW, Uncharted to zawsze będą w tyle. Problemem MS jest tez trochę to, ze ich gry wychodzą i na Xboxa i PC - owszem one wychodzą w obrębie jednej uslugi Xbox , ale który gracz kupi xboxa mając dobry PC? Lepiej wziąć PS i ogrywać gierki na PC (nawet nie jakis najnowszy, xbox series S idealne). Ciężko tez powiedziec jaki jest cel Microsoftu, moze nie zależy im tyle na sprzedaniu konsoli co na sprzedaniu swojej uslugi xbox - w końcu wszedzie podkreślają ile osób wykupiło abonament przy nowej generacji konsol i szczerze sam uważam że to świetne rozwiązanie, bo np mam takie destiny z dodatkami w cenie abonamentu. Jednak ciezko mi zrezygnować z exow PS. 

Edytowane przez matizek92
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, LiŚciu napisał:

EX-y sony też już na PC zaczynają się pojawiać. Niedługo będzie tak że walka o/na exy będzie tylko pomiędzy markami konsolowymi (Sony i MS) a na PC będzie zbiór gier z obydwu konsol. 

Ok, z tej generacji parę gier sie pojawiło, ale po jakim czasie? Sony dalej ma multum gier, które przyciągają gracza. Nawet taka ekskluzywność na pół roku to argument za kupieniem konsoli. Jak Sony pójdzie tą drogą to sami sobie strzela w stopę. 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, LiŚciu napisał:

EX-y sony też już na PC zaczynają się pojawiać. Niedługo będzie tak że walka o/na exy będzie tylko pomiędzy markami konsolowymi (Sony i MS) a na PC będzie zbiór gier z obydwu konsol. 

Trudno mi w to uwierzyć. Jednak mówimy w tym przypadku o rynku, na którym Microsoft jest mocno zabezpieczony. I według mnie takie otwarte wydawanie gier z PlayStation na pecetach byłoby dla Sony mocno ryzykowne. Co nie zmienia faktu, że część gier niebieskich na pewno na Windowsie się też pojawi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...