Skocz do zawartości

The Day Before


Boomcio

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny przypadek, który pokazuje jak branża szybko weryfikuje produkcje z rozdmuchanym budżetem i brakiem doświadczenia twórców. Tylko tutaj jeden człowiek może zrobić indie-gierkę w garażu i zostać bogatym zwycięzcą, a mała armia po wydanych milionach zesrać się 2m przed kiblem.

Odnośnik do komentarza
Teraz, Shankor napisał:

Kolejny przypadek, który pokazuje jak branża szybko weryfikuje produkcje z rozdmuchanym budżetem i brakiem doświadczenia twórców. Tylko tutaj jeden człowiek może zrobić indie-gierkę w garażu i zostać bogatym zwycięzcą, a mała armia po wydanych milionach zesrać się 2m przed kiblem.

Ale to był scam, wiesz? Zabrali kasę i uciekli. 

Gra zrobiona na kolanie w generatorze, a zarobili na Steam swoje. To ich ogłoszenie o "upadłości" to zwykłe bajkopisarstwo. 

To nawet nie nazwałbym tego w zasadzie "grą", bo to za dużo powiedziane.  

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Shankor napisał:

Nie wiedziałem, nie śledziłem tematu. To dużo tłumaczy.

Najgorsze, że każdy niby wiedział i raczej przed wydaniem 184 zł powinien sprawdzic, tymaczem gra osiągnęła całkiem niezłe liczby jak na taki totalny crap, głównie ze względu na robienie beki przez Youtuberów, ale też przez zwykły debilizm ludzki xD.

 

Jest to o tyle bezczelne, że te typy co to gówno wydali pousuwali się z social mediów też dzisiaj i zniknęli xD. 

 

"Btw the 2 now-former owners of Fntastic (and likely their only actual members), Eduard Gotovtsev and Aisen Gotovtsev, have deleted all of their twitter, facebook, vkontakte, linkedin contacts. They likely are now hiding somewhere in russia, I guess.

 

https://twitter.com/eduardgotovtsev

https://twitter.com/agotovcev

https://ch.linkedin.com/company/fntastic

https://sg.linkedin.com/in/eduardgotovtsev

https://ru.linkedin.com/in/aysen-gotovtsev-9a3721a4"

 

Normalnie lepiej jak kryptowaluty xD. 

 

Estymując 100k egzemplarzy zarobili 18.4 mln zł (to tylko estymacja, ale mieli 38k concurrent, więc na pewno ponad 100k pykło minus refundy) - to co wydali na zrobienie serwerów, które zaraz zamkną i wygenerowanie tego szablonu w UE. Ja pierdole xD. 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza

Sprzedali 201k, ale 91k zwrotów poszło, więc ktoś tam obliczył, że minus prowizja dla Valve to 3,5 bańki im wpadło.

Zastanawia mnie tylko, czemu zaledwie połowa zwróciła ten ewidentny scam?

Przecież steam ma to tak świetnie rozwiązane, że nie jestem w stanie wytłumaczyć pozostałych 100k naiwniaków.

A temat można zamknąć i usunąć nawet, bo to studio tak działa od lat - robią jakieś gówno w early access, zgarną trochę kasy i olewają projekt.

 

A najlepsze jest, że oni nic tam ręcznie nie stworzyli, cała gra składa się z zakupionych gotowych assetów ze sklepu Unreal Engine. Widać było, że chcieli po prostu coś sklecić na szybko, żeby móc to zmonetyzować i spierdolić na Bali.

 

  • This 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Wredny napisał:

Zastanawia mnie tylko, czemu zaledwie połowa zwróciła ten ewidentny scam?

Przecież steam ma to tak świetnie rozwiązane, że nie jestem w stanie wytłumaczyć pozostałych 100k naiwniaków.

 

Prawdopodobnie uwierzyli w ten projekt i wierzyli, że da się to naprawić. Ludzie pamiętają w jakim stanie wyszedł F76 czy później CP77. Wiadomo, że trochę inna skala i były to produkty od renomowanych twórców jednak całej branży można dużo zarzucić jeżeli chodzi o jakość produktów w dniu premiery... Ogólnie pomysł na grę ciekawy i sam bym chętnie w coś takiego zagrał. Może ktoś jeszcze podejmie się zrobienia czegoś takiego. Gracze może (co jednak mało prawdopodobne) wyciągną z tego jakieś wnioski na przyszłość, a steam może zmieni coś w swojej polityce. Chyba chińskie sklepy online mają taką opcję, że pieniądze są przekazywane sprzedawcy dopiero wtedy kiedy kupujący potwierdzi odebranie produktu - można wprowadzić coś na ten kształt. 

 

Inna kwestia, że chyba jednak więcej jest tych naiwniaków na świecie. To nie pierwszy raz kiedy spotykam się z czymś takim. Mówię scam, oszustwo, uważajcie, a wystarczy że oszust wyda jakieś oświadczenie, ładnie nawinie makaron na uszy i gawiedź jest uspokojona... Potem płacz. Tematu jednak bym nie zamykał i nie usuwał aby zostawić go ku przestrodze ;)

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Shankor napisał:

Kolejny przypadek, który pokazuje jak branża szybko weryfikuje produkcje z rozdmuchanym budżetem i brakiem doświadczenia twórców. Tylko tutaj jeden człowiek może zrobić indie-gierkę w garażu i zostać bogatym zwycięzcą, a mała armia po wydanych milionach zesrać się 2m przed kiblem.

Chuja tam weryfikuje. Największy scam czyli Star Citizen cały czas zbiera kasę, a Call of Duty bije rekordy pomimo słabych recenzji.

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...