Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ogrywając tą grę tylko utwierdzam się w przekonaniu, że te wszystkie recenzje i oceny warte są siusiaka. 

Wiadomo, że toto ma kupę wad i archaizmow jak np Atlantyda żywcem wyjęta z PS2, albo jakieś drewniane rozmowy, ale skoro gra potrafi wciągnąć tak, że nie możemy oderwać się od konsoli, to znaczy, że jest po prostu świetna i to jest dla mnie wyznacznikiem jakości. 

Gdybym opierał się tylko na recenzjach i ocenach, to uznał bym to za średniaka nie wartego nawet opłacenia game passa w opcji cebula. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Nie było jeszcze gry, w której poszczególne elementy byłyby tak marnej jakości a która jako całość tak by wciągała. Drewniane dialogi, pocięty świat czy festiwal loadingów to rzeczy oczywiste. Można się do nich przyzwyczaić. Mnie wkurza coś innego. 

Zarządzanie ekwipunkiem. Przerzucanie ton śmieci z plecaka do towarzyszy, od towarzyszy na statek, ze statku do szafki w Loży i bieganie z tym wszystkim od kupca do kupca bo każdy ma tylko 5k kredytów.

Eksploracja planet to bieganie od jednego punktu na mapie do drugiego na autopilocie. Te punkty są oddalone od siebie o kilkaset metrów i trzeba biec w linii prostej przez kilka minut. Wstawiłbym tutaj filmik z muzyką z Benny Hilla ale nie wiem jak :) Do tego ze dwa razy powtórzyły mi się miejsca na różnych planetach. Byłoby lepiej gdyby światy były mniejsze ale bardziej unikalne albo przeciwnie. Powinny być jeszcze większe ale wtedy musielibyśmy mieć możliwość latania statkiem po planetach.

I jeszcze jedna rzecz. Właśnie skończyłem misję dla Sary

Spoiler

i nawiązałem z nią romans. I o mój boziu. Takiego cringu to ja wcześniej nie widziałem w żadnej grze. Wiedźmin 3, Cyberpunk czy każda gra Bioware ma milion razy lepiej rozpisane romanse niż Starfield. Sama misja była świetna ale relacja głównego bohatera niemowy z Sarą jest fatalnie napisana. Ta misja powinna być początkiem bliższej relacji a nie jej zwieńczeniem.

Mimo tego wszystkiego gra wciąga niesamowicie ale maksymalne oceny to przesada.

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Sebas napisał:

Fabularnie jest gorzej niż ME moim zdaniem, szczególnie jeżeli mówimy o jedynce.

ME1 mam dosyć świeżo w edycji legendarnej i potwierdzam tam według mnie lepsza fabuła i z tego co pamiętam jak w to grałem na X360 to było coś nowego, taki RPG w kosmosie, ale i tak główny wątek to top Bethesdy. ME2 i ME3 to trochę inne gierki jednak, tam już totalne nastawienie na space operę, mniej na eksplorację i wątki poboczne. Towarzysze w ME2 szczególnie to wiadomo, że byli jedyni w swoim rodzaju i tutaj Bethesdzie do Bioware'u dużo brakuje. 

 

Jakbym miał podać jedną grę, na której się wzorowali to byłby to ME1. 

 

ME1 jest też prawdopodobnie lepszą grą, mimo tylu lat wstecz, ale mnie się bardziej podoba Starfield :D. 

 

Starfield jest bardziej "realistyczny", ma większe możliwości i skalę i jakiś dziwny magnes, jak w Falloucie 4, dlatego dzisiaj znowu siadam po krótkim urlopie do tego junk festa :D. 

Odnośnik do komentarza

Bez sensu porównania jakieś do me, bg3 itp. Tylko gra bethesdy jest czystą grą rpg czyli taką w której odgrywamy postać i robimy co chcemy. Misję pirackie, odkrywanie planet, strażnik galaktyki, złodziej, przedsiebiorca, pilot, naukowiec. Tylko w tej grze realnie możemy się tym zajmować.

Jasne wiele z tych rzeczy zrobionych jest po macoszemu i są powtarzalne ale pozostałe gry przy starfieldzie i innych grach Beth to tylko rynny.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No ale oni mają jakąś nazwę? Narazie i tak cisnę questy Gwardii i 

Spoiler

Dotarłem do Londinionu. 

Jeśli inne frakcje mają takie questy to chyba dluuugo nie ruszę głównego wątku.

Btw lepiej robić wszystko po skończeniu fabuły czy nie? Bo były takie przecieki że warto po 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, drozdu7 napisał:

No ale oni mają jakąś nazwę? Narazie i tak cisnę questy Gwardii i 

  Pokaż ukrytą zawartość

Dotarłem do Londinionu. 

Jeśli inne frakcje mają takie questy to chyba dluuugo nie ruszę głównego wątku.

Btw lepiej robić wszystko po skończeniu fabuły czy nie? Bo były takie przecieki że warto po 

Ryiuji Industries. Aplikujesz o robote jak w korpo i na rozmowie odpowiadasz na tak samo deiblne pytania jak w prawdziwym zyciu (az sie poplulem jak dostalem to samo pytanie co w 2007 jak startowalem do 1 robo :D)

Odnośnik do komentarza

Każdy recenzent może mieć swoje zdanie, dla jednych jakiś element gry może być wadą, dla innych będzie bez znaczenia, a dla kolejnych to może być zaleta. Starfield ma znaczącą przewagę pozytywnych recenzji. Nie zmienia to jednak faktu. Że chyba jednak Bethesda płaci podatek od bycia wydawcą w ramach MS, no bo jak przewija się "kiepska eksploracja" czy brak " zawartości", to wiadomo, że taka opinia jest gówno warta nawet jakby dana osoba miała natrzaskanych 200h na Steam. Bo to po prostu nie jest prawda, ta gra contentem i eksploracją stoi, mam ponad 20h i to właściwie bez robienia wątku głównego, więc ta eksploracja i zawartość jednak muszą być bardzo rozbudowane.

 

Powoli zaczynam ogarniać kreator statku, tylko na tym podstawowym za wiele nie zdziałamy, bo nie ma po prostu miejsca na kadłubie. Najlepsze co można zrobić to wymienić zbiornik helu, osłony i silniki na trochę mocniejsze, do tego wywalić rakiety i klasyczne działka i we wszystkie sloty wstawić te szybkostrzelne lasery po 7500 kredytów. Wiadomo, że laser nie jest tak dobry na kadłub, ale przy 4 czy 5 laserach można wszystkie punkty wydajności władować tylko w tę broń i nie trzeba skakać z punktami w trakcie szybkich potyczek.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, pawelgr5 napisał:

A to jak sie skonczy fabule to trzeba wskoczyc na NG+? Nie da sie po prostu kontynuowac gry jak w poprzednich grach B?

W sensie, żeby zobaczyć napisy końcowe i "przejść grę" to musisz. Czyli nieco inaczej niż w innych grach Bety, ale możesz odroczyć temat i później sobie skończyć, zresztą sam zobaczysz, bo bez spojlerów się nie da. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Sebas napisał:

I tak bym polecał popchać fabułę do momentu, gdzie się wszystko wyjaśnia (kim są antagoniści i co ich motywuje) bo ryzyko spoilerów jest duże przy tak głośnej grze. Zacząłem coś więcej riserczować na youtubie z patentami na gierkę i od razu miałem miniaturki i tytuły ze spoilerami.

 

Nie wiem dlaczego nie kasują całych kont za takie coś. Niestety to samo jest przy każdej grze nawet jak nie szukasz o niej żadnych informacji.

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

@SnoD to jest najgorsze, jak te kvrwy bez niczego walą grube spoilery w nazwach i na miniaturkach. Na takich tylko woda, prąd i pała.

 

A wracając do gry, wczoraj 40 minut sobie kombinowałem ze statkiem i trochę go powiększyłem. Dziwi mnie brak stołu rusznikarza w zbrojowni na statku.

Dołączyłem też do Gwardii i poleciałem na pierwszą planetę. Z wątku głównego może z 4 misje zrobiłem. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...