Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077 - PC Master Race


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, Elitesse napisał:

 

Dlaczego? Coś pochrzanili?

W takim razie jest to kolejny argument aby wybrać wersję na gog. Poczekam na jakąś promocję albo od razu zakupię w wersji GOTY za jakiś czas.

Póki co zainstalowałem na xsx i na samym początku pojawił się błąd z jakim nie miałem do czynienia przy wcześniejszej wersji - winda w moim bloku nie miała opcji jechać w górę... Musiałem wczytać save od nowa ale akurat i tak chciałem powtórzyć tą sekwencję, bo miałem wrażenie że zaraz po zakończeniu pierwszej misji w bloku i wyjeździe z niego na ulicy 

  Ukryj zawartość

było widać Panam, identycznie ubrany NPC albo ona.

Myślałem, że to jakiś żarcik od CDP ale za drugim razem już tak nie było.

No na moim kompie po najnowszym updacie gra wyglądała dramatycznie i to na ULTRA. Wszystko zrobiło się takie nie ostre i rozmazane. W starszej wersji wszystko wróciło do normy, tekstury są ostre jak żyleta i gra jest piękna. Jedyna wada, to że gra czasem przytnie przy wychodzeniu z mapy, ale wolę to niż grę, która zaliczyła znaczący downgrade. Od razu mówię, że pewnie ten problem nie dotknął wszystkich, ale jest multum materiałów na necie, które potwierdzają moją tezę.

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, izon napisał:

No na moim kompie po najnowszym updacie gra wyglądała dramatycznie i to na ULTRA. Wszystko zrobiło się takie nie ostre i rozmazane. W starszej wersji wszystko wróciło do normy, tekstury są ostre jak żyleta i gra jest piękna. Jedyna wada, to że gra czasem przytnie przy wychodzeniu z mapy, ale wolę to niż grę, która zaliczyła znaczący downgrade. Od razu mówię, że pewnie ten problem nie dotknął wszystkich, ale jest multum materiałów na necie, które potwierdzają moją tezę.

 

Ciekawe jest to co opisujesz. Może to kwestia autosugestii albo faktycznie poszedł jakiś downgrade aby to lepiej chodziło w najnowszych łatkach, bo mam wrażenie że wersja na XSX też trochę straciła tu i ówdzie. Pamiętam, że za pierwszym podejściem jak zostałem na dłużej w windzie w bloku wkręcając się w wiadomości i świat gry, to teksty na pasku wiadomości były chyba czytelne, a teraz rozmazane. W innym miejscu trafiłem na tekstury gorszej jakości na drugim planie. Mam wrażenie, że ruch uliczny i pieszych miejscami jest mniejszy.

 

Zauważyłem, że chyba dodali dzieci czego wcześniej nie było. I grubasów. Za pierwszym podejściem ironicznie komentowałem, że w przyszłości wszyscy są szczupli, wysportowani i zgrabni. Aż się chciało czasem popatrzeć na te NPC ;) Teraz jest większa różnorodność albo wcześniej jej nie zauważałem. Dobrze, że gra pozwala teraz wczytywać zapisy na innym sprzęcie. Może jak wydadzą dodatek to przesiądę się na PC ale tutaj będę chciał sprawdzić jak to działa z Geforce Now. Wydaje mi się, że moja karta geforce 1660 TI nie zaoferuje więcej niż XSX więc nie ma chyba sensu się przesiadać na PC.

Odnośnik do komentarza

Serio to nie jest autosugestia. Cyberpunka pierwszy raz ponad roku temu, zachwycając się grafiką. Jakieś 2 miesiące temu wróciłem do gry i byłem mega zaskoczony pogoroszoną grafiką. Myślałem początkowo, że coś jest nie tak z moim nowym kompem. Dopiero po zdowngradowaniu gry do starszej wersji wszystko wróciło do normy. W najnowszej wersji gra wyglądała trochę jak Wiedźmin 3 na Switchu oczywiście zachowując pewne proporcje. Chodzi mi o blur i nieostrość grafiki oraz znacznie gorzej wyglądające modele postaci. Teraz w pełni cieszę się drugim przejściem gry. Jedynym minusem jest brak dodatków związanych z Edgerunners. No i podejrzewam, że jak wyjdzie wyczekiwany, duży dodatek to będzie wymagał najnowszej wersji gry ale może do tej pory naprawią to co zepsuli :)

 

https://steamcommunity.com/app/1091500/discussions/0/3383914261430636328/?ctp=4

 

 

W moim przypadku, żadne zmiany w ustawieniach nie pomogły, tylko downgrade. Co do wersji na XSX to wyłączyłem ją dosyć szybko mając porównanie z PC. Na PC nawet bez RTX oświetlenie robi dużo lepszą robotę, jest płynniej i tekstury są lepszej jakości. Próbowałem wersji konsolowej i na PS5 i na XSX i po prostu mi nie siadło.

Edytowane przez izon
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Chodziło mi o moją autosugestię co do wersji na XSX ;) Jak grałem jakiś czas temu to nie miała ona aż tak wielkich problemów (przynajmniej jeżeli chodzi o grafikę) więc mogło by wydawać się, że nic nie będą w niej zmieniać. Jak już to może wersję na past geny i na słabsze komputery. Też mam wrażenie, że te postacie wyglądają gorzej niż wcześniej. Gram obecnie laską i jak patrzę na ziemię, to ma kwadratowe cycki. Oj, nie tak się umawialiśmy CDP ;) Obawiam się, że będzie tak jak mówisz, że ten dodatek będzie wymagać najnowszej wersji gry. Teraz myślę, że być może aby on dobrze chodził to musieli pogorszyć grafikę w podstawce aby wszystko razem dobrze pykło. Potem będą to łatać i może na rok albo dwa po premierze wrócą do stanu początkowego.

Na jakiej karcie grasz? Bo w moim przypadku, to chyba nie będzie lepiej niż na XSX. Kolejna kwestia, to ich zapowiadany nowy update pod nowe kart graficzne od nvidi. Może na nowszej karcie miałbyś taką jakość jak na tej, którą masz obecnie ;P

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.01.2023 o 11:55, izon napisał:

Serio to nie jest autosugestia. Cyberpunka pierwszy raz ponad roku temu, zachwycając się grafiką. Jakieś 2 miesiące temu wróciłem do gry i byłem mega zaskoczony pogoroszoną grafiką. Myślałem początkowo, że coś jest nie tak z moim nowym kompem. Dopiero po zdowngradowaniu gry do starszej wersji wszystko wróciło do normy. W najnowszej wersji gra wyglądała trochę jak Wiedźmin 3 na Switchu oczywiście zachowując pewne proporcje. Chodzi mi o blur i nieostrość grafiki oraz znacznie gorzej wyglądające modele postaci. Teraz w pełni cieszę się drugim przejściem gry. Jedynym minusem jest brak dodatków związanych z Edgerunners. No i podejrzewam, że jak wyjdzie wyczekiwany, duży dodatek to będzie wymagał najnowszej wersji gry ale może do tej pory naprawią to co zepsuli :)

 

https://steamcommunity.com/app/1091500/discussions/0/3383914261430636328/?ctp=4

 

 

W moim przypadku, żadne zmiany w ustawieniach nie pomogły, tylko downgrade. Co do wersji na XSX to wyłączyłem ją dosyć szybko mając porównanie z PC. Na PC nawet bez RTX oświetlenie robi dużo lepszą robotę, jest płynniej i tekstury są lepszej jakości. Próbowałem wersji konsolowej i na PS5 i na XSX i po prostu mi nie siadło.

 

Hmm, to chyba jednak coś związane z określonymi ustawieniemi/sprzętem, ale w sumie bardzo dziwne. Bo sporo ludzi myślało, że jest coś nie tak, bo im się same ustawienia zmieniły na niższe, ale że u Ciebie po zmianie znowu na ultra wciąż jest blur/brak ostrości, mega dziwne. Ja po ostatnim patchu jedyną ze zmian, które zauważyłem to poprawa pop upu, poza tym raczej nic, a na pewno żadnego downgradu dotyczącego ostrości gry. Nic z tych rzeczy, o których piszesz u mnie nie występuje. Ale co może być u Ciebie tego przyczyną to nie mam pojęcia.

 

Parę moich screenów z najnowszym patchem.

 

KyqfCyk.jpg

 

qsSQQvC.jpg

 

Bu03jcK.jpg

 

6XSP19K.jpg

 

GQuEkbQ.jpg

 

 

Edytowane przez tjery
  • Plusik 1
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, tjery napisał:

 

Hmm, to chyba jednak coś związane z określonymi ustawieniemi/sprzętem, ale w sumie bardzo dziwne. Bo sporo ludzi myślało, że jest coś nie tak, bo im się same ustawienia zmieniły na niższe, ale że u Ciebie po zmianie znowu na ultra wciąż jest blur/brak ostrości, mega dziwne. Ja po ostatnim patchu jedyną ze zmian, które zauważyłem to poprawa pop upu, poza tym raczej nic, a na pewno żadnego downgradu dotyczącego ostrości gry. Nic z tych rzeczy, o których piszesz u mnie nie występuje. Ale co może być u Ciebie tego przyczyną to nie mam pojęcia.

 

Parę moich screenów z najnowszym patchem.

 

Na jakiej konfiguracji grasz? Gra wygląda zajebiście.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...