Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077 - PC Master Race


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Wallerot napisał:

Kurde. U mnie ten myk z przypisaniem większych wartości dla CPU i GPU kompletnie nic nie daje. Może tu chodzi o to, że gram na lapku. Na wysokich w domu V bez zmian w pliku 60 fps, a z plikiem 58.

GitHub - yamashi/PerformanceOverhaulCyberpunk: Performance boost, bug fixes and hacks for fun for Cyberpunk 2077 - z tym jest widoczna poprawa u mnie.

 

A skoro już tu jestem: starsza wersja tego moda nie chciała się załączyć przy odpalaniu gry ze Steama, ale działała z exe - po wczorajszym updejcie moda śmiga on już bez różnicy, skąd włączę grę. Boost wydajności na moim sprzęcie jest zauważalny, dużo lepiej gra śmiga.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Bzduras napisał:

Zainstalowałem to, nawet sprawdziłem logi - wszystko działa poprawnie. Różnicy nie ma. Może po prostu mam sprzęt, który nie ma problemów z obsługą gry i po prostu więcej nie wyciągnę.

Odnośnik do komentarza

https://www.cyberpunk.net/pl/news/37193/hotfix-1-05-lista-zmian

 

PC

[AMD SMT] Zoptymalizowano domyślne zużycie rdzeni w procesorach 4- i 6-rdzeniowych AMD Ryzen (tm). Procesory 8-, 12- i 16-rdzeniowe pozostają bez zmian i działają jak zamierzono. Ta zmiana została zaimplementowana we współpracy z AMD, bazując na obustronnych testach, które wykazały poprawę wydajności wyłącznie na procesorach posiadających 6 lub mniej rdzeni. 

 

Naprawiono błąd w sposobie zbierania surowych danych wejściowych (Raw Input).

 

Usunięto wykorzystanie instrukcji AVX, dzięki czemu gra nie będzie się już zawieszała pod koniec prologu na procesorach nie posiadających obsługi AVX. 

 

Usunięto konsolę debugową aby zapobiec funkcjom mogącym doprowadzić do zawieszeń gry i zablokowania zadań. Nie oznacza to jednak, że nie chcemy wspierać

społeczności moderskiej. Czekajcie na dalsze informacje na ten temat ;)

 

Odbicia z ray tracingu nie powinny już być zbyt jasne w porównaniu do otoczenia. 

 

Naprawiono błąd powodujący zawieszanie się nakładki Steam przy wyłączaniu gry. 

 

Usunięto plik memory_pool_budgets.csv, który nie był połączony z finalną wersją gry i nie miał na nią wpływu (stanowił pozostałość po procesie tworzenia gry i szacowaniu zużycia pamięci - nie miał wpływu na to ile pamięci było faktycznie wykorzystywane). Wrażenie poprawy wydajności gry po edycji tego pliku mogło wynikać z restartu gry. 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No jak jedna to pewnie odbicia więc opcja, która daje najwięcej w wizualiach. Co nie zmienia faktu, że podejrzane to jest zwłaszcza, że niedawno jeszcze gra się mocno dławiła nawet na 3080, a w cudotwórcze umiejętności Redów jakoś nie wierze. 

Odnośnik do komentarza
16 minutes ago, easye said:

a to namieszałem jednak, bo

 

Zaznaczam tylko Ray Tracing ON

cienie, odbicia i światło mam na OFF (pozostałe 3 opcje)

DLSS na Wydajność

wszystkie pozostałe opcje na maska i chodzi w natywnym 4k w 60 fpsach.

 

 

 

 

Tak to nie działa, z DLSS gra nie chodzi w natywnym 4K tylko upscale do 4K pewnie z 1080p (tak jak w Death Stranding, performance = 1080p, quality = 1440p)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, easye said:

No to niezla technologia nasa, bo gra wygladala z DLSS lepiej niz w natywnym 1440p

 

tak DLSS to swietna sprawa, nawet takie 540p/720p ustawione na 1080p/1440p z DLSS może wyglądać dobrze i wydłuży żywotność kart

 

image.thumb.png.3b594d2f9aedac47815502a24c4f7ba4.png

 

Cyberpunk z wszystkim na maxa nawet nie jest grywalny na 3090 w natywnej 4K bez DLSS

sprawdzałem u mnie na 3080, tak własnie było 13-15 klatek bez DLSS

 

contrl-dlss-zoom-100836201-orig.jpg

 

mechwarrior-5-dlss-zoom-100836203-orig.jpg

 

Oczywiście DLSS ustawiony na wydajność nie jest tak dobry i czasami mogą być jakieś artefakty albo rozmazane tekstury ale można zyskać z 2x wiecej klatek

 

 

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, easye napisał:

a to namieszałem jednak, bo

 

zaznaczone mam Ray Tracing: ON

pozostałe 3 opcje - cienie, odbicia i światło: OFF

DLSS na Wydajność

 

wszystkie pozostałe opcje na maska i chodzi w natywnym 4k w 60 fpsach.

Co daje włączenie samej opcji RT kiedy trzy jej główne ficzery są wyłączone? 

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Korzystacie z modów? Poprawiają one w jakiś sposób rozgrywkę? Chodzi o elementy niezwiązane z grafiką, bo mój komputer i tak nie uciągnąłby niczego więcej niż poziom rekomendowany. CP77 mam na XSX ale zastanawiam się czy scena modderska rozbudowała w jakiś sposób tą grę na PC, bo miasto jest ogromne i widzę tutaj duży potencjał. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jest kilka ciekawych modow, głównie te na stronie nexusa i wybierasz najbardziej popularne. Można np włączyć metro które działa i można jeździć metrem po Night City jest  mod, który poprawia fizykę jazdy, albo taki co można tuningować pojazdy. Jest tez TPP ale działa tylko jak nie trzymasz broni, mody z pogoda tez są 

 

ja u siebie mam jakieś ~65FPS w 1440p z ustawieniami na maxa  gram na RTX 3080 12GB oraz i5 12600K i gra wyglada obłędnie.

 

jak będę w domu to mogę zrobić screena czego używam. Po najnowszym update 1.6 już np nie potrzeba moda do ukrywania elementów garderoby jako ze można wybrać ubrania jakie się chce w apartamencie jak wchodzisz do szafy

Edytowane przez Kaczi
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Pytanie może z kategorii dziwnych ale czy wybór platformy, na której kupuję grę (gog, steam, epic) ma jakikolwiek wpływ na jej działanie? Albo działanie modów? Tak czytam w necie, to jedni stawiają na gog, bo nie ma DRM, a ktoś inny z kolei na Steam, bo tak wybiera scena moderska. Już się raz naciąłem na LA Noir i Bullego, w przypadku których z platformy R* nie startowały spolszczone wersję, a dopiero ze Stema. Musiałem dwa razy kupić te same gry ale w innym sklepie... Teraz gra w cyfrze chodzi za mniej niż 100 zł, a w epicu dodatkowo jest kupon na 25% więc wychodzi jeszcze lepiej.

 

Grę mam już zaliczoną na XSX ale chciałbym mieć ją też na PC ze względu na mody i jej potencjał.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Elitesse napisał:

Pytanie może z kategorii dziwnych ale czy wybór platformy, na której kupuję grę (gog, steam, epic) ma jakikolwiek wpływ na jej działanie? Albo działanie modów? Tak czytam w necie, to jedni stawiają na gog, bo nie ma DRM, a ktoś inny z kolei na Steam, bo tak wybiera scena moderska. Już się raz naciąłem na LA Noir i Bullego, w przypadku których z platformy R* nie startowały spolszczone wersję, a dopiero ze Stema. Musiałem dwa razy kupić te same gry ale w innym sklepie... Teraz gra w cyfrze chodzi za mniej niż 100 zł, a w epicu dodatkowo jest kupon na 25% więc wychodzi jeszcze lepiej.

 

Grę mam już zaliczoną na XSX ale chciałbym mieć ją też na PC ze względu na mody i jej potencjał.

 

Do CP2077 mody pobierasz z https://www.nexusmods.com/cyberpunk2077.

Platforma nie ma znaczenia.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, izon napisał:

Nie wiem jak na Steam, ale na Gogu gra pozwala zrobić downgrade i nie zmusza do instalowania aktualizacji, co jest dla mnie ogromnym plusem. Na moim kompie gra w najnowszej wersji vs 1.52 to dwie różne gry ( ofc na korzyść starszej wersji).

 

Dlaczego? Coś pochrzanili?

W takim razie jest to kolejny argument aby wybrać wersję na gog. Poczekam na jakąś promocję albo od razu zakupię w wersji GOTY za jakiś czas.

Póki co zainstalowałem na xsx i na samym początku pojawił się błąd z jakim nie miałem do czynienia przy wcześniejszej wersji - winda w moim bloku nie miała opcji jechać w górę... Musiałem wczytać save od nowa ale akurat i tak chciałem powtórzyć tą sekwencję, bo miałem wrażenie że zaraz po zakończeniu pierwszej misji w bloku i wyjeździe z niego na ulicy 

Spoiler

było widać Panam, identycznie ubrany NPC albo ona.

Myślałem, że to jakiś żarcik od CDP ale za drugim razem już tak nie było.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...