Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Daffy napisał:

@rafanus2na bank ten luźny dźwięk masz z triggera? Bo kiedyś tam potrzasalem starym deckiem i też miałem taki jakby dźwięk jakby coś latało, a to po prostu były guziki ABXY lekko obijające się o plastikową obudowę. Ty masz problem z lataniem w prawym więc że strony gdzie są knefle. Spróbuj sprawdzić czy też masz ten dźwięk potrząsając deckiem ale ręką trzymając guziki by nie były luźne 

 

Okej, tego jeszcze nie próbowałem. Jak trzymałem rb i rt to dalej coś stukało w tym obszarze. Ale z guzikami nie próbowałem. Pojadę dzisiaj po wkrętak i spróbuję coś tam popatrzeć w środku, o co może chodzić. Może faktycznie to jakaś pierdoła.

10 minut temu, MichAelis napisał:

Ktoś brał wersję 1TB? Jak z martwymi pixelami?

Na redicie piszą, ze ta wersja ma głównie ten chinski BOE panel i ma piksele a 512 Samsung i zwykle brak.

 

EDIT czy do valve można zwrócić SD jak ma jakieś wady powiedzmy do 14 dni (jak w PL), czy tylko RMA?

 

Widziałem na zagranicznej grupie ankietę, odnośnie martwych pikseli w wersji 1tb i na jakieś 120 oddanych głosów na tamten moment, to chyba 20 parę osób zaznaczyło, że ich oled ma taką wadę. Więc w sumie problemu chyba całkiem powszechny.

Odnośnik do komentarza

Póki co przetestowałem Rollerdrome i gra się zajebiście. Haptyka touchpadów dziwna, ale nie miałem wcześniej doczynienia z czymś takim. Facebuttons trochę małe, myślałem, że są większe ale przypominają mi te z małego Anbernica. Triggery nie skrzypią, spasowanie i sama obudowa piękna. Ściągam RE4R i kilka innych gierek, a po pracy podłączę huba z klawiaturą i monitorem to wgram Emudeck i gierki retro.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Z poziomu emudeck wygraj sobie power tools, nawet jak nie będziesz potrzebować to wgrywa się z całym decky loaderem więc potem możesz dokładać pluginow. Ja sobie nie wyobrażam już życia bez pluginow min do zmiany artów z gier, informacji z protondb, zmiany wyglądu menu głównego czy czasu spędzonego z tytulem do gierek z poza steam.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Daffy napisał:

Czyli tak jak myślałem, ciekawe czy u niego to samo (bo w każdym tak jest) i przewrażliwiony wziął to za odgłos z triggera

 

Wydawało mi się, że lata coś dokładnie pod triggerem. Ale sprawdzę dokładnie po 19 jak wrócę do domu.

 

Poczytałem sobie jeszcze teraz na reddicie i cześć osób miała po prostu luźną sprężynkę, którą trzeba było ścisnąć, więc może uda się samemu to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Daffy napisał:

Z poziomu emudeck wygraj sobie power tools, nawet jak nie będziesz potrzebować to wgrywa się z całym decky loaderem więc potem możesz dokładać pluginow. Ja sobie nie wyobrażam już życia bez pluginow min do zmiany artów z gier, informacji z protondb, zmiany wyglądu menu głównego czy czasu spędzonego z tytulem do gierek z poza steam.

Które plugin mierzy czas? Umie w steam mierzyć offline?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy już było w tym temacie, pewnie starzy deckerzy o tym wiedzą. W recenzjach sporo osób martwi się o to czy pobieranie gierek zaszkodzi OLEDowi w końcu ekran jest wtedy statyczny. Wystarczy wyjść do trybu desktop, w ustawieniach oszczędzania energii ustawić wyłączanie ekranu po minucie i pobierać gierki w trybie desktopowym.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Czoperrr napisał:

Nie wiem czy już było w tym temacie, pewnie starzy deckerzy o tym wiedzą. W recenzjach sporo osób martwi się o to czy pobieranie gierek zaszkodzi OLEDowi w końcu ekran jest wtedy statyczny. Wystarczy wyjść do trybu desktop, w ustawieniach oszczędzania energii ustawić wyłączanie ekranu po minucie i pobierać gierki w trybie desktopowym.

To samo jest w trybie steam os, masz w opcjach ekran i wybierasz czas po jakim się ma wyłączyć konsola jak nic nie robi

 

Edit: w sumie to jednak trochę inna rzecz

2 minuty temu, dominalien napisał:

Pewnie jak się zapoda temat Valve zaraz zrobią jakiegoś screensavera. A może jest już jakiś plugin do decky?

W sensie? Mozesz przecież trzaskać screeny przez steam+r1, a później je np zgrywać na serwer steam by mieć z poziomu apki

Edytowane przez Daffy
Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, Daffy said:

To samo jest w trybie steam os, masz w opcjach ekran i wybierasz czas po jakim się ma wyłączyć konsola jak nic nie robi

 

Edit: w sumie to jednak trochę inna rzecz

W sensie? Mozesz przecież trzaskać screeny przez steam+r1, a później je np zgrywać na serwer steam by mieć z poziomu apki

Jak się konsola uśpi to nie pobiera gier, chyba, że już to zmienili. 

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Czoperrr napisał:

Nie wiem czy już było w tym temacie, pewnie starzy deckerzy o tym wiedzą. W recenzjach sporo osób martwi się o to czy pobieranie gierek zaszkodzi OLEDowi w końcu ekran jest wtedy statyczny. Wystarczy wyjść do trybu desktop, w ustawieniach oszczędzania energii ustawić wyłączanie ekranu po minucie i pobierać gierki w trybie desktopowym.

 

Na przykładzie Switcha OLED:

 

https://www.theverge.com/22966231/nintendo-switch-oled-burn-in-test-wulff-den

 

 

Screenshot_2023-11-27-14-47-17-639-edit_com.android.chrome.jpg

 

Wcale bym sobie nie zaprzątał głowy potencjalnym wypaleniem.

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Daffy napisał:

W sensie? Mozesz przecież trzaskać screeny przez steam+r1, a później je np zgrywać na serwer steam by mieć z poziomu apki

Chodziło mi o to żeby coś się animowało jak ekran jest zapalony a nic się nie naciska bo np. się gra ściąga.

Edytowane przez dominalien
Odnośnik do komentarza

macie jakiś pomysł jak zmienić skrót do regulacji jasności? steam+lewa gałka niby spoko ale wolałbym na prawej gałce, bo przy domyślnym ustawieniu trochę karkołomnie to się zmienia trzymając konsolę w łapach.

49 minut temu, Daffy napisał:

Do gierek spoza steam i mierzy czas offline w nich to Playtime, tu masz wszystkie jakie używam

 

PXL_20231127_140550855.thumb.jpg.82a03f02a7e9023494e0d38dadc1cc46.jpg

 

Np ekran główny mam tak zedytowany

 

PXL_20231127_140333827.thumb.jpg.e9f8c5b4c8158e422f427b85f3e8d07f.jpg

 

I jak sf6 chodzi? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...