Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, ASX napisał:

Naprawa HDRu w patchu jest akurat psim obowiązkiem Bethesdy i prędzej czy później musi się pojawić patch który ogarnie to mleko i czerń 


Póki co musi wystarczyć zmniejszenie jasności w TV - teraz to wreszcie wygląda, ale screeny nadal mleczne niestety, więc wiadomo, że to tylko półśrodek.

Odnośnik do komentarza

Gamepass za 4zł? Był i sam się zdziwiłem. Starfield  trzyma klatki w ilości "da się grać i strzelać" na średnich ustawieniach w 1080? Jeszcze większe zdziwienie, biorąc pod uwagę mojego lapka. Więc póki co siadło 4 godziny i naprawdę dobre to jest- strzela się jak w nienajgorszym FPSie, mordy "ważnych" NPC nie straszą... Czyli jednak dane mi będzie pograć, choć nie postawiłbym na to złamanego grosza.

Możecie się śmiać i krytykować grafikę jaką mam- ważne, że działa. :banana:

Photo_2023-09-06-170126.png

Photo_2023-09-06-193331.png

Odnośnik do komentarza
Teraz, Shago napisał:

Ale ja tak nie zamierzam grać, chciałem sprawdzić ile wyciągnę. Wszystkie ustawienia zmniejszę o 1 poziom.

Spoko, tak napisałeś, że chcesz 60 fps. W miastach R5 3600 umrze i będzie CPU limited nawet na 3060Ti (i wtedy upgrejd procka przydatny, najlepiej na 5800X3D), przynajmniej w obecnej wersji gry. 

 

Ten silnik chodzi tak 2/3x wolniej w mieście niż poza, to pewnie główny problem, że nie zrobili 60 fps na Series X. 

 

Imo takie moje przemyślnie, żeby nie było, że bzdury, mogli wrzucić tryb "Final Fantasy" z PS5. 60 w walce, a 30 w eksploracji, w Finalu się jakoś sprawdziło:). Ale tutaj pewnie mechanicznie nie da rady, wiadomo można strzelać do ludzi w mieście xD itp. 

Odnośnik do komentarza

Ja pograłem jakieś 2, 3 godzinki i na razie spoko, ale bez jakiegoś szału. Zobaczymy dalej może się nieco rozkręci. Chodzę sobie po tym pierwszym mieście robię trochę drobnych misji. Klimacik fajny, grafika poza niektórymi facjatami też daje radę, strzela się spoko. Ale miałem tez już niestety trochę błędów. W miejscu gdzie się bierze misje od tej laski Louisy jest miejsce gdzie postać zawsze spada pod mapę, plus jak kończyłem misje i z nią gadałem to ta była odwrócona do mnie plecami podczas rozmowy. Do tego jeszcze włączając skaner czasami na ziemi pokazuje mi drogę do celu a czasami nie.

Edytowane przez KamilM
Odnośnik do komentarza

Lubię to uczucie gdy odpalam grę i klika już od pierwszych chwil :) Od samego początku mocny vibe pierwszej części ME, ciekaw jestem czy to takie umyślne nawiązanie do pierwszej części przygód Shepparda, ale podobieństwo trudno przeoczyć.

 

Myk jaki zrobiłem na TV z czernią działa i teraz wygląda to dobrze, na domyślnych ustawieniach po godzinie pewnie by mi oczy wypłynęły.

 

Graficznie wygląda bardzo dobrze, pomimo tego, że początek to takie mało imponujące lokacje. To co zwraca uwagę, to absurdalna liczba detali sprzętu, statku itp. i fakt, że wszystko jest zachowane w tej samej konwencji.

 

Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, zobaczymy jak to się rozwinie, oby w dobrym kierunku.

Odnośnik do komentarza

Po dłuższym ograniu gra broni się od strony gameplayu - jest fajne strzelanie, mechaniki (grawitacja i plecaczek), misje poboczne są ciekawe i długie; nawet polubiłem strzelenie w kosmosie stateczkami

 

Natomiast gra totalnie leży od strony fabuły, dialogów, postaci - polityczna poprawność jest poza skalą, brakuje obok bethesdy loga netflixa - na każdym kroku strong łymyn, istny babiniec. Nawet jaskinię jednej takiej zielonej strong łymyn będziemy mogli spenetrować z podwójną korzyścią dla naszej postaci.

No i oczywiście wiedźmini, czarni wiedźmini wszędzie. Przybiera to iście groteskową formę, która po prostu zabija całą powagę, którą gra próbuje budować.

 

 

Odnośnik do komentarza

Pograłem z 3h. Zajebista muza i wszystkie dźwięki na słuchawkach, wow.

Bardzo pozytywne odczucia póki co, tylko interfejs jest ciężki do ogarnięcia.

 

Po premierze pisali że jednak gra nie jest taka duża. No mi się wydaje że będzie ogromna, już od początku mogę iść hoy wie gdzie, gadać z różnymi ludźmi. Questy wyskakują jak grzyby po deszczu. Do tego skanowanie, zbieractwo. Jest tego masa, a też nie chcę sobie tego jakoś rozwodnić wszystkiego. 

 

Nie chodzę specjalnie i nie zaglądam każdemu na ryja, nie sprawdzam drzew ani tym podobnych. Gram. Jest bardzo dobrze 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, sprite napisał:

Których modów oprócz Reshade’a jeszcze używacie?

 

Przede wszystkim polecam na zwiększenie otrzymywanych i zadawanych obrażeń. Walka staje się bardziej taktyczna a wrogowie nie są aż takimi wielkimi workami na pociski a nam też szybciej HP spada więc trzeba używać osłon. 

Poza tym StarUI, Compact Mission UI, Better HUD (dot crosshair, disable hit marker), Easy Digipick (nie wkręciła mnie ta minigierka na otwieranie i hakowanie).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...