Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, długie przytrzymanie przycisku power (do momentu, w którym dioda led zaświeci jaśniej i zgaśnie) to jest odcięcie Deckowi prądu i nic więcej nie zrobisz. Bo i jak zrobić coś więcej niż odpowiednik wyciągnięcia wtyczki zasilającej z kontaktu?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 27.11.2023 o 18:55, rafanus2 napisał:

Dobra, a więc tak: faktycznie to przyciski "stukały", a po zdjęciu obudowy okazało się, że sprężynka spadła z plastiku. Po założeniu sprężynki wszystko jest okej. Dzięki wszystkim za pomoc :)

 

Edit. To znaczy finał jest taki, że trigger działa elegancko.

W końcu dotarł mój Oledzik i też prawy trigger cichutko skrzypi metalicznie. Czyli wystarczy zdjąć obudowę i poprawić sprężynkę? Czy większe rozkręcanie? Jeżeli tak, to mi się nie chce :D 

 

edit: Już jest ok, może kwestia tego, że SD był zimny po transporcie. Zobaczymy. 

Edytowane przez falcon87pl
Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, tlas napisał:

Odpaliłem stary save z Cyberpunka. Jak to się pięknie prezentuje na oledzie. Chyba trzeba będzie wrócić i skończyć.

 

Tylko niestety HDR nie działa, opcja jest dostępna ale kolory są zepsute niestety. Może w wersji Steam działa, ja mam gog.

Mój wiedźmin 3 co w nim nie działa hdr też jest z gog. Poszukałem i tak to właśnie jest. Może poprawią (Heroic albo Valve).

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, falcon87pl napisał:

W końcu dotarł mój Oledzik i też prawy trigger cichutko skrzypi metalicznie. Czyli wystarczy zdjąć obudowę i poprawić sprężynkę? Czy większe rozkręcanie? Jeżeli tak, to mi się nie chce :D 

 

Tak, zdejmujesz obudowę i trigger siedzi na jednej dużej sprężynie, a obok niego jest wsadzona wzdłuż mała sprężynka, która domyślnie zamocowana jest na dwóch bolcach. U mnie sprężynka zeszła z jednego bolca, przez co dociskając trigger, zgniatał on sprężynkę. Trzeba z powrotem założyć sprężynkę na bolec. Zajęto mi to w sumie 10 minut.

 

Edit. Tylko przygotuje sobie jakieś małe narzędzie, bo sprężynka jest niewielka i ciasno umiejscowiona.

Edytowane przez rafanus2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, rafanus2 napisał:

 

Tak, zdejmujesz obudowę i trigger siedzi na jednej dużej sprężynie, a obok niego jest wsadzona wzdłuż mała sprężynka, która domyślnie zamocowana jest na dwóch bolcach. U mnie sprężynka zeszła z jednego bolca, przez co dociskając trigger, zgniatał on sprężynkę. Trzeba z powrotem założyć sprężynkę na bolec. Zajęto mi to w sumie 10 minut.

 

Edit. Tylko przygotuje sobie jakieś małe narzędzie, bo sprężynka jest niewielka i ciasno umiejscowiona.

Dzięki za szczegółowe info. Już zrobiłem edit:

Już jest ok, me kwestia tego, że SD był zimny po transporcie. Zobaczymy. 

 

 

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, Czoperrr napisał:

Fajnie było ale coś zaczęło mi mulić i RE4 działa w 15 FPS, wieczorem grałem normalnie. Deck podłączony do zasilania, nie zmieniałem ustawień TDP. Restarty nie pomagają.

 

Edit: dziwna sprawa, odłączyłem kabel, zrestartowałem i działa normalnie.

Przy mojej 1.5 rocznej przygodzie z tym sprzętem parę razy już mi się taka sytuacja zdarzyła, że nagle gra z dupy zamula, a po resecie konsoli jest git. Nawet gdzieś czytałem że jak ktoś bawi się w ustawienia grafiki wewnątrz gry to po zmianie lepiej wyłączyć i włączyć grę zamiast grać z marszu.

Odnośnik do komentarza
Teraz, Bigby napisał:

Może to ten bug związany ze zmniejszeniem taktowania GPU. Dużo o tym trąbią na Reddicie.

Oni go jakiś czas temu ogarnęli aktualizacją softu ale jak czytam na Reddit i na steamie komentarze pod aktualizacjami to znowu powrócił niedawno xddd

 

Tak samo chyba dwa miesiące ogarniali błąd że czasem z dupy głośniki robią się cichsze i tylko reset pomaga, ale ostatnio tego nie mam więc chyba już naprawione

Odnośnik do komentarza
25 minutes ago, Daffy said:

Przy mojej 1.5 rocznej przygodzie z tym sprzętem parę razy już mi się taka sytuacja zdarzyła, że nagle gra z dupy zamula, a po resecie konsoli jest git. Nawet gdzieś czytałem że jak ktoś bawi się w ustawienia grafiki wewnątrz gry to po zmianie lepiej wyłączyć i włączyć grę zamiast grać z marszu.

W RE4R nigdy nie zmieniałem ustawień grafiki, jest tak jak było ustawione defaultowo. Reset też nie pomógł, pomogło odpięcie zasilania i całkowite wyłączenie z trybu desktop.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...